Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Deutsche Bank Hırsızlığı - Adres Değişikliği Konusu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
muris01

Deutsche Bank Hırsızlığı - Adres Değişikliği Konusu

Mesaj gönderen muris01 » Cum Şub 09, 2018 5:30 pm

Arkadaşlar merhaba.

Ben Türkiye'ye taşındım ve uzun bir süre ev aradım burada. O sırada Deutsche Bank'a on kere gidip Türkiye'ye taşınacağımı bildirdim ama evim olmadığı için adres kaydı yapamadım. Almanya'daki adresimi yasal olarak sildirdikten sonra bir de baktım ki 80€ paramı kesmişler ve yeni adresinizi bildirin yazmışlar. En son gidip yeni adresimi bildirsem de bu parayı geri ödemiyorlar. Benzer problemi yaşayan veya önerisi olan var mı?

demlac

Re: Deutsche Bank Hırsızlığı - Adres Değişikliği Konusu

Mesaj gönderen demlac » Cum Şub 09, 2018 9:38 pm

muris01 yazdı: Cum Şub 09, 2018 5:30 pm Arkadaşlar merhaba.

Ben Türkiye'ye taşındım ve uzun bir süre ev aradım burada. O sırada Deutsche Bank'a on kere gidip Türkiye'ye taşınacağımı bildirdim ama evim olmadığı için adres kaydı yapamadım. Almanya'daki adresimi yasal olarak sildirdikten sonra bir de baktım ki 80€ paramı kesmişler ve yeni adresinizi bildirin yazmışlar. En son gidip yeni adresimi bildirsem de bu parayı geri ödemiyorlar. Benzer problemi yaşayan veya önerisi olan var mı?
Benzer bir olay Erasmus'tan geçen dönem Türkiye'ye dönen bir arkadaşımın başına geldi. Şubeye gidip hesabını kapatmak istediğini söyledi ve görüştüğü kişi de kapatıldığını belirtti. Daha sonra tesadüf eseri sizin başınıza gelen "adres doğrulanamadı" şeklinde bi para kesintisi gördü. Ama zannedersem 20 euro civarı bir şeydi. Daha sonra kendi hataları olduğuna ısrar ederek geri almıştı kesintiyi ama halen hesabı kapatmakla uğraşıyor mail üzerinden işlem kabul etmedikleri için. Tahminimce sizin de yetkili biriyle daha detaylı temasa geçmeniz gerekiyor.

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Pzr Şub 11, 2018 4:09 pm

Cevap için teşekkür ederim. Ben defalarca görüştüm. En son geçen hafta Almanya'ya gittiğimde şubeye uğradım, yeni adresinizi gösteren bir belge getirin dediler. Belgeyi götürüp Mannheim'daki Deutsche Bank'a verdim. İlgili kişi adresimi sistemde yeniledi ve bana dedi ki, siz banka hesabınızı Chemnitz'te açmışsınız, her şehirdeki DB bağımsız çalıştığı için (veya buna benzer bir şey) Chemnitz'teki bankanızla görüşmeniz lazım. Chemnitz'teki banka ile görüştüm ancak onlar da parayı geri ödemiyor; sözleşmelerindeki bir maddeye dayanarak bu parayı almak yasal haklarıymış gibi üste çıkmaya çalışıyorlar bir de. Ne demek ya bir insan yeni taşındığı adresini bildirmedi diye hesabındaki 80€'ya el koymak? Bu para bana ait olan bir para. Bu hırsızlık değil de nedir? Hesabımda 1000€ olsa demekki para bitene kadar her ay 20€ çekeceklerdi. Gerekirse çok büyük bir sosyal medya protestosu düzenleyeceğim. 80,000 kişi hesabını kapatsan da görsünler bakalım.

Foruma soru: Protestomda haklı olduğumu düşünüyor musunuz? İlgili konuda DB hesap kapatma etkinliği düzenlense destek verir miydiniz?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Şub 25, 2018 2:04 pm

muris01 yazdı: Pzr Şub 11, 2018 4:09 pm Cevap için teşekkür ederim. Ben defalarca görüştüm. En son geçen hafta Almanya'ya gittiğimde şubeye uğradım, yeni adresinizi gösteren bir belge getirin dediler. Belgeyi götürüp Mannheim'daki Deutsche Bank'a verdim. İlgili kişi adresimi sistemde yeniledi ve bana dedi ki, siz banka hesabınızı Chemnitz'te açmışsınız, her şehirdeki DB bağımsız çalıştığı için (veya buna benzer bir şey) Chemnitz'teki bankanızla görüşmeniz lazım. Chemnitz'teki banka ile görüştüm ancak onlar da parayı geri ödemiyor; sözleşmelerindeki bir maddeye dayanarak bu parayı almak yasal haklarıymış gibi üste çıkmaya çalışıyorlar bir de. Ne demek ya bir insan yeni taşındığı adresini bildirmedi diye hesabındaki 80€'ya el koymak? Bu para bana ait olan bir para. Bu hırsızlık değil de nedir? Hesabımda 1000€ olsa demekki para bitene kadar her ay 20€ çekeceklerdi. Gerekirse çok büyük bir sosyal medya protestosu düzenleyeceğim. 80,000 kişi hesabını kapatsan da görsünler bakalım.

Foruma soru: Protestomda haklı olduğumu düşünüyor musunuz? İlgili konuda DB hesap kapatma etkinliği düzenlense destek verir miydiniz?
valla daha gecen pazartesi db den hesap actim ondan önce 3 ay kadar Postbankla bir tecrübem oldu hesabimi kapattilar , hesabim kapatilmasina ragmen icindeki para - ye düstü. Ödemem vardi , ama sormustum parami cekicekken bu parayi birakiyim para kesilirse diye memur cekin dedi cektim sonra hesap - ye düsünce hemen geri parayi yatirmak zorunda kaldim. Karti mi kirmamistim kartimi kirsam ekstra 6 euro bide kendi hesabima para yatirmak icin para keseceklerdi. Sorumluluk kabul etmiyorlar hepsi soyguncu cok dikkatli olmak gerekiyor onu ögrendim
Arkadaslar ben erkegim =)