Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Neden Turkiye den gelen ogrenciler cok tembel?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
atalayx6

Neden Turkiye den gelen ogrenciler cok tembel?

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt May 25, 2015 8:51 pm

[quote]GK tarafindan yazilan metin:

soylediklerine katiliyorum ek olarak da turkiyede hic universite okumadim ama sosyal medya sagolsun sinav haftasi surekli goygoylari ile ogrenci profillerini ortaya cikartiyor saka gibi adamlar donemde 1 hafta vize 1 hafta final haftasi hadi kaldilar diyelim 1 hafta da but icin ders calisyorlar,burda 2. ayin ortasindaki sinavlar icin 12. ayda basliyoruz calismaya ki aldigim notlarda iyi degil geciyorum orasi ayri ama turkiyede 2 ay calissalar heralde beyinlerini yerler :) yaptigim genellemide isletme tarzi bolum okuyanlar icin gecerli tip vs okuyanlar nasildir bilemem ama trnin %70 universiteli profili budur.[/quote]

oda arkadasim tip okuyordu merak etme o da 2 hafta once basliyordu komite sinavlarina calismaya :D
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

orcun.ozgur

Re: Neden Turkiye den gelen ogrenciler cok tembel?

Mesaj gönderen orcun.ozgur » Çrş Mar 08, 2017 7:16 pm

GK yazdı:senin yazdigin profildeki insanlarin bir coguda teknik bolum okuyor hani harbi harbi hergun oturup ders calisilmasi gereken bolumler bunlar ve ben bu tarz da insanlarin turk ogrenci profilini kafada hep eksiye dusurdugunu dusunuyorum.su forum sen haric max 2 mezun vermistir heralde , seneye ben 3. olayim bari durumu kurtaralim :D
teknik bölümlerde okuyan insanların her gün ders çalışması gerekiyor diye bir şey yoktur. Sayısal bölümlerde biyoloji ve kimya hariç bütün dersler zeki bir öğrenci tarafından 1 saat içinde bile çok detaylı bir şekilde öğrenilebilir. Çünkü sayısal derslerde genelde bir konuya girilir ve konunun tanımı verilir örnek olarak "toplama işlemi a+b" dir. Bu tanımdan öğrenci artık 1+1 i de hesaplar 152532+1534562 gibi bir toplama işlemini de hesaplar. Aslında yapılan tek bir tanımın farklı durumlara uygulanmasıdır. Bunu 1 kere anlatarak çözen öğrenci olur bir de 3 ay anlatırsın çözemeyen vardır. Farklı zeka kuramı da böyle bir şey işte. Hortlattım ama k.b.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 09, 2018 11:02 am

Son 2 haftadir biraz daha arastirma yaptim, son dönemde gelen türk ögrenciler napiyor diye. Maalesef degisen hic birsey yok. Gelirken herkesin amaci egitim oluyor ama 5-6 ay sonra zorluklarla karsilasinca cözülmeye basliyorlar. Bir nevi secim anketi gibi bir calisma yaptim. Yaklasik 200 ögrencinin performansini sordum ve sorusturdum. Ama sadece son 2 yil icinde gelenlerin performanslari. Genel olarak basarisizlik eskiye göre daha da artmis. Nerdeyse %80 nin okulla veya üniversiteyle alakalari yok. Görüstügüm dil kurslari arasinda mecburi kalinmazsa türk ögrenci almama karari alanlar bile var. Almanya ya gelenlerin cogu cöp ama umarim Türkiye de kalanlar böyle degildir. Yoksa bom bos bir nesil yetisiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Cum Şub 09, 2018 11:20 am

Physiker yazdı: Cum Şub 09, 2018 11:02 am Son 2 haftadir biraz daha arastirma yaptim, son dönemde gelen türk ögrenciler napiyor diye. Maalesef degisen hic birsey yok. Gelirken herkesin amaci egitim oluyor ama 5-6 ay sonra zorluklarla karsilasinca cözülmeye basliyorlar. Bir nevi secim anketi gibi bir calisma yaptim. Yaklasik 200 ögrencinin performansini sordum ve sorusturdum. Ama sadece son 2 yil icinde gelenlerin performanslari. Genel olarak basarisizlik eskiye göre daha da artmis. Nerdeyse %80 nin okulla veya üniversiteyle alakalari yok. Görüstügüm dil kurslari arasinda mecburi kalinmazsa türk ögrenci almama karari alanlar bile var. Almanya ya gelenlerin cogu cöp ama umarim Türkiye de kalanlar böyle degildir. Yoksa bom bos bir nesil yetisiyor.
Arastirmayi nerde yaptiginizi sorabilirmiyim ? Yani yanlid anlamayin suclama gibi felan bi amacim yok sadece merak ettim hangi eyalette yaptiginizi. Ben Niedersachsendeyim ve burdaki 2/3 türk arkadaslarimin hepsi DSH yi kisa surede gecti , üniversitelerindeler ve iyi bi sekilde ilerliyolar. Tabi belkide benim sansima böylw insanlar denk gelmistir bilemem :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 09, 2018 11:32 am

Direk dil kurslariyla görüserek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cum Şub 09, 2018 12:27 pm

Valla ben de 7. ayimdi sanirim bir salladim 3-4 ay bayagi bir bosluk verdim sonra cok sükür gec olmadan topladim yeniden. Fakat cevremde tanidigim türk ögrencilerin cogu da bir türlü dikis tutturamadi.

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Cum Şub 09, 2018 12:40 pm

Bunların yanında,bence Türkiye'de çok kötü bir Üni'ye bile zor girmiş insanların Almanya'da üniversiteye girmenin çok kolay olduğunu düşünüp gelip,zaten Türkiyenin eğitim sisteminde başarısızken, burada çok yüksek ihtimalle başarısız olcağı ihtimalini görmezden geliyorlar.Sorulan sorulara bakınca zaten; 230 bin inci 100 bin inci oldum Almanyada'da okumak isityorum gibi veyahut hiç bi araştırma yapmadan Laps diye önlerine gelmesini bekler gibi sorulan sorulardan anlaşılıyo.Ama herkesin öyle olduğunu düşünmüyorum.Türkiye'de yapamayıp kaçan burda katiyen yapamaz bana göre

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Cum Şub 09, 2018 12:44 pm

Kaolardo yazdı: Cum Şub 09, 2018 12:40 pm Bunların yanında,bence Türkiye'de çok kötü bir Üni'ye bile zor girmiş insanların Almanya'da üniversiteye girmenin çok kolay olduğunu düşünüp gelip,zaten Türkiyenin eğitim sisteminde başarısızken, burada çok yüksek ihtimalle başarısız olcağı ihtimalini görmezden geliyorlar.Sorulan sorulara bakınca zaten; 230 bin inci 100 bin inci oldum Almanyada'da okumak isityorum gibi veyahut hiç bi araştırma yapmadan Laps diye önlerine gelmesini bekler gibi sorulan sorulardan anlaşılıyo.Ama herkesin öyle olduğunu düşünmüyorum.Türkiye'de yapamayıp kaçan burda katiyen yapamaz bana göre
hiç katılmıyorum baraj puanı olan 180 i zar zor geçip viyanada siyaset, almanya mühendislik okuyan arkadaşlarım oldu ve bitirdiler.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Şub 10, 2018 1:23 pm

Türkiye de baraji zor gecip özel bir üniversiteyi kazanip öyle geldim 9 sene önce. Su anda doktorami bitirmek üzereyim. Öss sinavlari kesinlikle kistas degil, sacma sapan mantigi olmayan bir lotto.

Beraber basladigim arkadaslarin yaridan fazlasi okulu bitirdi. Ama son yillarda kalite iyice azaliyor. Gelen cocuklari görüyorum arada, ergenlik gecmemis daha bambaska bir dünyada yasiyorlar. Gercekten cogunlugu tamamen cöp.

İlay

Mesaj gönderen İlay » Cmt Şub 10, 2018 2:34 pm

death_glory yazdı: Çrş Ara 17, 2014 1:46 pm Bir genetikci olarak yanitlamak gerekirse "Allah oyle yaratmis" diyebilirim :D

Bence neden tembel oldugumuzu degil de tembellikten nasil kurtulacagimizi, birbirimizi nasil tesvik edebilecegimizi konusalim.

ben geliyom almanyaya, almanca ogrenmek icin de yapalim mi o online kutuphane etkinliklerini vb ben hazirlik okumiycam ama almanca ogrenmek istiyorum, tembel oldugum icin de calisarak ogrenemiyorum :/
Genetiği Türkiye'de okuyup Almanya'da mi çalışmaya başladınız ?

John

Mesaj gönderen John » Pzr Şub 11, 2018 2:05 am

Physiker yazdı: Cum Şub 09, 2018 11:32 am Direk dil kurslariyla görüserek.
Çok üzücü bir tablo, ne yazık ki Türkiye'nin ekonomisi çöktükçe Almanya'ya gelen insanlar arasından kapak atma zihniyetine sahip olanların oranı gittikçe artıyor. Yalnız üniversiteye direk kabul alıp da gelenler için çevremdekilerden gözlemlediğim kadarıyla bizler daha başarılıyız diyebilirim.

ahmetua

Mesaj gönderen ahmetua » Pzt Şub 12, 2018 7:56 pm

Bu yorumlarin cogundan soyle anlasilyor ki istisnalar haric idealist olmayan bir nesil yetisiyor ulkemizde idealist insan az bunun sonucunda da uretimsizlik doguyor normal olarak bir zaman sonra da kısır dongu oluyor

kutaycahan

Mesaj gönderen kutaycahan » Sal Şub 13, 2018 2:30 am

Konuya etkin öğrenci olarak giriş yapayım. Kamu yönetimini bu ay itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Devlet yönetimini, bürokrasiyi, hukuk kurallarını öğrenmesi gereken "üniversite" öğrencileri sevmediğim bir tabir olsa da "laylaylom" şekilde mezun oluyorlar. Hatta birçoğu okulu uzatıyor. Okula ilk başlarken aşırı heyecan yaptığım için konuştuğum üst sınıflardan sonra "bu okul nasıl bitecek" demiştim. Gerçekten derslere geldim, devamsızlık yapmadım ve sadece sınav haftaları derslere çalışarak 3.5 yılda 3.23 ile bitirdim. Yanlış anlamayın, bu bir başarı bile değil üstelik. Varmak istediğim nokta düzenli ders çalışmayan birisi bile sadece derse gelip, sınav öncesi çalışarak okulu bitirirken bunca okulu uzatanın sebebi ne?
Bu ne yazık ki tek bir bölümde geçerli değil. Yani kamu yönetimi, işletme,iktisat üniversite sınavlarında düşük puan alanların geldiği yerlerdir. Bu tembellik ondan diyebilirsiniz. Ama üniversiteli öğrenci grupları birbirleri ile ödev yardımlaşması yaparken bile adeta "bu konuda hazır ödevi olan var mı" diye soruyor. Araştırması için "bak şu konu sana faydalı olur" diyorsun. Bu sefer de onun "özetini" nereden bulacağım diyor. Bu durumda olanların ağzında ise yurt dışı lafı eksik olmuyor.

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Sal Mar 27, 2018 9:57 pm

duisburger yazdı: Cmt Şub 10, 2018 1:23 pm Türkiye de baraji zor gecip özel bir üniversiteyi kazanip öyle geldim 9 sene önce. Su anda doktorami bitirmek üzereyim. Öss sinavlari kesinlikle kistas degil, sacma sapan mantigi olmayan bir lotto.

Beraber basladigim arkadaslarin yaridan fazlasi okulu bitirdi. Ama son yillarda kalite iyice azaliyor. Gelen cocuklari görüyorum arada, ergenlik gecmemis daha bambaska bir dünyada yasiyorlar. Gercekten cogunlugu tamamen cöp.
Hangi bölümü okuyorsunuz?

benmisafirim

Mesaj gönderen benmisafirim » Cum Haz 15, 2018 10:39 pm

Ben burada Türkiye'den gelen öğrencilerin sorunlarını incelemekten ziyade bir ego törpüleme çabası görüyorum. 4 sayfa içinde birçok kaynağı belirsiz istatistik var, hatta istatistik demek bile abes kaçıyor. Örneklemek gerekirse; Türkiye'den gelen öğrencilerin %80'inin okulla alakası olmadığını iddia etmek için, ya Türkiye'den gelip halihazırda üniversite okuyan öğrencilerin çoğunluğunu incelemek (ki bu kendilerine 'dersler nasıl yeğenim' demekten ibaret değil, özellikle altını çizmek istiyorum) ya da bu öğrencileri yansıtacak kadar çeşitli grupta öğrencilerle kıyaslamak gerekir. Bu ikisinin de yapılmadan, öğrenci profili hakkında verisiz, istatistiksiz, hatta öylesine konuşulduğu çok belli oluyor.

Bu foruma girerken daha pozitif bir yaklaşımla çözüm arandığını düşünmüştüm, yanılmışım.

Heimhell

Mesaj gönderen Heimhell » Cum Haz 15, 2018 11:02 pm

benmisafirim yazdı: Cum Haz 15, 2018 10:39 pm Ben burada Türkiye'den gelen öğrencilerin sorunlarını incelemekten ziyade bir ego törpüleme çabası görüyorum. 4 sayfa içinde birçok kaynağı belirsiz istatistik var, hatta istatistik demek bile abes kaçıyor. Örneklemek gerekirse; Türkiye'den gelen öğrencilerin %80'inin okulla alakası olmadığını iddia etmek için, ya Türkiye'den gelip halihazırda üniversite okuyan öğrencilerin çoğunluğunu incelemek (ki bu kendilerine 'dersler nasıl yeğenim' demekten ibaret değil, özellikle altını çizmek istiyorum) ya da bu öğrencileri yansıtacak kadar çeşitli grupta öğrencilerle kıyaslamak gerekir. Bu ikisinin de yapılmadan, öğrenci profili hakkında verisiz, istatistiksiz, hatta öylesine konuşulduğu çok belli oluyor.

Bu foruma girerken daha pozitif bir yaklaşımla çözüm arandığını düşünmüştüm, yanılmışım.
Yazdıklarına katılıyorum kardeşim. Forumu bir süredir takip ediyorum ve bu başlık beni de rahatsız ediyordu dediklerinde haklısın.

mimir2

Mesaj gönderen mimir2 » Sal Oca 08, 2019 5:00 am

Physiker yazdı: Cum Şub 09, 2018 11:02 am Son 2 haftadir biraz daha arastirma yaptim, son dönemde gelen türk ögrenciler napiyor diye. Maalesef degisen hic birsey yok. Gelirken herkesin amaci egitim oluyor ama 5-6 ay sonra zorluklarla karsilasinca cözülmeye basliyorlar. Bir nevi secim anketi gibi bir calisma yaptim. Yaklasik 200 ögrencinin performansini sordum ve sorusturdum. Ama sadece son 2 yil icinde gelenlerin performanslari. Genel olarak basarisizlik eskiye göre daha da artmis. Nerdeyse %80 nin okulla veya üniversiteyle alakalari yok. Görüstügüm dil kurslari arasinda mecburi kalinmazsa türk ögrenci almama karari alanlar bile var. Almanya ya gelenlerin cogu cöp ama umarim Türkiye de kalanlar böyle degildir. Yoksa bom bos bir nesil yetisiyor.
bizim üniversitenin erasmus ofisinde kendi işlemlerimi yaparken(oranın müdürü olan abimle uzun yıllardır tanışıyorum) ara sıra öğrenciler gelip sorular soruyordu. abim, öğrenci gittikten sonra döndü bana "görüyorsun değil mi şunları her sene daha da kötüleşiyorlar okuduğunu anlayamayan kafası çalışmayan nesiller geliyor" demişti. geçen sene lys ye girdim, 7 sene hiç çalışmadan sınava girdim sözel bölümde türkiye de ilk 4500 içindeydim. üniversiteye girdiğim seneye göre baktım olmam gereken sıranın yaklaşık 8000 sıra üzerindeyim. yeni gelenler çok kötü eğitim alıyor. siyaset yapmak istemiyorum ama bu sınav sistem ve eğitimle oynayanlar türkiyenin 16+30 senesini yediler.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Şub 21, 2019 2:55 pm

mimir2 yazdı: Sal Oca 08, 2019 5:00 am bizim üniversitenin erasmus ofisinde kendi işlemlerimi yaparken(oranın müdürü olan abimle uzun yıllardır tanışıyorum) ara sıra öğrenciler gelip sorular soruyordu. abim, öğrenci gittikten sonra döndü bana "görüyorsun değil mi şunları her sene daha da kötüleşiyorlar okuduğunu anlayamayan kafası çalışmayan nesiller geliyor" demişti. geçen sene lys ye girdim, 7 sene hiç çalışmadan sınava girdim sözel bölümde türkiye de ilk 4500 içindeydim. üniversiteye girdiğim seneye göre baktım olmam gereken sıranın yaklaşık 8000 sıra üzerindeyim. yeni gelenler çok kötü eğitim alıyor. siyaset yapmak istemiyorum ama bu sınav sistem ve eğitimle oynayanlar türkiyenin 16+30 senesini yediler.
Sözel e zaten çok az kişi katılıyor ama Türk milleti sayısal tıp tek dertleri tıp okumak tek dertleri para kendini geliştirmeye çalışan yok herkes tıpa kapağı atma derdinde keşke tıpa gereken önem diğer bölümlere verilse şu an Avrupa daki çoğu ülkeden üstün olurduk
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)

emncftci06

Mesaj gönderen emncftci06 » Prş Şub 21, 2019 7:45 pm

Whitebird yazdı: Prş Şub 21, 2019 2:55 pm Sözel e zaten çok az kişi katılıyor ama Türk milleti sayısal tıp tek dertleri tıp okumak tek dertleri para kendini geliştirmeye çalışan yok herkes tıpa kapağı atma derdinde keşke tıpa gereken önem diğer bölümlere verilse şu an Avrupa daki çoğu ülkeden üstün olurduk
Bunu tamamen turk halkina yikmak bence dogru degil.Turkiyede maalesef meslekler arasinda maas farkinda ucurum var.(Normal Standardi baz alirsak.)
Bir doktorun aldigi maas ile sozel alanda bir meslek kazanmis bir insani kiyaslayamayiz.
Cogu meslekte ne yazikki calisma alani az ya da insanlar kendi islerinin yaninda diger isleri de ustlenmek mecburiyetinde oluyorlar.Ornek verecek olursak bir muhasebeci dusunun normal yapmasi gereken islerin yaninda ayriyetten patronunda ayak isleri ile ilgileniyor.Bu sartlarda insanlar dogal olarak tip gibi mesleklere yoneliyorlar.Basaramayanlar ise mecburen asgari ucretle ise basliyorlar.
Asgari ucretlede maalesef gecinmek zor ki cocuklu bir aile ise bu daha da zor oluyor.
Ulkedeki kisiler hakkinda konusacaksak insanlarin da neden tipa muhendislige yoneldigini de dusunmemiz gerekir.
Her insanin dogustan bir yetenegi vardir ama maalesef turkiyede herkes istedigi meslekle ugrasamiyabiliyor.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Şub 21, 2019 8:52 pm

emncftci06 yazdı: Prş Şub 21, 2019 7:45 pm Bunu tamamen turk halkina yikmak bence dogru degil.Turkiyede maalesef meslekler arasinda maas farkinda ucurum var.(Normal Standardi baz alirsak.)
Bir doktorun aldigi maas ile sozel alanda bir meslek kazanmis bir insani kiyaslayamayiz.
Cogu meslekte ne yazikki calisma alani az ya da insanlar kendi islerinin yaninda diger isleri de ustlenmek mecburiyetinde oluyorlar.Ornek verecek olursak bir muhasebeci dusunun normal yapmasi gereken islerin yaninda ayriyetten patronunda ayak isleri ile ilgileniyor.Bu sartlarda insanlar dogal olarak tip gibi mesleklere yoneliyorlar.Basaramayanlar ise mecburen asgari ucretle ise basliyorlar.
Asgari ucretlede maalesef gecinmek zor ki cocuklu bir aile ise bu daha da zor oluyor.
Ulkedeki kisiler hakkinda konusacaksak insanlarin da neden tipa muhendislige yoneldigini de dusunmemiz gerekir.
Her insanin dogustan bir yetenegi vardir ama maalesef turkiyede herkes istedigi meslekle ugrasamiyabiliyor.
Hocam dediğiniz yarısını savunuyorum isteyen insan hayallerini gerçekleştirebilir önemli olan istek
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)

Kilitli