Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise Notları Önemi ??

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
QWY01

Lise Notları Önemi ??

Mesaj gönderen QWY01 » Cmt Oca 06, 2018 2:47 am

Merhabalar, Almanya da üniversite eğitimi almak için üniversite sınav sonucunun haricinde lise notlarının önemi nedir ?

Bilu1

Re: Lise Notları Önemi ??

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Oca 06, 2018 5:04 pm

QWY01 yazdı: Cmt Oca 06, 2018 2:47 am Merhabalar, Almanya da üniversite eğitimi almak için üniversite sınav sonucunun haricinde lise notlarının önemi nedir ?
Benim kabul aldığım üni icin de lise bitirme notunun en az 70 üzeri olmasını talep ediyorlar. Google de "6 abs 4 der Zulassung und immatrikulation KIT" diye aratip pdf de 6 maddenin 4. fıkrasını okursan KIT üniversitesi için durumun böyle olduğunu görebilirsin. Hatta benim bir arkadaşım bu maddeden dolayı red almisti red kağıdına yazmışlardı ben de ordan öğrendim bunu.

Onun dışında bir arkadaşım da TUM'e başvuru yapmıştı ÖSYM sonucu gayet iyi ve almanca dil sinavini gecmis olmasina rağmen lise transkriptinde bir dersinin 10. sinif sonu ortalaması 50'nin altı olduğu gerekçesi ile red yediğini duymustum.

Onun dışında duyduğum lise notlarından dolayı direk red yeme olayı yok ama eğer gitmek istediğin bölümde NC varsa her türlü lise not ortalamanın yüksek olması avantaj sağlar.

QWY01

Mesaj gönderen QWY01 » Cmt Oca 06, 2018 11:35 pm

Bilu1 yazdı: Cmt Oca 06, 2018 5:04 pm Benim kabul aldığım üni icin de lise bitirme notunun en az 70 üzeri olmasını talep ediyorlar. Google de "6 abs 4 der Zulassung und immatrikulation KIT" diye aratip pdf de 6 maddenin 4. fıkrasını okursan KIT üniversitesi için durumun böyle olduğunu görebilirsin. Hatta benim bir arkadaşım bu maddeden dolayı red almisti red kağıdına yazmışlardı ben de ordan öğrendim bunu.

Onun dışında bir arkadaşım da TUM'e başvuru yapmıştı ÖSYM sonucu gayet iyi ve almanca dil sinavini gecmis olmasina rağmen lise transkriptinde bir dersinin 10. sinif sonu ortalaması 50'nin altı olduğu gerekçesi ile red yediğini duymustum.

Onun dışında duyduğum lise notlarından dolayı direk red yeme olayı yok ama eğer gitmek istediğin bölümde NC varsa her türlü lise not ortalamanın yüksek olması avantaj sağlar.
Cevap için teşekkürler, ben de açıkçası TUM'de okumak istiyorum şuana kadar hiç bir dersim 50 nin altında kalmadı ve 11. sınıf öğrencisiyim karne ortalamalarım 80 ama yinede bir danışmak istedim ve mühendislik için NC ortalaması 2.6 imiş sanırım TUM de. Üniversitelerin kabul şartlarını ayrıntılı olarak nereden görebilirim acaba TUM un sitesinde dolaştım fakat göremedim NC ortalamalarını.

Frontallob

Mesaj gönderen Frontallob » Pzr Oca 21, 2018 11:30 pm

Bu konuda yardimci olmasi dilegiyle .
Nc konusunda ds de yazi okumustum.orada biraz alta inildigi zaman bazi universitelerin nc oranlari vardi her bolumun ncyle alan kisimlarinin ncleri vardi asagida da not vardi onu okudugum zaman diger bolumler icin nc yok diodu ilk okudugumda sasirmistim neden bu kadar az nc yle alan bolum var diye acaba bunun hakkinda baslik mi acsak
Cevap vermen dilegiyle