Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen Uni Şartlı Kabul Problemi!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
atakanata

Bremen Uni Şartlı Kabul Problemi!

Mesaj gönderen atakanata » Pzt Oca 15, 2018 11:30 pm

Merhaba Arkadaşlar .

Bu başlığı açtım çünkü benimle aynı durumda olan kişiler var mı merak ediyorum . Ve eğer varsa belki üniversite ile kontağa geçebiliriz diye düşündüm.

Benim durumumu size anlatıyorum ;

Bremen Üniversitesi Linguistik Bölümünden şartlı kabulle 20 Kasımda vizeye başvurdum 30. günde yani 20 aralıkta konsolosluk tarafından arandım ve Motivasyon yazımda Zulassungbescheid olarak belirtilirken onlara Bewerberbestatigung vermişim. Bu da şartlı kabul değil başvuru teyit belgesi dedi vize memuru bayan.Yabancılar dairesi Benden Bunu şartlı kabul olarak aldığımı düşündüğümü içeren bir yazı yazmamı ve onlara göndermemi istedi. Koskoca üniversite beni kandırmış olamaz diye düşünerek Gürkan Beye sordum fakat herkesin bu belgeyle vize alabildiğini söyledi. Neyse ,22 Aralıkta istedikleri yazıyı maille gönderdim ve o zamandan beri hala bekliyorum sonuçlanması için. 55 gün oldu. Aranızda buna benzer durumda olan var mı ? İyice strese girdim ben çünkü artık.
:cry:

Bavereski

Re: Bremen Uni Şartlı Kabul Problemi!

Mesaj gönderen Bavereski » Pzt Oca 15, 2018 11:35 pm

Gürkan bey yaptığınız yakısmadı ...

Miamyycn

Mesaj gönderen Miamyycn » Pzt Oca 15, 2018 11:45 pm

Aynı sorun bende de var kardeşim. Bremen üniversitesinden şartlı kabul aldım . 14.11.2017 de başvurduğum vizem 16 gün sonra red geldi sebebi ise üniversiteden şartlı kabul almamış olmam yada Gürkan beyin dediğine göre onların şartlı kabulu anlamamış olması? İtiraz sonucunu Bekliyoruz bakalım inşallah en kısa zamanda almanyada olursun.

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Pzt Oca 15, 2018 11:51 pm

Miamyycn yazdı: Pzt Oca 15, 2018 11:45 pm Aynı sorun bende de var kardeşim. Bremen üniversitesinden şartlı kabul aldım . 14.11.2017 de başvurduğum vizem 16 gün sonra red geldi sebebi ise üniversiteden şartlı kabul almamış olmam yada Gürkan beyin dediğine göre onların şartlı kabulu anlamamış olması? İtiraz sonucunu Bekliyoruz bakalım inşallah en kısa zamanda almanyada olursun.
Şartlı kabulü nasıl anlayamazlar ya çok ilginç birşey. Demekki sadece Bremen üniversitesinin sıkıntısı bu. sağol kardeşim inşallah itiraz sonucun olumlu olur senin de.

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Sal Oca 16, 2018 12:00 am

Saçmaligin bu kadari konsolosluk görevlileri hakikaten bu belgelerin ne anlama geldiğinden bi haber ya da siz şartli kabul falan almamişsiniz ...

dilara.krbs

Mesaj gönderen dilara.krbs » Sal Oca 16, 2018 12:06 am

atakanata yazdı: Pzt Oca 15, 2018 11:30 pm Merhaba Arkadaşlar .

Bu başlığı açtım çünkü benimle aynı durumda olan kişiler var mı merak ediyorum . Ve eğer varsa belki üniversite ile kontağa geçebiliriz diye düşündüm.

Benim durumumu size anlatıyorum ;

Bremen Üniversitesi Linguistik Bölümünden şartlı kabulle 20 Kasımda vizeye başvurdum 30. günde yani 20 aralıkta konsolosluk tarafından arandım ve Motivasyon yazımda Zulassungbescheid olarak belirtilirken onlara Bewerberbestatigung vermişim. Bu da şartlı kabul değil başvuru teyit belgesi dedi vize memuru bayan.Yabancılar dairesi Benden Bunu şartlı kabul olarak aldığımı düşündüğümü içeren bir yazı yazmamı ve onlara göndermemi istedi. Koskoca üniversite beni kandırmış olamaz diye düşünerek Gürkan Beye sordum fakat herkesin bu belgeyle vize alabildiğini söyledi. Neyse ,22 Aralıkta istedikleri yazıyı maille gönderdim ve o zamandan beri hala bekliyorum sonuçlanması için. 55 gün oldu. Aranızda buna benzer durumda olan var mı ? İyice strese girdim ben çünkü artık.
:cry:
Sayfadaki profilleri okuyorumda genelde Bremen kabulu ile alakalı bir sıkıntı var. Ama benim asıl takıldığım kısım bu 2 aylık vizeden cevap bekleme süresi. Arayıp sorduğunuzda cevap alabildiniz mi? Böyle durumlarda Türkiyedeki konsolosluğu mu arıyorsunuz yoksa yabancılar dairesini mi arıyorsunuz? Kısaca anlatırsanız sevinirim.

cknmert

Mesaj gönderen cknmert » Sal Oca 16, 2018 12:18 am

Görüşmeyi hangi konsoloslukta yaptınız acaba Ankara'da mı?

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Sal Oca 16, 2018 12:21 am

dilara.krbs yazdı: Sal Oca 16, 2018 12:06 am Sayfadaki profilleri okuyorumda genelde Bremen kabulu ile alakalı bir sıkıntı var. Ama benim asıl takıldığım kısım bu 2 aylık vizeden cevap bekleme süresi. Arayıp sorduğunuzda cevap alabildiniz mi? Böyle durumlarda Türkiyedeki konsolosluğu mu arıyorsunuz yoksa yabancılar dairesini mi arıyorsunuz? Kısaca anlatırsanız sevinirim.
Gürkan bey ilgilendi o durumla yanlış hatırlamıyorsam 5 ocak gibi bana yabancılar dairesiyle iletişime geçtiğini ve sürecin kapanmış olup birkaç güne konsolosluğun bana bildireceğini söylemişti. gelmedi bikaç gün içinde . bende durum böyle olunca sordum neden böyle oldu diye konsolosluğu arayıp bana yabancılar dairesinin henüz onlara birşey bildirmemiş olduğunu söylediler. Aynı gün durumu gürkan beye bildirdim. Bana yabancılar dairesinden konsolosluğa cevap 1 haftada da ulaşabiliyor diye cevap vermişti ama 2 hafta oldu o günden beri hala cevap yoktu. Bugün tekrar aradım konsolosluğu Hala birşey bildirilmemiş. Durum böyle olunca gürkan beyin yabancılar dairesiyle tekrar iletişime geçmesini istedim ve bu seferde bana başvurumun yabancılar dairesine yeniden iletilmiş olduğunu söyledi ve oraya bir mail gönderdik şimdi de. Ben anlayamıyorum bu yabancılar dairesini kapanan süreci yeniden neden başlatıyorlar hemde konsolosluk size bildirecek derken...

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Sal Oca 16, 2018 12:21 am

cknmert yazdı: Sal Oca 16, 2018 12:18 am Görüşmeyi hangi konsoloslukta yaptınız acaba Ankara'da mı?
Görüşmeyi İstanbul Konsolosluğunda yaptım.

danyal

Mesaj gönderen danyal » Sal Oca 16, 2018 8:57 am

Bende bremen üniversitesinden aldığım şartlı kabulle(Bewerberbestatigung başvuru teyit heralde) 9 kasımda başvurdum hala vize bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 16, 2018 11:53 am

Bu basligi simdi gördüm. Özellikle o yakismadi diyen arkadas kim merak ettim. Sanirim baslattigimiz kampanyadan kimsenin haberi olmamis veya kampanyanin amacini anlamamislar. Gecen yila kadar o belge ile basvuru yapan herkes vizesini aldi. Her üniversite ön kabulü farkli bir sekilde yorumlar. Bremen üniversitesinde Bewerberbestätigung yaziyor ve altinda da bu evrakla vize basvurusu yapabilirsiniz diye bir ifade de var. Örnegin TU Clausthal Zulassungsbescheid olarak yaziyor ama daha gecenlerde bir arkadasa konsoloslukta biz Clausthal in kabul belgesini kabul etmiyoruz demisler.

Ön kabul ne anlama gelir tekrar edelim: Bölüm icin ögrencinin sartlari yerine getirdigi ve almanca sartlarini sagladiktan sonra bölüme basvuru hakki oldugunu kanitlayan belgedir. Ögrenci basvuru sirasinda almanca bilgisi C1 seviyesinde olmadigi direk kabul yerine ön kabul alir. Konsolosluklara yazdigimiz protesto maillerinde bu duruma da acik bir sekilde degindik. Hatta dün türkce metnini de yayinladik. Konsolosluklarda calisanlar ön kabul ile direk kabul arasindaki farki net bir sekilde bilmiyorlar. Ankara dan basvuru yapan bir arkadasimiz, konsolosluga 5-6 tane yüksek lisans icin ön kabul vermesine ragmen hepsinde sorun cikardilar.

Durumu halen anlamiyorsunuz veya anlayacak kapasitesinizmi yok bilmiyorum artik. Konsolosluklar ve özellikle basta Ankara olmak üzere Istanbul konsoloslugu da red vermek icin bahaneler ariyorlar. Bu iki konsolosluk agustos ayindan bu yana basvurularin nerdeyse %80 nine red verdi ve gönderilen red cevaplarinda sadece bir paragrafi degistirip, diger paragraflari kopyalayip yapistirip herkese yolluyorlar. Konsoloslugun amaci cok acik ve net belli: Türkiye de Goethe institut leri finanse etmek ve daha önceki yillarda Almanya ya ögrenci görünümlü gelen ithal isci ve damatlarin önüne gecmek. Ayrica bana göre son dönemde özellikle gelen mültecilerden dolayi Almanya da irkcilik duygusu artmaya basladi. Bunu son secimde irkci parti AFD nin oy patlamasiyla anlayabiliriz. Özellikle de bu parti sadece dogu Almanya da degil, bati Almanya da yabanci kesimin yasadigi bölgelerde oy patlamasi yapti. Bir sekilde Almanya en azindan mülteci konusu bir cözüme ulasana kadar yabanci aliminda minumuma gitmeye calisiyor.

Ögrenci arkadaslarimiz da tabiki konsolosluk böyle bir tutum icine girince ister istemez paranoyaya giriyor ve red alanlar da psikolojik olarak cok etkileniyorlar. Danismanlik olarak red alan ögrenciye daha cok zaman ve mesai harciyoruz ve gecen yila kadar vize basvurularinda ayni kabul ve hatta hic almanca sertifikasi olmayan ögrencilerle %90 nin üzerinde vize basvurusu elde ederken bu sene daha iyi profile sahip ögrenciler almanca sertifikalari da olmasina ragmen yukarda belirttigim sebeplerden dolayi red aliyorlar. Bu sürec bir müddet daha devam edecek belliki ama mutlaka tekrar normale döner.

Ayrica 2 aydir vize bekleyen ve basligi acan arkadasimizin sorunu sadece kabul belgesi degil, Almanya da yasayan ailesiydi. Konsolosluk ilk asamada yine ön kabulü anlamadi ve kendisinden bilgi istedi ve basligi acan arkadas adina konsolosluga ön kabulü aciklayan bir sayfa almanca dilekce yazip gönderdik. Sonucta dün tekrar teyit edildigine göre basvuru Almanya daki yabancilar dairesinde. Yani konsolosluk sonuc itibariyle kabul belgesini nihayetinde anlayip, kabul edip, belgeleri Almanya daki yabancilar dairesine göndermis. Uzayan sürecin kaynagi kabul belgesi degil, arkadasimizin Almanya da yasayan ailesi. Vizesi geciktigi icin ve daha vize basvurusu yaptiktan kisa bir süre sonra sizce ne zaman vizem gelir diye soran arkadasimizin süreci elde olmayan nedenlerle uzadigi icin kafasinda kurup biraz süreci farkli yerlere yönlendirmeye calisiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Sal Oca 16, 2018 4:33 pm

Ben 2 yil önce Bremen ön kabulü ile vize basvurusu yaptim ve almanca sadece a1 katilim belgemle vizemi aldim. Danismanligi yine bu siteden almistim, Gürkan abi yanlis yapmaz kimseye. Bir fikir sahibi olmadan böyle yorum yapmaniz talihsizlik olmus.

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Sal Oca 16, 2018 4:43 pm

Eğer aldığınız şartlı kabullerin içerisinde Bremen Üniversitesi de varsa size vize görüşmesinde onu teslim etmemenizi öneririm işi şansa bırakmayın bence. Çoğu konsolosluk ve yabancılar dairesi bu belgeyi kabul etmeyebiliyor yada anlayamıyor ne olduğunu. Vize alabilen çok kişi olduğu gibi sıkıntı çıkan da çok kişi var .

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal Oca 16, 2018 5:34 pm

atakanata yazdı: Sal Oca 16, 2018 4:43 pm Eğer aldığınız şartlı kabullerin içerisinde Bremen Üniversitesi de varsa size vize görüşmesinde onu teslim etmemenizi öneririm işi şansa bırakmayın bence. Çoğu konsolosluk ve yabancılar dairesi bu belgeyi kabul etmeyebiliyor yada anlayamıyor ne olduğunu. Vize alabilen çok kişi olduğu gibi sıkıntı çıkan da çok kişi var .

Ben de cok ögrenci tanidim sadece Bremen in kabulü ile vize alan. Bu dönem alinan vize red cevaplarini görünce aslinda sorunun kabullerde degil, konsolosluklarda oldugunu normal bir zeka kapasitesiyle anlamak mümkün:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 17, 2018 12:05 pm

Gereksiz polemige girip birbirinizi kirmayin. Bremen üniversitesi kabulünde hic bir problem yok. Konsolosluklar belirttigim gibi bu aralar alakasiz sorunlar cikariyorlar. Baska bir arkadasimiz bir ay önce Bremen kabulü, B1 sertifikasi ve Dortmund dan bir kurstan B2 kayit belgesi ile görüsmeye girdi ve arkadasimizdan daha sonra B2 kaydi 2 ay sürüyor sadece en az 6 aylik kurs belgesi gerekiyor diye ek kayit belgesi istediler. Hergün yeni bir kural icat ediyorlar. B2 ve C1 kursu toplamda 4 ay sürüyor. Ek bir C1 kursu kaydi daha yaptirip gönderdik, toplamda 4 ay kurs kaydi oluyor. Yani bu tür sacmaliklarla ugrasiyoruz su aralar konsolosluklarda. Daha önce kimseden 6 aylik kurs kayit belgesi istememislerdi, bu da yeni bir icat oldu. Fakat bu arkadasimizda Bremen kabulünü sorun yapmadilar mesela.

Basligi acan arkadasimizda önce kabulü sorun yaptilar. O da ilk defa oldu ve arkadasimiz sanki sürekli farkli konsolosluklarda basvuru yapiyormus gibi, "genel olarak bütün konsolosluklarda sorun cikiyor" gibi talihsiz bir yorum yazdi. Kabul durumunu konsolosluga acikladik ve sorun halloldu, arkadasimizin vizesinin gecikmesinin tek sebebi ailesinin Almanya da yasiyor olmasindan dolayi sigorta islemlerinde problem cikti.

Onun disinda yine daha dün red alan bir arkadasin red cevabini incelerseniz konsolosluklardaki durumu anlamak icin yeterli olur:

viewtopic.php?f=10&t=11585
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ylmz48

Mesaj gönderen ylmz48 » Prş Oca 18, 2018 10:17 am

Biz de bir yıl önce Gürkan beyin yardımlarıyla İzmir Konsolosluğundan A1 Almanca katılım belgesi ile Bremen Üni için şartlı kabul ile vize aldık.Gürkan Bey hiçbir zaman Eğitim konusunda sorularımızı cevapsız bırakmadı.Eğitim danışmanlığı konusunda doğru adres burası ve Gürkan Bey.Böyle bir eğitim sitesi varsa, ona ve emeği geçen arkadaşlara her daim teşekkür etmemiz lazım.

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Prş Oca 18, 2018 2:49 pm

Ben konsoloslukların Bremen üniversitsiyle ilgili sorun çıkarttığı gibi bir yargıda bulunmadım Gürkan bey. Benim sürecimle ilgili durumda ise başlığı açarken de yazdığım gibi yabancılar dairesi şartlı kabulle ilgili sıkıntı çıkardı ve bunu bana konsolosluk bildirdi. Bu başlığı açma amacım gayet açık ben Bremen üniversitesiyle ilgili genel bir problemden bahsediyorum. Sonuç olarak bende bu kabul vardı ve ben bununla ilgili başlık açtım. Sürecim konusunda ise ben zaten sadece şartlı kabul dolayısıyla böyle olduğunu düşündüğümü belirtmedim . Bununla ilgili süreçten bahsedecek olsam zaten vize anı defterinde görebilirsiniz. Size ithafen cümleler kuruluyor ve bunlar benim sorumluluğumda olmadığı taktirde kapasitem ve zekam söz konusu oluyor sorgulanıyor. Bu şekilde ithamlarda bulunulmasını da doğru bulmuyorum. Özellikle de burda başkalarında en azından sıkıntı çıkmasını engelleyebilirim düşüncesiyle başlığı açmama rağmen. Bende başlatmış olduğunuz kampanyaya katıldım Mail gönderdim ve gönderttirdim neyin ne olduğunun zaten farkındayım.