Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
SAYGIN

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen SAYGIN » Çrş Şub 28, 2018 8:38 pm

tugce98 yazdı: Çrş Şub 28, 2018 6:30 pm Bunu hızlandırmanın bir yolu yok mu? Yani benim kursum yarın başlıyor geç kalıyorum, eğer yabancılar şubesine veya konsolosluğa mail atarsam erkene alma ihtimalleri olur mu?
Hic bilmiyorum bunu konsoloslukla konusman lazim

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Çrş Şub 28, 2018 8:39 pm

yilmazsln yazdı: Çrş Şub 28, 2018 4:19 pm Valla benim olayi biliyosun a2 vardi bende bi diger belgeler seninki gibi parlak değildi ama suana kadar red gelmedi belgede istemediler. Bu ve diger hafta kritik ya arayip belge isteyecekler veya vizeyi gonderirler diye tahmin ediyorum hayirlisi :) vizem cikarsa yazin bi almanyada goruselim:)
Umarim senin vize de en kisa zamanda gelir de orada beraber kutlariz ;)

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Şub 28, 2018 8:57 pm

SAYGIN yazdı: Çrş Şub 28, 2018 8:39 pm Umarim senin vize de en kisa zamanda gelir de orada beraber kutlariz ;)
Teşekkür ederim tabiki:)

Umut k.

Mesaj gönderen Umut k. » Prş Mar 01, 2018 2:19 pm

Arkadaşlar merhaba.başımdan geçenlere bir yorum yaparsanız çok sevinirim.

Bugün istanbul konsolosluğunda görüşmem vardı.görüşme çok rahat geçti öncelikle.bana kabul adığım üniversiteyi anlattırdı ve ilk dönem alacağım dersleri sordu.Buraya kadar her şey çok güzeldi fakat sonra transkriptime baktı.neden bu kadar çok dersten kaldığımı sordu.memura Goethe kurslarım ve okul derslerimin çakıştığını,programları değiştiremediğimi,donduramadığımı çünkü o sıralar Almanya da olduğumu söyledim.bir seçim yapmam gerekiyordu ve Almancayı seçtim dedim.
en son görüşme bitiminde nasıldı görüşmemiz diye sordum iyidi fakat eğitim işi sorun çıkarabilir dedi.
Sizce sonuç ne olur?Okul notları yüzünden reddedilen oldu mu?

tugce98

Vize hızlandırma

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 01, 2018 2:41 pm

Arkadaşlar vize süremizi hızlandırmanın bir yolu yok mu? 4 haftadan 2 ye çekme ihtimalimiz yok mu? Konsoloslukla veya almanyadaki yabancılar şubesiyle filan nasıl iletişim kurabiliriz???

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Mar 01, 2018 3:20 pm

Umut k. yazdı: Prş Mar 01, 2018 2:19 pm Arkadaşlar merhaba.başımdan geçenlere bir yorum yaparsanız çok sevinirim.

Bugün istanbul konsolosluğunda görüşmem vardı.görüşme çok rahat geçti öncelikle.bana kabul adığım üniversiteyi anlattırdı ve ilk dönem alacağım dersleri sordu.Buraya kadar her şey çok güzeldi fakat sonra transkriptime baktı.neden bu kadar çok dersten kaldığımı sordu.memura Goethe kurslarım ve okul derslerimin çakıştığını,programları değiştiremediğimi,donduramadığımı çünkü o sıralar Almanya da olduğumu söyledim.bir seçim yapmam gerekiyordu ve Almancayı seçtim dedim.
en son görüşme bitiminde nasıldı görüşmemiz diye sordum iyidi fakat eğitim işi sorun çıkarabilir dedi.
merhaba okudugum kadariyla gelen ret mektuplarinda eger yeterli seviyede Almanca varsa yani b1 i bahane edemiyorlarsa Almanya ya okumak icin gittiginize inanmiyoruz seklinde seyler yaziyor , ret geldigi zaman genelde bir kac gün veya 1 hafta icerisinde geliyor diye okudum ama tabi bilemiyorum , yinede notlar ve egitim gecmisinin ben vize asamasinda hatri sayilir bir rol oynadigini düsünüyorum
Arkadaslar ben erkegim =)

Umut k.

Mesaj gönderen Umut k. » Prş Mar 01, 2018 3:30 pm

kiss25 yazdı: Prş Mar 01, 2018 3:20 pm merhaba okudugum kadariyla gelen ret mektuplarinda eger yeterli seviyede Almanca varsa yani b1 i bahane edemiyorlarsa Almanya ya okumak icin gittiginize inanmiyoruz seklinde seyler yaziyor , ret geldigi zaman genelde bir kac gün veya 1 hafta icerisinde geliyor diye okudum ama tabi bilemiyorum , yinede notlar ve egitim gecmisinin ben vize asamasinda hatri sayilir bir rol oynadigini düsünüyorum

Prş Mar 01, 2018 3:28 pm
Şuanda Goethede B1 hızlandırılmış kurstayım dedim herhangibir olumsuz tepki vermedi. Ben de notların önemli olduğunu düşünüyorum.kendimi açıkladım orda ama kararı ben vermiyorum dedi.bilmiyorum bakalım umarım sorun çıkarmazlar

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Mar 01, 2018 5:22 pm

hayirlisi olsun senin icin insallah

mcank

Mesaj gönderen mcank » Prş Mar 01, 2018 7:37 pm

Umut k. yazdı: Prş Mar 01, 2018 2:19 pm Arkadaşlar merhaba.başımdan geçenlere bir yorum yaparsanız çok sevinirim.

Benim de ilk 2 dönemim çok kötüydü transkriptimde ancak bana eğitimle ilgili hiç bir şey sormamıştı. Ne alacağım dersler ne de transkript inceleme. Sanırım en yüzeysel görüşmelerden birisini gerçekleştirmişim. Tabi bu aynı zamanda korkutuyorda beni. Bende 26 Şubat'ta görüşmeye gitmiştim. İlk iki haftayı atlattık mı tamamdır, sonrasında artık oturup bekleyeceğiz ve göreceğiz sonucu. Hayırlısı olsun

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 01, 2018 10:21 pm

Arkadaşlar yeni bir konu başlığı nasıl açılıyor :D bulamadım da nasıl açacağımı yardımcı olursanız sevinirim :)

benmisafirim

Mesaj gönderen benmisafirim » Prş Mar 01, 2018 10:39 pm

tugce98 yazdı: Prş Mar 01, 2018 10:21 pm Arkadaşlar yeni bir konu başlığı nasıl açılıyor :D bulamadım da nasıl açacağımı yardımcı olursanız sevinirim :)
İlgili foruma gir (bkz: Almanya'ya Kadar), solda forum adının altında mavi bir kutucuğun içerisindeki "Yeni Başlık" butonunu göreceksin :)

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Mar 02, 2018 1:55 am

benmisafirim yazdı: Prş Mar 01, 2018 10:39 pm İlgili foruma gir (bkz: Almanya'ya Kadar), solda forum adının altında mavi bir kutucuğun içerisindeki "Yeni Başlık" butonunu göreceksin :)
Çok teşekkür ederim :)

Dogancan

Mesaj gönderen Dogancan » Cum Mar 02, 2018 1:29 pm

Merhabalar 4 saat önce vize görüşmem oldu gelip taze taze anlatim dedim. Öncelikle ben lisans eğitimi ukrayna kharkivde ekonomi üzerine aldım 2017 haziran ayında mezun oldum yurtdışı evrak işlerinden kasımda anca elime diplomam geldi ve direk bochum universitesine master için başvurdum, almanca bilgim liseden kalma ama aktif olarak yine bilgim taze ama yinede önce a1 dil kursu sonra master üniversitenin dil kursuna da 500 euro ödendi orda bielfied de dayım var garantör oldu.Mayıs ayındada hollanda almanya arası gezmiş ve okuluda görmeye gitmiştim neyse kısaca böyle durum.

Kargo işlemini yaptıkdan sonra evrakların fotokopilerini aldı inceledi bir bayan orginallerini götürmeme rağmen hiç birşekilde bakmadılar şaşırdım. Ve evraklarım ingilizceydi motivasyon ve cv dışındakiler. Evraklarımı verdim gidiş amacınız nedir dedi dil kursu sonrası master dedim güzel dedi. O sırada başvuru formunda eğitimi işaretledim dil kursunuda işaretlemem gerek mi diye sordum hayır yeterli dedi. Bochum da mı yaşıcaksın ? Hayır bielfield. Uzak değil mi 1-1,5 saat sürüyor dedim ama ben yurt için başvurdum sonuçlanırsa yurtda kalıcam dedim.başka okula başvurun flan var mı dedi. Padeborn var ama bochum beni daha çok etkiledi dedim.ne kadar süre orda kalıcan bilgin varmı dedi 1 yıl dil 2 yıl master tabi almanca seviyeme göre belki daha az olur dedim. Garantörün kim diye sordu, dayım dedim. Başka akraban var mı dedi, var teyzem duisburg ama irtibatım çok yok. Ve dayımın kızı lörach. :D o sırada pasaportumu inceledi benim ki çok kullanıldıgı için 18 yaşından beri baya ay yıldız silik vizeleri gördü 5 yıl yurtdışı oturumum ve avrupa vizesini. Ne dersler alıcağını biliyor musun dedi evet ingilizce söylesem olur mu dedim aksanımdan anlayamabilirsiniz. Saydım 5 ders yeterli dedi.Sonra motivasyon mektubu okudu detaylı bir şekilde normalde diller ile aram iyidir mektupda da belirttim rusça dil kursunu ikinci belirttiğimi ve aktifliğimi rehberli olarakda çalıştım kharkivde. O sırada 75 euryu aldı ve size 6 aylık vize vericez dedi direk :D dedim alla alla şuan alıyorum galiba. Bozuntuya vermeden sigortam 3 aylık dedim sorun olur mu gerçektende sigortasız olmak duyduklarıma göre sıkıntı olabiliyormuş. Yok aranır öyle birşey olursa dedi. Cv nizde a1 almanca var evet dedim isterseniz kendimi tanıtım dedim iyi olur dedi bende güzelce tanıttım sonunda da aksanımdan anlamışınızdır ümit ediyorum dedim . Güldü sorun yok dedi :) yani çok stressliydim ama kadın bana iyimser geldi açıksacı ve rahatladım. Diplomama baktı yazılar yazdı. O sırada nufus kapıt örneği fotokopisi ne olduysa unutmulum çektir dedi çektirdim parmak izi verdim iki üç kez erken çektim :D ee ses çıkardı ama dedim. Sonra son aşamada ingilizce seviyen nasıl dedi yani ingilizce orta seviye yada birazcık üstü diyebilirim dedim, yani ne diyebiliriz yaptı b1 veya b2 dedim neden almanyada master yapmak isteidğini inglizce söyle dedi ve burda birden aklıma hiçbirşey gelmedi ki normalde sevgilim finlandiyalıdır günlük konuştugum bir dillir ama ne yaziikki ibrahim tatlıses gibi van tu triiii oldum :D işte almanya ekonomisi glbal ekonomi fazlaca fabrika araba ve makine dedim kadın tamam yeterli dedi :D

Doğancan bey 3 hafta sonra elinizde gelir pasaportunuz 3 fotodan birini ataçlayıp fatura ile bana verdi. Bana sorunuz var mı dedi hayır teşşekkürler dedim ve çektim gittim. Bir arkadaş 3 hafta diyenler red alıyor demişti o an o aklıma geldi :D olmaz ya dedim içimden ama taksimden beşiktaşa o düşünce ile yürüyerek inmişim sabah 9 da

Sizce yorumlarınız nelerdir dostlar?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Mar 02, 2018 10:56 pm

Dogancan yazdı: Cum Mar 02, 2018 1:29 pm Merhabalar 4 saat önce vize görüşmem oldu gelip taze taze anlatim dedim. Öncelikle ben lisans eğitimi ukrayna kharkivde ekonomi üzerine aldım 2017 haziran ayında mezun oldum yurtdışı evrak işlerinden kasımda anca elime diplomam geldi ve direk bochum universitesine master için başvurdum, almanca bilgim liseden kalma ama aktif olarak yine bilgim taze ama yinede önce a1 dil kursu sonra master üniversitenin dil kursuna da 500 euro ödendi orda bielfied de dayım var garantör oldu.Mayıs ayındada hollanda almanya arası gezmiş ve okuluda görmeye gitmiştim neyse kısaca böyle durum.

Kargo işlemini yaptıkdan sonra evrakların fotokopilerini aldı inceledi bir bayan orginallerini götürmeme rağmen hiç birşekilde bakmadılar şaşırdım. Ve evraklarım ingilizceydi motivasyon ve cv dışındakiler. Evraklarımı verdim gidiş amacınız nedir dedi dil kursu sonrası master dedim güzel dedi. O sırada başvuru formunda eğitimi işaretledim dil kursunuda işaretlemem gerek mi diye sordum hayır yeterli dedi. Bochum da mı yaşıcaksın ? Hayır bielfield. Uzak değil mi 1-1,5 saat sürüyor dedim ama ben yurt için başvurdum sonuçlanırsa yurtda kalıcam dedim.başka okula başvurun flan var mı dedi. Padeborn var ama bochum beni daha çok etkiledi dedim.ne kadar süre orda kalıcan bilgin varmı dedi 1 yıl dil 2 yıl master tabi almanca seviyeme göre belki daha az olur dedim. Garantörün kim diye sordu, dayım dedim. Başka akraban var mı dedi, var teyzem duisburg ama irtibatım çok yok. Ve dayımın kızı lörach. :D o sırada pasaportumu inceledi benim ki çok kullanıldıgı için 18 yaşından beri baya ay yıldız silik vizeleri gördü 5 yıl yurtdışı oturumum ve avrupa vizesini. Ne dersler alıcağını biliyor musun dedi evet ingilizce söylesem olur mu dedim aksanımdan anlayamabilirsiniz. Saydım 5 ders yeterli dedi.Sonra motivasyon mektubu okudu detaylı bir şekilde normalde diller ile aram iyidir mektupda da belirttim rusça dil kursunu ikinci belirttiğimi ve aktifliğimi rehberli olarakda çalıştım kharkivde. O sırada 75 euryu aldı ve size 6 aylık vize vericez dedi direk :D dedim alla alla şuan alıyorum galiba. Bozuntuya vermeden sigortam 3 aylık dedim sorun olur mu gerçektende sigortasız olmak duyduklarıma göre sıkıntı olabiliyormuş. Yok aranır öyle birşey olursa dedi. Cv nizde a1 almanca var evet dedim isterseniz kendimi tanıtım dedim iyi olur dedi bende güzelce tanıttım sonunda da aksanımdan anlamışınızdır ümit ediyorum dedim . Güldü sorun yok dedi :) yani çok stressliydim ama kadın bana iyimser geldi açıksacı ve rahatladım. Diplomama baktı yazılar yazdı. O sırada nufus kapıt örneği fotokopisi ne olduysa unutmulum çektir dedi çektirdim parmak izi verdim iki üç kez erken çektim :D ee ses çıkardı ama dedim. Sonra son aşamada ingilizce seviyen nasıl dedi yani ingilizce orta seviye yada birazcık üstü diyebilirim dedim, yani ne diyebiliriz yaptı b1 veya b2 dedim neden almanyada master yapmak isteidğini inglizce söyle dedi ve burda birden aklıma hiçbirşey gelmedi ki normalde sevgilim finlandiyalıdır günlük konuştugum bir dillir ama ne yaziikki ibrahim tatlıses gibi van tu triiii oldum :D işte almanya ekonomisi glbal ekonomi fazlaca fabrika araba ve makine dedim kadın tamam yeterli dedi :D

Doğancan bey 3 hafta sonra elinizde gelir pasaportunuz 3 fotodan birini ataçlayıp fatura ile bana verdi. Bana sorunuz var mı dedi hayır teşşekkürler dedim ve çektim gittim. Bir arkadaş 3 hafta diyenler red alıyor demişti o an o aklıma geldi :D olmaz ya dedim içimden ama taksimden beşiktaşa o düşünce ile yürüyerek inmişim sabah 9 da

Sizce yorumlarınız nelerdir dostlar?

hayirli olsun , ben vizemi 3 haftada almistim merak etme o yüzden :D

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Mar 03, 2018 9:55 pm

Ben normalde A2 belgesi alarak gelmeyi düşünüyordum ama sınava bakmamla vazgeçmem bir oldu. Hani her ne kadar grammer olarak halledilsede kelimeler ve okuduğunu anlama konusunda bocalıyorum. A1 belgesi almayı düşünüyorum bu yüzden, ya vizede fln sorun olurmu sizce ya ? İstediğim universite A1 ile şartlı kabul de veriyor.

mcank

Mesaj gönderen mcank » Cmt Mar 03, 2018 11:14 pm

Vize alırken daha önce öğrenci vizesi almış olduğumuz ülkeler etki eder mi sizce?

ogusonl1ne

Mesaj gönderen ogusonl1ne » Pzr Mar 04, 2018 6:37 pm

baybaysann yazdı: Pzr Şub 11, 2018 5:02 pm Merhaba arkadaşlar, 08.02.2017 tarihinde İzmir’deki konsoloslukta vize görüşmesine girdim. Sabah 8 de içeriye aldılar. Kapıda evrakları basit şekilde kontrol eden güvelikten sonra asıl görüşmenin yapıldığı bankoya geçtim. Vize memuru adımı ve soyadımı önünde ki bilgisayara yazarken bilgisayar da bir arıza meydana geldi. 15-20 dk kadar bilgisayarın tekrar açılmasını bekledik. Vize memuru ile o sırada bana göre pozitif sohbet ettik. “Neden heyecanlısın? Heyecanlanma derin derin nefes al” gibi cümleler kurdu. Vize görüşmemiz de memur ne için Almanya’ya gitmek istediğimi ve hangi bölüme gideceğimi sordu. Belgeleri bilgisayara işlerken yurt adresimi ezbere bilip bilmediğimi sordu ben de kira kontratında yazdığını söyledim. Klasik soru olan yüksek lisansın bitince ne yapmayı düşünüyorsun sorusunu sordu. “Rüzgar Enerjisi üzerine uzmanlaşmak istediğimi ve Siemens’in Türkiye’de ki Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ihalesini aldığını ve mezun olduktan sonra Siemes vb kurumsal firmalar da çalışmak istediğimi söyledim.” Evraklarımı düzenlerken geçici mezuniyetimi gördü. Neden diploma almadığımı sordu. Ben de Üniversiteden mezun olduğumdan beri çalıştığımı belirttim. En kısa sürede getirmemi iletti. Pazartesi günü (12.02.2018) Lisans diplomamı götüreceğim. Onun dışında neden mezun olunca gitmediğimi sordu. Ben de mezun olunca hemen işe başladığımı ve kendimi pratik anlamda geliştirmek istediğimi söyledim. Ama şimdi uygulamadan ziyade akademik anlamda kendimi geliştirmek istediğimi vurguladım. Vize görüşmemiz sonlandığında görüşmemizin nasıl geçtiğini sordum. Memur olumlu geçtiğini fakat son kararı müdürlerinin vereceğini söyledi. Ben de Ankara’da ki vize görüşmeleri yorumlarını okuduğum zaman çok tereddütlü gitmiştim fakat güler yüzlü olmanın ve sakin konuşmanın bir avantaj olacağını düşünüyorum. Vizeden ret gelme şansı ne kadar bilmiyorum bekleyeceğim artık.
Hocam benım vizem bugün eline ulaştı 6 aylık multi vermişler.

baybaysann

Mesaj gönderen baybaysann » Pzr Mar 04, 2018 7:20 pm

ogusonl1ne yazdı: Pzr Mar 04, 2018 6:37 pm Hocam benım vizem bugün eline ulaştı 6 aylık multi vermişler.
Çok güzel bir haber. Tebrikler dostum. Biz hala bekliyoruz bakalım. Umarım bu hafta içi cevap gelir.

mehmets35

Mesaj gönderen mehmets35 » Pzr Mar 04, 2018 8:35 pm

ogusonl1ne yazdı: Pzr Mar 04, 2018 6:37 pm Hocam benım vizem bugün eline ulaştı 6 aylık multi vermişler.
Kardeşim hadi gözün aydın çok sevindik, vize sabahı benle baybaysan arkadaşım ile karşılaşmıştık. Sen almanya giriş tarihini hangi tarihe yazmıştın ? Biz 9 mart yazdık daha gelmedi bir haber.
Saygılarımla;
Mehmet ŞENLİK

Dogancan

Mesaj gönderen Dogancan » Pzr Mar 04, 2018 10:04 pm

hayirli olsun , ben vizemi 3 haftada almistim merak etme o yüzden :D
[/quote]

Tşkler dostum inşallah hayırlı olur sonuç :)

Kilitli