Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

fiktionsbescheinigung

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mulder2018

fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen mulder2018 » Sal Şub 27, 2018 4:19 am

Merhaba,

Bochum'da oturum uzatmak için dün randevum vardı ve tüm belgelerim tam olmasına rağmen 3 aylık Fiktionsbescheinigung verildi. Bana söylenen şey öğreniminiz nasıl geçiyor biz kendimiz üniversiteden sorgulayacağız oldu. 4 semester boyunca FH'da derslere katılmama rağmen hiç sınav yazmadım. dolayısıyla bir problem yaşarmıyım? ne yapmam gerekiyor,ilginiz için teşekkürler..

hunterqb

Re: fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen hunterqb » Sal Şub 27, 2018 1:54 pm

Evet malesef yasarsin buyuk ihtimalle diger doneme sinav yazmani isteyecekler biraz ders ver oyle vizeni uzatalim diyecekler arkadaslarimin basinada geldi stresli bir durum kolay gelsin.

mulder2018

Mesaj gönderen mulder2018 » Sal Şub 27, 2018 1:58 pm

teşekkürler..peki şimdi sınav yazsam ve basarısız olsam yine de devamsızlık mı kabul ederler, yoksa vize uzar mı..ilgin için teşekkürler..

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Şub 27, 2018 2:47 pm

özel degilse neden derslere katilmana ragmen sinav yazmadigini sorabilir miyim ? Yanlis anlama kesinlikle yargilamak icin vs sormuyorum ben de bu dönem baslayacagim üniye derslerin zorlugundan mi yoksa dil sikintisi gibi mi vs o yüzden tamamen bilgi ve fikir edinmek amacli soruyorum
Arkadaslar ben erkegim =)

mulder2018

Mesaj gönderen mulder2018 » Sal Şub 27, 2018 3:26 pm

özel ailevi sebeplerim vardı, bir de tr den verdiğim dersleri saydırabileceğimi düşündüm, fakat başvurmadım. yeni başvuracağım.

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Sal Şub 27, 2018 4:12 pm

Ben fh de degil universitedeyim. 5. sömestrda oturum almaya giderken okulun yarisi bitmis olmasina ragmen okuldan "her sey yolunda" tarzi bi evrak almaya gittigimde, Prüfungsamttaki kadin son kez her sey yolunda isaretlicem bir dahaki gelisinde sorun yasariz dedi. ve auslanderbehörde bu evraklari önemsiyor malesef. okulundan evrak alip gidersen belki bir faydasi olur bir dahaki seferde. bu dönem sinavlara katilmaya calisirsan bununda bir faydasi elbet olur. ve ders saydirman okul sisteminde evrak alirken gözüktügü icin, gectigin ders sayisinin o olmadigini prüfungsamt anliyo. benim basima geldi en azindan.

mulder2018

Mesaj gönderen mulder2018 » Sal Şub 27, 2018 8:52 pm

sağ ol wuppi, sen bochum'da mı yaptın bu işlemi..bu "her şey yolunda" tarzı evrağın adı nedir almanca hatırlıyormusun?

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Sal Şub 27, 2018 9:28 pm

mulder2018 yazdı: Sal Şub 27, 2018 8:52 pm sağ ol wuppi, sen bochum'da mı yaptın bu işlemi..bu "her şey yolunda" tarzı evrağın adı nedir almanca hatırlıyormusun?
Auslanderbehörde nin senden istediklerinin yazili oldugu bi kagit olmasi lazim. Randevu aldiginda orada yaziyor. Sanirim leistungsnachweis diye geciyor belge. Ama kendi okulunun prüfungsamtina gidip leistungsnachweis istiyorum yabancilar polisi icin dersen, calisan kisi anlar ne vermesi gerektigini. Ben Wuppertal de okuyorum ama prosedür bochumda da aynidir muhtemelen. Rica ederim umarim hallolur isin

mulder2018

Mesaj gönderen mulder2018 » Sal Şub 27, 2018 11:14 pm

leistunsnachweis bildiğim kadarıyla transkript oluyor, yada baska birşeyden mi sözediyorsun?..benim henüz vermiş olduğum bir ders yok..

mulder2018

Mesaj gönderen mulder2018 » Sal Şub 27, 2018 11:26 pm

bana gönderdikleri listede bu yoktu, kendileri dediler biz okula soracağız. bu nedenle fiktionsbescheinigung verdiler.

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Sal Şub 27, 2018 11:34 pm

her randevu alisinda, yaninda getirmen gereken belgelerin ne oldugunun yazili oldugu bir belge veriyorlar sana. randevu tarihi saati hangi odada olacaginin yazdigi kagittan bahsediyorum. orda ne yazdigini tam hatirlamiyorum ama leistungsnachweis di sanirim. bu belgede hangi dersi gectin hangisini gecemedin kac kredin kaldi falan bi sey yazmiyor yani tam transkript gibi degil. kacinci sömestrsin ve düzenli mi gidiyor sömestrlarin onu iceren bi evrak. senin prüfunsamtindaki memur kimse onun biraz insiyatifi. o memur bakicak ders durumuna, ki sen henuz sinav vermemissin, ama konusup durumunu izah edersen "sorun yok" secenegini isaretleyip sana verebilir. bu tabi sadece bir ihtimal. memur böyle bir iyilik yapmak zorunda degil. bu belge genellikle yabancilar polisinde 5. sömestrdan itibaren istenilen bi belge. belki sen o yuzden henuz duymadin. bir sansini prüfungsamtta dene bence. anlayis gösterebilirler. yoksa zaten yabancilar polisininde arayacagi yer senin prüfungsamtin

mulder2018

Mesaj gönderen mulder2018 » Çrş Şub 28, 2018 5:56 am

bahsettiğin listeyi diyorum bende,bende yoktu böyle birşey..yine de fh la bir konusayım, teşekkürler