Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ön Kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cemksz

Ön Kabul

Mesaj gönderen cemksz » Cum Şub 09, 2018 12:09 am

Merhaba lisans için ön kabul almak ve okulun dil kursuna gitmek istiyorum fakat üniversite sınavının sonuçları bu yıl temmuz ayında açıklanıyor dolayısıyla okulların başvuru tarihlerini kaçırmış oluyoruz.(Genel olarak 15 temmuzda kış dönemi için son başvuru tarihi).Fakat bu sitede ve diğer bir kaç sitede ön kabul için üniversitelerin akademik tarihlerinin önemli olmadığı yazıyor bu doğrumu acaba yazının tamamı şu (Almanya üniversitelerine lisans eğitimi için başvurunuzu yıl boyunca yapabilirsiniz. Öncelikle Almanca hazırlık eğitimi alacağınız ve hemen üniversiteye başlamayacağınız için üniversitelerin akademik başlangıç tarihleri sizin için önemli olmayacaktır.) Örneğin ben Türkiye'de ağustos ayında bir üniversiteye yerleşsem ağustosta Almanyada'ki üniversitelere ön kabul için başvuru yapabilirmiyim ?

Devin Booker

Re: Ön Kabul

Mesaj gönderen Devin Booker » Cmt Şub 10, 2018 8:11 pm

bu konuyu ben de merak ediyorum

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzr Şub 11, 2018 11:12 am

Devin Booker yazdı: Cmt Şub 10, 2018 8:11 pm bu konuyu ben de merak ediyorum
bir yıl üni okuma sartı var sanırım .. :roll:

Devin Booker

Mesaj gönderen Devin Booker » Pzr Şub 11, 2018 2:46 pm

Üniversite başvuru tarihlerini kaçırıyoruz ama şartlı kabul için yine de başvuru yapabiliriz.İkisi farklı şeyler sanırım.Ama bu şartlı kabul başvurusunu nasıl yapıcağımı ben de bilmiyorum bilen varsa lütfen anlatsın.