Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu vizesi belgeleri hakkinda

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Bordeaise

Dil kursu vizesi belgeleri hakkinda

Mesaj gönderen Bordeaise » Sal Ara 12, 2017 5:13 pm

Arkadaslar merhaba,

Konu uzerine acilan basliklarda ne yazik ki cevabini bulamadigim birkac sorum var. 20 veya 25 haftalik dil kursu satin alacagim. Ilk etapta planim 20 hafta icin odeme yapmak. Fakat vize icin olur da kursum uzarsa diye bundan daha uzun sure - 1 ay kadar- vize talep edebilir miyim?

Dil kursu kayit belgelerini hizli sekilde kargolamak icin 70euro ekstra ucret aliyor. Orjinal kagitlara ihtiyacim olacak mi basvuru icin veya gonderecekleri mailin ciktisini vermek yeterli mi?

Universite diplomama ek olarak transkript eklemem gerekir mi? Orada yuksek lisans veya herhangi bir universite egitimi planlamiyorum.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dil kursu vizesi belgeleri hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 13, 2017 10:35 am

Dil kursu vizesi icinmi yoksa egitim vizesi icinmi basvuru yapacaksin? Tam durumunu anlamadigimiz icin yardimci olamayiz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Çrş Ara 13, 2017 6:01 pm

Dil kursu vizesi icin basvuru yapacagim. Eklemeyi unutmusum pardon.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 14, 2017 11:13 am

Ilk asamada verilen dil kursu vizesi tekrar uzatilmiyor. Maille ciktisi yeterli kayit belgesinin.
www.deutschstudent.com

dreas

Mesaj gönderen dreas » Prş Ara 14, 2017 11:47 am

Fazlasını istesen de vereceklerini düşünmüyorum. Ben benzer düşünmüştüm kursumun bitiş tarihinden bir gün sonrasında vizemin bitiş tarihi

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Prş Ara 14, 2017 5:22 pm

Cevaplar icin tesekkur ederim. Kontrol amaciyla yazmak istiyorum:
Transkript (ingilizce)
Diploma (yarisi ingilizce)
Bloke hesaba dair mail
Dil kursu ve kalacak yere dair onay maili
Saglik sigortasi
Ikametgah ve nufus kaydi (turkce)
Motivasyon mektubu ve cv (almanca)
Okullarim suresince katildigim sinavlardan aldigim dereceler vb belgeleri motivasyon mektubunda yer vermeme ragmen ulasmam zor olacagi icin eklemiyorum.

Bloke hesap disinda da tapu veya banka hesabina dair bir sey eklemedim. Harcamalarimin babam tarafindan karsilanacagindan sadece mektupta soz ettim.

Bunlar hakkinda bir uyariniz veya ekleme yapmam icin oneriniz varsa duymaktan cok memnun olurum.

dreas

Mesaj gönderen dreas » Cum Ara 15, 2017 11:02 am

Bordeaise yazdı: Prş Ara 14, 2017 5:22 pm Cevaplar icin tesekkur ederim. Kontrol amaciyla yazmak istiyorum:
Transkript (ingilizce)
Diploma (yarisi ingilizce)
Bloke hesaba dair mail
Dil kursu ve kalacak yere dair onay maili
Saglik sigortasi
Ikametgah ve nufus kaydi (turkce)
Motivasyon mektubu ve cv (almanca)
Okullarim suresince katildigim sinavlardan aldigim dereceler vb belgeleri motivasyon mektubunda yer vermeme ragmen ulasmam zor olacagi icin eklemiyorum.

Bloke hesap disinda da tapu veya banka hesabina dair bir sey eklemedim. Harcamalarimin babam tarafindan karsilanacagindan sadece mektupta soz ettim.

Bunlar hakkinda bir uyariniz veya ekleme yapmam icin oneriniz varsa duymaktan cok memnun olurum.
Sana öneri olarak söyleyebileceğim şey bir şirketten referans mektubu alabilirsen baya avantaj sağlayabilir. Ben daha önce staj yaptığım global bir firmadan referans yazısı eklemiştim. Fazlasıyla işime yaradı

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Çrş Ara 20, 2017 6:49 pm

dreas yazdı: Cum Ara 15, 2017 11:02 am Sana öneri olarak söyleyebileceğim şey bir şirketten referans mektubu alabilirsen baya avantaj sağlayabilir. Ben daha önce staj yaptığım global bir firmadan referans yazısı eklemiştim. Fazlasıyla işime yaradı
Dikkate alicam cok tesekkurler.

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Çrş Ara 20, 2017 6:52 pm

Sormak istedigim bir soru daha var.
Dil kursunun ayarladigi bir yurtta kalacagim ve fiyati epey yuksek. Kurs suresince bir yandan da wg arayacagim. Wg bulamazsam kalam ucreti de yatirip yurtta devam edecegim. Konaklamamin ilk yarisinin ucretini yatirsam ve sonraki yarisini yatirmasam vize icin problem yaratir mi?

dreas

Mesaj gönderen dreas » Prş Ara 21, 2017 10:12 am

Bordeaise yazdı: Çrş Ara 20, 2017 6:52 pm Sormak istedigim bir soru daha var.
Dil kursunun ayarladigi bir yurtta kalacagim ve fiyati epey yuksek. Kurs suresince bir yandan da wg arayacagim. Wg bulamazsam kalam ucreti de yatirip yurtta devam edecegim. Konaklamamin ilk yarisinin ucretini yatirsam ve sonraki yarisini yatirmasam vize icin problem yaratir mi?
Ben 1 aylık konaklama ayırttım kurstan ödemesini yaptım. Sorun olmadı bende sormadılar bile neden kursun uzun iken konaklaman 1 ay diye. Eğer sorarlarsa beğenmezsem farklı bir yurt bakacağım eğer beğenirsem devam edeceğim dersen sorun olmaz.

mustafaonalileitisim

Mesaj gönderen mustafaonalileitisim » Cum Ara 22, 2017 1:30 am

Arkadaşlar merhaba 2018 Nisan ayı sonrası için Dil okulu vizesine başvurmak istiyorum.
Bununla ilgili bir kaç sorum var?

Öncelikle DİL OKULU VİZESİ SÜRECİ hakkında genel bilgilendirme yazabilecek bir arkadaş varsa rica etsem genel bir bilgilendirme yazabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.

1-a1 almanca belgesi gerekli mi? ( goethe ınstıtut )
Bu belgeyi Almanya'dan alma şansım var. Şu an Portekiz'de yaşıyorum ve nisana kadar vizem var şuan çok rahat gidip gelebiliyorum.

2-Bloke hesap yerine Almanya'dan sponsor göstereceğim ne dersiniz?

3-Adımda evim var ve geçen haziran mezun oldum (2017 haziran) , Ayrıca 2017 Ekim-2018 Nisan ayı arası 6 ay Erasmus Plus projesi kapsamında Portekiz'de bulanacağım. Bunların vizede olumlu etkisi olur mu?

4-Dil okulu vizesini en fazla kaç ay alabilirim?

5-Dil okulu sonrası iş olanakları ve yüksek lisans yapma şansım nedir?
( HARRAN ÜN. RADYO TV.ÖN LİSANS VE AÖF ULUSLARARASI İLİŞKİLER LİSANS MEZUNUYUM, ÇALIŞTIĞIM BİR ÖNCEKİ İŞ YERİMDEN VE ÜNİVERSİTE HOCAMDAN REFERANS MEKTUBU ALMA ŞANSIM VAR)
*Aöf eğitimim sırasında bir iş yerinde çalışıyordum.

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Cmt Ara 23, 2017 11:26 am

dreas yazdı: Prş Ara 21, 2017 10:12 am Ben 1 aylık konaklama ayırttım kurstan ödemesini yaptım. Sorun olmadı bende sormadılar bile neden kursun uzun iken konaklaman 1 ay diye. Eğer sorarlarsa beğenmezsem farklı bir yurt bakacağım eğer beğenirsem devam edeceğim dersen sorun olmaz.
Cok tesekkur ederim dreas.
Tek bir sey daha sorsam?
1 aylik konaklamadan sonrasini nasil karsilayacagina dair maddi bir kanit ekledin mi? (Hesap dokumleri vb)
Yoksa yalnizca bloke hesapla mi basvurmustun?

dreas

Mesaj gönderen dreas » Cmt Ara 23, 2017 1:50 pm

Bordeaise yazdı: Cmt Ara 23, 2017 11:26 am Cok tesekkur ederim dreas.
Tek bir sey daha sorsam?
1 aylik konaklamadan sonrasini nasil karsilayacagina dair maddi bir kanit ekledin mi? (Hesap dokumleri vb)
Yoksa yalnizca bloke hesapla mi basvurmustun?
Bloke hesabın yanında götürdüm hesap 6 aylık dökümü ama bakmadılar bile. Zaten 720 euro senin burda hayatını karşılayabileceğin bir değer olarak belirlenmiş. Bloke hesap dışında ekstra bir belgemi almadılar başvuruda.

berliner1017

Mesaj gönderen berliner1017 » Pzt Oca 22, 2018 10:12 pm

Merhaba,
benim çok yardıma ihtiyacım var.
Ben Marmara Üniversitende Almanca İşletme Enformatiği okuyorum ve hazırlık sınıfındayım ancak dil eğitimi çokyetersiz kalıyor.Berlinde daha önce bir hafta ve bir ay olmak üzere iki defa kalmıştım yani geçmişte iki adet Almanyadan schengenim var.
Şimdi A2 derslerimi tamamladım ve Goetheden alınmış bir A1 belgem var.
-B2 ye kadar olan kurlar için Berlinde bir dil kursuna kayıt yaptırdım.
-Nürnbergte yaşayan akrabamız Garantörlük belgesine başvurdu,hala sonuç bekliyorum
-Üniversite Almanca Dil Direktörü ve sınıf öğretmenimden dilekçe aldım,bu dilekçelerde geri döneceğim,dil eğitiminin Almanyada olmasının gerekliliği yazıyor.
-Üniversiteden Öğrenci Belgesi aldım.

kafamda bazı soru işaretlerini var, bir kısım İkametini WG olarak göster akrabanda kalırsan vize alamazsın diyor ama ben başvurumda ilk önce oraya gideceğim ve sonra yurt arayacağım mi demeliyim yomsa doğruyu mu söyleyeyim.

altı aylık dil kursu vizesi çok risk tşıyorsa 3 aylığa başvurmak iki defa mantıklı olabilir mi

Ve garantörlük belgesi dışında babamın ve halamın banka hesaplarını vergi levhalarını tapularını belgeledim.
Daha önce tecrübesi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Ve son sorum;
Benim için yapılan garantörlük belgesi 1 buçuk ay olmasına rağmen ne olumlu ne olumsız cevap gelmiyor.
Bu konuda bilgisi olan var mı
Belgeyi vermeseler bloke hesap açacağım ama gelmiyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 23, 2018 2:38 pm

berliner1017 yazdı: Pzt Oca 22, 2018 10:12 pm Merhaba,
benim çok yardıma ihtiyacım var.
Ben Marmara Üniversitende Almanca İşletme Enformatiği okuyorum ve hazırlık sınıfındayım ancak dil eğitimi çokyetersiz kalıyor.Berlinde daha önce bir hafta ve bir ay olmak üzere iki defa kalmıştım yani geçmişte iki adet Almanyadan schengenim var.
Şimdi A2 derslerimi tamamladım ve Goetheden alınmış bir A1 belgem var.
-B2 ye kadar olan kurlar için Berlinde bir dil kursuna kayıt yaptırdım.
-Nürnbergte yaşayan akrabamız Garantörlük belgesine başvurdu,hala sonuç bekliyorum
-Üniversite Almanca Dil Direktörü ve sınıf öğretmenimden dilekçe aldım,bu dilekçelerde geri döneceğim,dil eğitiminin Almanyada olmasının gerekliliği yazıyor.
-Üniversiteden Öğrenci Belgesi aldım.

kafamda bazı soru işaretlerini var, bir kısım İkametini WG olarak göster akrabanda kalırsan vize alamazsın diyor ama ben başvurumda ilk önce oraya gideceğim ve sonra yurt arayacağım mi demeliyim yomsa doğruyu mu söyleyeyim.

altı aylık dil kursu vizesi çok risk tşıyorsa 3 aylığa başvurmak iki defa mantıklı olabilir mi

Ve garantörlük belgesi dışında babamın ve halamın banka hesaplarını vergi levhalarını tapularını belgeledim.
Daha önce tecrübesi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Ve son sorum;
Benim için yapılan garantörlük belgesi 1 buçuk ay olmasına rağmen ne olumlu ne olumsız cevap gelmiyor.
Bu konuda bilgisi olan var mı
Belgeyi vermeseler bloke hesap açacağım ama gelmiyor
Kalacak yer olarak dil kursu adresini verebilirsin ilk asamada ve vize ciktiktan sonra wg veya özel yurt basvurulari yapacagini belirtebilirsin. Dil kursu vizesi icin 9 aya kadar basvuru yapilabilir. Garantörlük belgesi neden gecikiyor onu bilemeyiz, büyük ihtimal garantörden ek belge istemislerdir ve kendisi o belgeyi vermemis olabilir.
www.deutschstudent.com

berliner1017

Mesaj gönderen berliner1017 » Sal Oca 23, 2018 5:49 pm

Physiker yazdı: Sal Oca 23, 2018 2:38 pm Kalacak yer olarak dil kursu adresini verebilirsin ilk asamada ve vize ciktiktan sonra wg veya özel yurt basvurulari yapacagini belirtebilirsin. Dil kursu vizesi icin 9 aya kadar basvuru yapilabilir. Garantörlük belgesi neden gecikiyor onu bilemeyiz, büyük ihtimal garantörden ek belge istemislerdir ve kendisi o belgeyi vermemis olabilir.

berliner1017

Mesaj gönderen berliner1017 » Sal Oca 23, 2018 8:08 pm

berliner1017 yazdı: Sal Oca 23, 2018 5:49 pm
Peki sizce teyzemde kalacağımı söylemem sorun olur mu?
ve sizce vize alabilme şansım nedir