Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

lise diploma notu ve ösym sınav

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
farukaynak

lise diploma notu ve ösym sınav

Mesaj gönderen farukaynak » Pzt Mar 05, 2018 10:12 pm

lise diploma notun en az kaç olması gerekmekte ve ösym puanı mı lise diploma notumu daha önemlii ?

kiss25

Re: lise diploma notu ve ösym sınav

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Mar 05, 2018 10:57 pm

istenilen belli bir sinir yok bu puanlar icin ama yinede kendi dilinde basit lise konularini basariyla tamamlayamayan insanlarin Almanya da yapmasi cok zor
Arkadaslar ben erkegim =)

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Sal Mar 06, 2018 12:32 am

İkiside önemli. Makaleler kısmından NC yazısını incelemenizi öneririm. Denkleme doğrudan lise diploma puanı yansıtılmıyor ama lise diploma puani ösym yerlestirme puanini etkiliyir.

Ben forumda bir aralar vize alırken diploma notunun yüksek olmasının avantaj sayıldığınıda okumuştum.

farukaynak

Mesaj gönderen farukaynak » Sal Mar 06, 2018 9:59 pm

öncelikle cevaplar için teşekkürler zaten lise diplomam kötü değil nc konusunda ise kendime güveniyorum

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Mar 06, 2018 10:24 pm

Ben genel olarak yazmistim kisisel olarak algilama sakin not ortalaman kötü diye , sonucta baskalarida faydalaniyor bu yorumlardan o yüzden :) Zaten genelde okullarda nc olmuyor puan Türkiye deki gibi fazla sorun degil (tip icin gecerli degil bu durum tip icin yüksek nc istiyorlar oldukca) bir de sanirim rwth aachen ve tumda bu nc olaylarina biraz dikkat ediyorlar
Arkadaslar ben erkegim =)

farukaynak

Mesaj gönderen farukaynak » Prş Mar 08, 2018 10:28 pm

kiss25 yazdı: Sal Mar 06, 2018 10:24 pm Ben genel olarak yazmistim kisisel olarak algilama sakin not ortalaman kötü diye , sonucta baskalarida faydalaniyor bu yorumlardan o yüzden :) Zaten genelde okullarda nc olmuyor puan Türkiye deki gibi fazla sorun degil (tip icin gecerli degil bu durum tip icin yüksek nc istiyorlar oldukca) bir de sanirim rwth aachen ve tumda bu nc olaylarina biraz dikkat ediyorlar
yok yanlış anlamadım teşekkürler