Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize suresinin dolmasi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
helinsezen

Vize suresinin dolmasi

Mesaj gönderen helinsezen » Pzt Mar 05, 2018 6:33 pm

Merhaba arkadaslar

Almanya,'da 6aydir universite ogrencisiyim ve vizemin suresinin dolmasina 2 hafta var ve ben kelimenin tam anlamiyla unutarak Turkiye'ye oturma iznimi almadan dondum. Almanya'ya geri donusum vize suremin dolusundan sonra oldugu icin geri gidememekten korkuyorum... Bu tur durumlarda vize suresi dolunca tekrar mi vize alinmasi gerekiyor bilgisi olan var mi? Sonuc olarak surem dolduktan sonra Almanya'ya tekrar cikabilmem gerekiyor

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Vize suresinin dolmasi

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Mar 05, 2018 10:05 pm

dönüsünü öne alsan? almanyada süre gecmesi sorun degil ama almanya disinda gecerirsen cok sorunlu. ucaga dahi bindirmeyebilirler türkiyede

hunterqb

Re: Vize suresinin dolmasi

Mesaj gönderen hunterqb » Pzt Mar 05, 2018 10:58 pm

Welly hocamin dedigi gibi havalanindaki gorevlilere durumu anlatmak cok zor vize basvurusu yaptiginiz konsolosluk ile iletisime gecin ayrica ucaga bindiniz diyelim pasaport kontrolunde vizenin olmadigi icin daha zor durumda kalip isyenmeyen seyler olusabilir.Konsolosluk ile temas haline kalmaniz gerekir diye dusunuyorum.