Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wintersemester Sommersemester Farkı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
overlord35

Wintersemester Sommersemester Farkı

Mesaj gönderen overlord35 » Cmt Şub 03, 2018 1:15 pm

Merhabalar;
Almanyada üniversiteye sommersemester da başlamanın ne gibi farklılıkları vardır ? Derslere giren hocalar farklımıdır ? Öğrenci yoğunluğu daha mı azdır ? Kısaca herhangi bir dezavantajı varmıdır ?

podolski1905

Re: Wintersemester Sommersemester Farkı

Mesaj gönderen podolski1905 » Cmt Şub 03, 2018 2:42 pm

Kardes o üniversiteden üniversiteye göre degişir, eğer sen bi teknik üniversiteye gidiceksen ve sadece kış döneminde makine mühendisliği varsa ozaman yaz dönemi öğrenci sayısı az olur, ama profesörlerin değiştiniğini düşünmüyorum. Bildiğim kadarıyla profesörler dersten derse değişir , dönemden döneme değil. Onun dışında yaz dönemi başlamanın bi dezavantajı olduğunu düşünmüyorum, o da kış dönemi gibi bi dönem.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Re: Wintersemester Sommersemester Farkı

Mesaj gönderen overlord35 » Cmt Şub 03, 2018 7:19 pm

Hocam zaten kendim makine mühendisliği okuyacağım için yaz dönemi içinde makine mühendisliği olması gerekiyor.Benim endişem toplu yapılacak ödevlerde çalışmalarda öğrenci sayısı azlığı olurmu olursa sıkıntı yaşarmıyım ? Birde kış döneminde başlayanların hep 1 dönem gerisinden gelmem derslerin devamlılığı konusunda sorun yaratırmı ? Yaz döneminde üniversiteye başlamış olan arkadaşlar tecrübelerini aktarabilir mi ?