Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alman Eyaletleri

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
maniaturk

Alman Eyaletleri

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Eyl 24, 2009 1:19 pm

Linkler yenilendi, yeni universiteler eklendi. Guncelleme 24.09.2009

angel

Alman Eyaletleri

Mesaj gönderen angel » Çrş Eki 28, 2009 8:34 pm

merhabalar hamburgda ogrenci olamakla ilgili bilgilerinizi tavsiyelerinizi ogrenmek istiyorum kisacasi her yeni bilgiye acigim arkadaslar...:)
yurttami kalmali ev mi kiralamali? ne gibi is imkanlari var ogrenci olarak nasil faydalanilabilir yani okurken nasil para kazanilabilir? bilenleriniz varsa lutfen yardimci olsun:|

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Alman Eyaletleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eki 28, 2009 9:51 pm

Yurtta mi evde mi kalinmali bu tamamen senin zevkine kalmis..
Eger yok ben yurtta yapamam,tek basima kafami dinlerim vs. dersen ve paranda varsa evde kalirsin..
Yurt sosyallesme ve cevre kurma acisindan en iyisidir.
Hele ki komuslarin Alman cikarsa veya iyi derece ingilizce konusabiliyorlarsa senin icin iyi olur..

Is imkanlari bildigin ogrenci meslekleri..
Zaten dil kursunda calisma iznin ya yoktur ya da sadece somestir tatillerindedir..
Almanca bilgin bir ise girmende en onemli etken olur.

yorumcu

Alman Eyaletleri

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Eki 29, 2009 12:49 am

bence kesinlilkle yurtta kalmali. bu dil icin cok buyuk arti saglar. is imkanllarida suan ekonomik kriz var.. is olayini biraz zorlamadan zor ama senin once dilkurs derken o zaman hem cok var hemnde krizdebiter

eroglunur

Alman Eyaletleri

Mesaj gönderen eroglunur » Pzr Şub 17, 2013 9:34 pm

benim soyle bir sorum olucak, ben gottingen uniden kabul aldim ins vizede bir problem cikmaz ise nisanda A2 kursuna baslicam, simdi niedersachsen eyaletinde kursa giderken calisip calisamayacagimizi nasil ogrenicez zannedersem eyaletten eyalete degisiyormus, bu arada yeni abd den dondum, istda yasarken de diger ogrencilere ing ozel ders verdim, sanirim eger calisma iznim olursa yine calismalarim bu yonde olur
umarim birileri cevaplandirir