Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umutherzaman

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen umutherzaman » Pzr Şub 04, 2018 8:31 pm

yilmazsln yazdı: Pzr Şub 04, 2018 12:39 am Hayır daha görüşürken söyledi. Almanya eger belge isterse sizi arayacağım dedi.
Anlıyorum umarım yolunda gider herşey

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Pzr Şub 04, 2018 8:33 pm

umutherzaman yazdı: Pzr Şub 04, 2018 8:31 pm Anlıyorum umarım yolunda gider herşey
Peki eğer isterlerse napacaksınız yani okulunuz teyit dışında hangi belgeyi gönderebilir bi bilginiz varmı. Ya da siz okulunuzdan hangi belgeyi almak için talepte bulunacaksınız

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Pzr Şub 04, 2018 8:38 pm

yilmazsln yazdı: Pzr Şub 04, 2018 12:39 am Hayır daha görüşürken söyledi. Almanya eger belge isterse sizi arayacağım dedi.
Peki eğer isterlerse napacaksınız yani okulunuz teyit dışında hangi belgeyi gönderebilir bi bilginiz varmı. Ya da siz okulunuzdan hangi belgeyi almak için talepte bulunacaksınız

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Şub 04, 2018 9:41 pm

umutherzaman yazdı: Pzr Şub 04, 2018 8:38 pm Peki eğer isterlerse napacaksınız yani okulunuz teyit dışında hangi belgeyi gönderebilir bi bilginiz varmı. Ya da siz okulunuzdan hangi belgeyi almak için talepte bulunacaksınız
Danismanim bi belge alamayacagini bellirtti. Sadece dil kursunu da universite bunyesinde alacak olursam ek belge kabul ediyolarmis.

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Pzr Şub 04, 2018 11:50 pm

yilmazsln yazdı: Pzr Şub 04, 2018 9:41 pm Danismanim bi belge alamayacagini bellirtti. Sadece dil kursunu da universite bunyesinde alacak olursam ek belge kabul ediyolarmis.
Anladım. Teşekkür ederim cevaplar için

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzt Şub 05, 2018 5:02 pm

umutherzaman yazdı: Pzr Şub 04, 2018 11:50 pm Anladım. Teşekkür ederim cevaplar için
Peki siz universite bittikten sonra ne kadar ara verdiniz vizeye basvurana kadar?

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Sal Şub 06, 2018 12:08 pm

yilmazsln yazdı: Pzt Şub 05, 2018 5:02 pm Peki siz universite bittikten sonra ne kadar ara verdiniz vizeye basvurana kadar?
2016 haziranda mezun oldum temmuz 2017 ve 25 ocak 2018 de başvurdum

mehmets35

Mesaj gönderen mehmets35 » Prş Şub 08, 2018 11:45 am

Öncelikle selamlar,
İzmirde girdim Vize görüşmesine, 2015 enerji sistemleri mezunuyum ve mezun olduğumdan beri çalılıyorum, a2 a1 arasında bir almancam var, a1 ve a2 kurs ve özel ders katılım belgelerimi sundum clausthal enerji mastırı için kabulum var ve şu şekilde geçti. Öncelikle saat 8 de idi randevum ve 8 de içeri aldılar, 8.15 te girdim görüşmeye. O 15 dakika içinde belgelerimi düzenledi konsolosluktaki çalışan kişi. Sonra vize memuruna verdim belgelerimi ve ilk olarak alır almaz neden gideceksin almanyaya dedi? Bende mesleğimi ve adımı söyledim. O da sadece master için mi onu sordum dedi. Bende evet doğrudur enerji üzerine master yapmak için gidiyorum dedim. Tamam çok güzel dedi. Sunduğum belgelerdeki bilgileri sınamak için sorular sordu; adresim, okuduğum okul, kabul aldığım okul, gideceğim dil kursunu ve okuldan kimle iletişim kurabiliriz dedi: bende kabul belgesinde imzanın altında yazdığını söyledim ama hiç görüşmedim dedim o kişiyle(R. Noble diye birisi clausthal üniversitesinden. ). Daha sonra okumak istediğim bölümü almanca sordu anlayamadım ilk seferde sonra tekrar sordu cevapladım. Bahane olarak konuştuğumuz ankesörde cızırtı var dedim. Pkuldan mezun olduktan sonra ne yaptın dedi çalışmaya başladım hemen dedim türkçe tabi ki. Almanca dil eğitimi aldığım zamanları sordu ve söylediğim tarihlerle karşılaştırdı verdiğim kurs belgelerindeki tarihleri. Almanca kendini tanıt dedi tanıttım biraz sonra yeterli mi dedim yani biraz eksiklerin var dedi. Kursu ne zaman bitirip başlamayı düşünüyorsun dedi bende 2019 yaz sömestırına yetişmek için elimden gelenin fazlasını yapacağım dedim. Daha sonra mezun olduktan sonra almanyada iyi bir firmada iş bulursan kalır mısın dedi hayır dedim türkiyeye dönüp uluslararası enerji firmalarında çalışmayı düşünüyorum dedim. Eğerki dilden dolayı red gelirse naprsın dedi ama bu soruyu başlarda sormuştu; bende göethe hızlandırılmış kursa başlayıp tekrardan 1 ay sonra başvuru yaparım dedim görüşme için. Tamam dedi sadece merak ettiğimden sordum dedi red geleceği için değil dedi. En sonda bitti tamam dedi, ne kadar sürede belli olur dedi bir şey yaoacağını ve 9 marta kadar yetiştirilmesi için hızlandıracağını söyledi ama dedi en az 3 hafta, 1 ay bekletiriz seni dedi. Sizin yorumunuz nasıl dedim var mıdır paylaşma imkanınız dedim. Ben olumlu olduğunu yazdım ve senin yapabileceğini gördüm dedi. Ama son kararı müdürüm verecek dedi. Dil konusunda olabilir dedi bir sıkıntı çıkarsa dedi onun haricinde her şey olumlu dedi ama tabi ki karar mercii müdürüm dedi.Göürştüğüm bayan çok olumluydu hiç sıkıntı yaratacak şeyler sunmadı önüme ama devamlı yazdı bir şeyler...
Saygılarımla;
Mehmet ŞENLİK

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Şub 08, 2018 4:47 pm

Gayet güzel geçmiş görüşme. En yakın zamanda vizenizi alırsınız umarım :)

tipitip

Mesaj gönderen tipitip » Prş Şub 08, 2018 11:03 pm

herkese merhaba
almanyada erasmusla bulunurken yüksek lisansa başladım vize işlemleri için türkiyeye döndüm. görüşmemi yaptım. başka evraklar sunmuştuk ama geçen gün konsolosluktan arayıp bloke hesap açılmasından başka yol kabul edilmeyeceğini söylediler. Açıkçası konuşan memurun tavrı çok kabaydı ve soru sormama fırsat vermeden telefonu suratıma kapattı.
Sorularım:
1- bloke hesap açtıktan sonra belgeyi mail ile mi yolluyorum konsolosluğa kendim mi götürüyorum? Kendim götüreceksem bunun için önceden randevu filan mı alınıyor nasıl alınıyor?

2- bu memuru şikayet etmek istersem nasıl bir yol izlemem gerekir? Vize sürecimin başından beri benden kaynaklanmayan hatalar yaparak işimi zora soktular üstüne beni suçladılar, konuşma şekilleri çok kaba ve saygısızdı.

teşekkürler şimdiden.

baybaysann

Mesaj gönderen baybaysann » Pzr Şub 11, 2018 5:02 pm

Merhaba arkadaşlar, 08.02.2017 tarihinde İzmir’deki konsoloslukta vize görüşmesine girdim. Sabah 8 de içeriye aldılar. Kapıda evrakları basit şekilde kontrol eden güvelikten sonra asıl görüşmenin yapıldığı bankoya geçtim. Vize memuru adımı ve soyadımı önünde ki bilgisayara yazarken bilgisayar da bir arıza meydana geldi. 15-20 dk kadar bilgisayarın tekrar açılmasını bekledik. Vize memuru ile o sırada bana göre pozitif sohbet ettik. “Neden heyecanlısın? Heyecanlanma derin derin nefes al” gibi cümleler kurdu. Vize görüşmemiz de memur ne için Almanya’ya gitmek istediğimi ve hangi bölüme gideceğimi sordu. Belgeleri bilgisayara işlerken yurt adresimi ezbere bilip bilmediğimi sordu ben de kira kontratında yazdığını söyledim. Klasik soru olan yüksek lisansın bitince ne yapmayı düşünüyorsun sorusunu sordu. “Rüzgar Enerjisi üzerine uzmanlaşmak istediğimi ve Siemens’in Türkiye’de ki Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ihalesini aldığını ve mezun olduktan sonra Siemes vb kurumsal firmalar da çalışmak istediğimi söyledim.” Evraklarımı düzenlerken geçici mezuniyetimi gördü. Neden diploma almadığımı sordu. Ben de Üniversiteden mezun olduğumdan beri çalıştığımı belirttim. En kısa sürede getirmemi iletti. Pazartesi günü (12.02.2018) Lisans diplomamı götüreceğim. Onun dışında neden mezun olunca gitmediğimi sordu. Ben de mezun olunca hemen işe başladığımı ve kendimi pratik anlamda geliştirmek istediğimi söyledim. Ama şimdi uygulamadan ziyade akademik anlamda kendimi geliştirmek istediğimi vurguladım. Vize görüşmemiz sonlandığında görüşmemizin nasıl geçtiğini sordum. Memur olumlu geçtiğini fakat son kararı müdürlerinin vereceğini söyledi. Ben de Ankara’da ki vize görüşmeleri yorumlarını okuduğum zaman çok tereddütlü gitmiştim fakat güler yüzlü olmanın ve sakin konuşmanın bir avantaj olacağını düşünüyorum. Vizeden ret gelme şansı ne kadar bilmiyorum bekleyeceğim artık.

ogusonl1ne

Mesaj gönderen ogusonl1ne » Pzt Şub 12, 2018 2:07 pm

baybaysann yazdı: Pzr Şub 11, 2018 5:02 pm Merhaba arkadaşlar, 08.02.2017 tarihinde İzmir’deki konsoloslukta vize görüşmesine girdim. Sabah 8 de içeriye aldılar. Kapıda evrakları basit şekilde kontrol eden güvelikten sonra asıl görüşmenin yapıldığı bankoya geçtim. Vize memuru adımı ve soyadımı önünde ki bilgisayara yazarken bilgisayar da bir arıza meydana geldi. 15-20 dk kadar bilgisayarın tekrar açılmasını bekledik. Vize memuru ile o sırada bana göre pozitif sohbet ettik. “Neden heyecanlısın? Heyecanlanma derin derin nefes al” gibi cümleler kurdu. Vize görüşmemiz de memur ne için Almanya’ya gitmek istediğimi ve hangi bölüme gideceğimi sordu. Belgeleri bilgisayara işlerken yurt adresimi ezbere bilip bilmediğimi sordu ben de kira kontratında yazdığını söyledim. Klasik soru olan yüksek lisansın bitince ne yapmayı düşünüyorsun sorusunu sordu. “Rüzgar Enerjisi üzerine uzmanlaşmak istediğimi ve Siemens’in Türkiye’de ki Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ihalesini aldığını ve mezun olduktan sonra Siemes vb kurumsal firmalar da çalışmak istediğimi söyledim.” Evraklarımı düzenlerken geçici mezuniyetimi gördü. Neden diploma almadığımı sordu. Ben de Üniversiteden mezun olduğumdan beri çalıştığımı belirttim. En kısa sürede getirmemi iletti. Pazartesi günü (12.02.2018) Lisans diplomamı götüreceğim. Onun dışında neden mezun olunca gitmediğimi sordu. Ben de mezun olunca hemen işe başladığımı ve kendimi pratik anlamda geliştirmek istediğimi söyledim. Ama şimdi uygulamadan ziyade akademik anlamda kendimi geliştirmek istediğimi vurguladım. Vize görüşmemiz sonlandığında görüşmemizin nasıl geçtiğini sordum. Memur olumlu geçtiğini fakat son kararı müdürlerinin vereceğini söyledi. Ben de Ankara’da ki vize görüşmeleri yorumlarını okuduğum zaman çok tereddütlü gitmiştim fakat güler yüzlü olmanın ve sakin konuşmanın bir avantaj olacağını düşünüyorum. Vizeden ret gelme şansı ne kadar bilmiyorum bekleyeceğim artık.

Hocam kapının onunde karsılasmıstık senınle muhabbet etmiştik, Benım gorusm2e 1 saat 50 dk surdu nedense :D

baybaysann

Mesaj gönderen baybaysann » Pzt Şub 12, 2018 3:11 pm

ogusonl1ne yazdı: Pzt Şub 12, 2018 2:07 pm Hocam kapının onunde karsılasmıstık senınle muhabbet etmiştik, Benım gorusm2e 1 saat 50 dk surdu nedense :D
Haydaa ordaki kişinin bahsettigi 3 numaralı yer mı dsebk geldi? Teslim ettin mı bugün garantör belgesini? Senin nasıl geçti görüşme?

ogusonl1ne

Mesaj gönderen ogusonl1ne » Pzt Şub 12, 2018 7:54 pm

baybaysann yazdı: Pzt Şub 12, 2018 3:11 pm Haydaa ordaki kişinin bahsettigi 3 numaralı yer mı dsebk geldi? Teslim ettin mı bugün garantör belgesini? Senin nasıl geçti görüşme?
2 numaradakı kadın denk geldı evrak bugun geldı sabah gıdıp teslım edıcem :D 1saat 50 dakka surmesının dısında ıyı gıbıydı.

baybaysann

Mesaj gönderen baybaysann » Pzt Şub 12, 2018 8:04 pm

ogusonl1ne yazdı: Pzt Şub 12, 2018 7:54 pm 2 numaradakı kadın denk geldı evrak bugun geldı sabah gıdıp teslım edıcem :D 1saat 50 dakka surmesının dısında ıyı gıbıydı.
İyi hadi geçmiş olsun. Umarım istediğin gibi olmuştur. Çok uzun sürmüş valla😄 Almanca mülakat yaptılar mı sana?

ogusonl1ne

Mesaj gönderen ogusonl1ne » Pzt Şub 12, 2018 8:15 pm

baybaysann yazdı: Pzt Şub 12, 2018 8:04 pm İyi hadi geçmiş olsun. Umarım istediğin gibi olmuştur. Çok uzun sürmüş valla😄 Almanca mülakat yaptılar mı sana?
kendımı tanıttım almanca olarak
sonra bısıy sorduda anlamadım dedım :D

Münsteraner

Mesaj gönderen Münsteraner » Sal Şub 13, 2018 6:43 pm

Herkese merhabalar,

Konuyla ilgili kısa bir sorum olacaktı. Başvurduğum üniversiteden kabul aldım ve direkt olarak lisans eğitimime başlayacağım (dil kursu yok). Üniversitenin akademik takvimine göre 1 Nisan’da başlıyor semester fakat ben 26-27 Mart gibi bir tarihte yani 5-6 gün erken gidip oradaki bazı işleri erkenden halletmek istiyorum. Ulusal vize başvurusunda gitmek istediğim tarihi bu şekilde belirtmem durumunda problem yaratırlar mı?

Şimdiden teşekkürler.

ogusonl1ne

Mesaj gönderen ogusonl1ne » Sal Şub 13, 2018 8:00 pm

Münsteraner yazdı: Sal Şub 13, 2018 6:43 pm Herkese merhabalar,

Konuyla ilgili kısa bir sorum olacaktı. Başvurduğum üniversiteden kabul aldım ve direkt olarak lisans eğitimime başlayacağım (dil kursu yok). Üniversitenin akademik takvimine göre 1 Nisan’da başlıyor semester fakat ben 26-27 Mart gibi bir tarihte yani 5-6 gün erken gidip oradaki bazı işleri erkenden halletmek istiyorum. Ulusal vize başvurusunda gitmek istediğim tarihi bu şekilde belirtmem durumunda problem yaratırlar mı?

Şimdiden teşekkürler.
Zannetmıyorum bi sıkıntı çıkartacaklarını genelde seyahat sağlık sigortasının başladıgı zamanda başlatıyorlar vizeni.

Münsteraner

Mesaj gönderen Münsteraner » Sal Şub 13, 2018 8:10 pm

ogusonl1ne yazdı: Sal Şub 13, 2018 8:00 pm Zannetmıyorum bi sıkıntı çıkartacaklarını genelde seyahat sağlık sigortasının başladıgı zamanda başlatıyorlar vizeni.
Cevap için teşekkürler. Üniversite kayıtta özel sigorta kabul etmediğinden 27 Mart - 1 Nisan arasına özel seyahat sigortası, 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere de 6 aylık DAK'dan sigorta yaptırmayı planlıyorum. Üniversiteye de DAK'nin sigortasını ibraz edeceğim.

ogusonl1ne

Mesaj gönderen ogusonl1ne » Sal Şub 13, 2018 10:23 pm

Münsteraner yazdı: Sal Şub 13, 2018 8:10 pm Cevap için teşekkürler. Üniversite kayıtta özel sigorta kabul etmediğinden 27 Mart - 1 Nisan arasına özel seyahat sigortası, 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere de 6 aylık DAK'dan sigorta yaptırmayı planlıyorum. Üniversiteye de DAK'nin sigortasını ibraz edeceğim.

seyahat sağlıgı 6 aylık yaptır nolur nolmaz vize görüşmesinde kıl birisine gelirsen sıkıntı çıkartır. fazla pahalı bişiy değil zaten 6 aylık 120 tl civarında birşey.

Kilitli