Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

wirtschaftsinformatik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
d-dayy

wirtschaftsinformatik

Mesaj gönderen d-dayy » Prş Nis 14, 2011 11:50 am

slm arkadaslar,
ben stuttgart fh da wirtschaftsinformatik okuyorum.Cevrenizde bu bolumu okumus tr de yada almanyada is hayatina atilmis insanlar varmi?Ben ozellikle trye dondugumde nerelerde sansim oldugunu merak ediyorum eger bilgisi olan varsa,paylasirsa sevinirim...

tskler

programmer2

wirtschaftsinformatik

Mesaj gönderen programmer2 » Cmt Nis 16, 2011 12:17 pm

Arkadasim bolum dersleri nasil zormu? Ne gibi dersler goruyorsunuz? Bende Dui-Essen universitesinden wirtschaftinformatik bolumunden kabul aldim.
Ben Turkiyede Bilgisayar Programciligi ve Isletme fakultesini bitirdim.Simdi Dusseldorftaki dil kurslarini arastiriyorum.Onerileriniz varmi?

Turkiyede calisma alanlari cok genis, Ve calisanlar iyi maas aliyorlar. Zaten revacta bir bolum management information system diye geciyor turkiyede de sadece 2 unide var bu bolum.
ProgRammeR

d-dayy

wirtschaftsinformatik

Mesaj gönderen d-dayy » Cmt Nis 16, 2011 12:51 pm

slm, bolum benim icin kolay degil cunku programlama yapmamistim daha once.Ben trden anadolu lisesini bitirip geldim.
benim 2.semesterim, bizdeki dersler bwl-vwl-diskrete matematik-rechnungswesen,matematik.
derslerde zorluk cekebilirsin bence,onun sebebide dil olabilir.ben kendimden ornek verirsem,ben tum hesaplamalari yda benzeri konularda hic zorluk cekmiorum,ve trden gelen insanlarin coguda oyle,sadece aciklama gerektiren konularda dil yonunden zorluklar oluo.
Mesela ben ilk donem matemetik dersine ilk iki hafta girdim,konular benim lisede gordugum konularin sadece baska anlatim tarzinda anlatilmasiydi,derslere girmeden verdim sinavi.
ben dil kursumu stuttgartta yaptim ama ordaki uni nin dil kursu vardir kesin, oraya gidersen iyi olur bence.cunku cogunlukla unilerdeki dil kurslari daha iyi ogretio,yinede orda hangi kurslar var bilemicem.Bence ama testdaf a kadar kendini cok iyi hazirlaman gerektigi iicn surekli almanlarla konus,tv+gazete+radyo tum heryerde almanca duymaya+konusmaya calis.Inan boyle seylerin cok yardimi oluo.Eger baska bi sorun oluosa mesaj atabilirsin bana.Her konuda olabilir.
tskler:)

kadirkoc

Re: wirtschaftsinformatik

Mesaj gönderen kadirkoc » Prş Oca 18, 2018 2:06 am

d-dayy yazdı: Cmt Nis 16, 2011 12:51 pm slm, bolum benim icin kolay degil cunku programlama yapmamistim daha once.Ben trden anadolu lisesini bitirip geldim.
benim 2.semesterim, bizdeki dersler bwl-vwl-diskrete matematik-rechnungswesen,matematik.
derslerde zorluk cekebilirsin bence,onun sebebide dil olabilir.ben kendimden ornek verirsem,ben tum hesaplamalari yda benzeri konularda hic zorluk cekmiorum,ve trden gelen insanlarin coguda oyle,sadece aciklama gerektiren konularda dil yonunden zorluklar oluo.
Mesela ben ilk donem matemetik dersine ilk iki hafta girdim,konular benim lisede gordugum konularin sadece baska anlatim tarzinda anlatilmasiydi,derslere girmeden verdim sinavi.
ben dil kursumu stuttgartta yaptim ama ordaki uni nin dil kursu vardir kesin, oraya gidersen iyi olur bence.cunku cogunlukla unilerdeki dil kurslari daha iyi ogretio,yinede orda hangi kurslar var bilemicem.Bence ama testdaf a kadar kendini cok iyi hazirlaman gerektigi iicn surekli almanlarla konus,tv+gazete+radyo tum heryerde almanca duymaya+konusmaya calis.Inan boyle seylerin cok yardimi oluo.Eger baska bi sorun oluosa mesaj atabilirsin bana.Her konuda olabilir.
tskler:)
Tr den hangi bölümü kazanıp gittin, yönetim bilişim sistemleri bölümünden kabul alabilir miyim?

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Prş Oca 18, 2018 3:47 am

Merhaba bende isletme bölümünü kazandim BWL sartli kabul aldim su an dil okuyorum.Bu sene wirtschaftsinformatik icin basvuru yapmak istiyorum.Ayrica siz universiteye basvururken ingilizce icin sertifika istedilermi yani almanca disinda dil zorunlulugu varmiydi?

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Prş Oca 18, 2018 3:51 am

Isletmeyle wirtschaftsinformatik basvurusu yapabilirmiyim?

seda.yldrm

Mesaj gönderen seda.yldrm » Cum Oca 19, 2018 5:41 pm

programmer2 yazdı: Cmt Nis 16, 2011 12:17 pm Arkadasim bolum dersleri nasil zormu? Ne gibi dersler goruyorsunuz? Bende Dui-Essen universitesinden wirtschaftinformatik bolumunden kabul aldim.
Ben Turkiyede Bilgisayar Programciligi ve Isletme fakultesini bitirdim.Simdi Dusseldorftaki dil kurslarini arastiriyorum.Onerileriniz varmi?

Turkiyede calisma alanlari cok genis, Ve calisanlar iyi maas aliyorlar. Zaten revacta bir bolum management information system diye geciyor turkiyede de sadece 2 unide var bu bolum.
merhaba http://www.unitutor.de/almanca-kurslari/ kurs tarihlerimizi ve fiyatlarımızı inceleyebilirsinizx kayıt için bana ulaşabilrsiniz.

dennyksk

Mesaj gönderen dennyksk » Pzr Oca 21, 2018 11:17 pm

programmer2 yazdı: Cmt Nis 16, 2011 12:17 pm Arkadasim bolum dersleri nasil zormu? Ne gibi dersler goruyorsunuz? Bende Dui-Essen universitesinden wirtschaftinformatik bolumunden kabul aldim.

Merhaba yaşınız kac.ben de sizinle ayni sekilde once on lisans dha sonra lisana tamamlama yaptim aöf.30yaşıma bu sene yeni girdim almanyada yuksek lisans icin basvurdum.Ancak bu zamana kadar almanca ogrenmemis olmamdan dolayi 2unv sartli bir unvteden kabulum olmasina ragmen vize alamadim.ins umarim ben yaniliyorumdur ama dikkatli olun derim buyuk ihtimal olumsuz olabililir sonucunuz.İyi sanslar basarilar dilerim.