Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus için A2 Sertifikası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
fugu

Erasmus için A2 Sertifikası

Mesaj gönderen fugu » Pzr Şub 04, 2018 9:29 pm

Arkadaşlar 2019 ocak-şubat aylarında Almanya için erasmusa başvurmayı düşünüyorum. Bunun için A2 sertifikası gerek. Lise almancam çok temel düzeyde o yüzden bir kursa gitmem gerek. Goethe düşünüyordum fakat 2018 in 7. ayında son olarak A2 sınavı yapıyor ve ben şu an kursa başlasam A1 ve A2 nin bitmesi yaklaşık 8 ay sürecek. TELC sınavı var goethe ile benzer fakat bu sınavın da tarihlerini bulamadım İstanbul için. Yani anlayacağınız benim A2 sertifikasını 2019 Ocak-Şubat aylarına kadar kesinlikle almam gerek. Bu yoldan geçmiş arkadaşlar tavsiyelerde bulunabilir mi?

Kullanıcı avatarı
overlord35

Re: Erasmus için A2 Sertifikası

Mesaj gönderen overlord35 » Pzt Şub 05, 2018 12:10 am

Bende lisede ikinci yabancı dil olarak almanca görmüştüm o yüzden biraz temelim vardı.Evde kendim çalışarak goethe a2 sertifikasını aldım yani sende kendin çalışabileceğine inanıyorsan kursa gitmeden sınavı geçebilirsin.
Yoğunlaştırılmış kursa gitsen 8 ayı bulmaz a2 seviyesine gelmen.Goethede 4 kur yoğunlaştırılmış kurs alarak 4 ayda a2 seviyesine gelebilirsin.

fugu

Re: Erasmus için A2 Sertifikası

Mesaj gönderen fugu » Pzt Şub 05, 2018 1:35 am

overlord35 yazdı: Pzt Şub 05, 2018 12:10 am Bende lisede ikinci yabancı dil olarak almanca görmüştüm o yüzden biraz temelim vardı.Evde kendim çalışarak goethe a2 sertifikasını aldım yani sende kendin çalışabileceğine inanıyorsan kursa gitmeden sınavı geçebilirsin.
Yoğunlaştırılmış kursa gitsen 8 ayı bulmaz a2 seviyesine gelmen.Goethede 4 kur yoğunlaştırılmış kurs alarak 4 ayda a2 seviyesine gelebilirsin.
Okulum hafta içi yoğun olduğundan dolayı kursun h.içi saatleri programıma uymuyor. Bu nedenle hafta sonu almak zorundayım. Hafta sonu ise yoğun kurs olmuyor zaten. Nasıl çalışacağımı bilmediğim için açıkcası kurs istiyorum. Aralık ayı civarında girebileceğim sertifika sınavı arıyorum. TELC nin hiçbir tarihini bulamadım.