Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyadaki en ucuz şehir

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
maremare

Almanyadaki en ucuz şehir

Mesaj gönderen maremare » Pzt Oca 15, 2018 1:21 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ben haziran ayı gibi almanyaya taşınmaya planlamaktayım. Almanca bilmiyorum, ilk önce dil okulu ile gidip vizemi uzatıp almanca öğrenip sonra yüksek lisansa başvurmayı planlamaktayım. Mayısta Üni mezunu olacağım İstanbul'da. Sizce hangi şehire gitmeliyim en ekonomik olması açısından ilk etapta. En azından şu dil olayını öğrenene kadar. Berlinde aylık 300 euroya dil kursu buldum. Sizce daha ucuza bulur muyum yoksa o fiyatlara şu şehre git hem yaşamak daha kolay olur diyeceğiniz yer var mı? Sonuçta berlinde kalacak yer bulmak biraz daha zor. tavsiyelerinizi bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanyadaki en ucuz şehir

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 15, 2018 1:24 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzt Oca 15, 2018 7:03 pm

Dogu sehirleri genelde uygun oluyor gerek yasam standarti ve kalitesi hala batinin geridinde buda insanlari ve sosyal yasami etkiliyor.Dresden ve Leipzig haricinde uygun (diger dogu sehirlerine kiyasla) hatta Gürkan beyin gonderdigi yazida orta/buyuk olcekli sehirlerden en uygunu Leipzig.

maremare

Mesaj gönderen maremare » Sal Oca 16, 2018 2:05 pm

hunterqb yazdı: Pzt Oca 15, 2018 7:03 pm Dogu sehirleri genelde uygun oluyor gerek yasam standarti ve kalitesi hala batinin geridinde buda insanlari ve sosyal yasami etkiliyor.Dresden ve Leipzig haricinde uygun (diger dogu sehirlerine kiyasla) hatta Gürkan beyin gonderdigi yazida orta/buyuk olcekli sehirlerden en uygunu Leipzig.
Pike Leipzig'de bildiğiniz uygun bir kursu var mı ? Benim Berlinde bulduğum kurs aylık 300 euro o fiyata google da baktığımda Leipzig'de kurs bulamadım.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Sal Oca 16, 2018 2:45 pm

maremare yazdı: Sal Oca 16, 2018 2:05 pm Pike Leipzig'de bildiğiniz uygun bir kursu var mı ? Benim Berlinde bulduğum kurs aylık 300 euro o fiyata google da baktığımda Leipzig'de kurs bulamadım.

Hocam merhaba dil kursu yapmadığım için pek bilemiyorum. Berlin'de çok talep olduğu çeşit çeşit kurs var uygun fiyatlılar hakkında bilgi bulmanızı tavsiye ederim. Berlin düşünüyorsanız gelmeden önce kalacak yer olayını çözün derim Berlin'de gerçekten çok şans 1 günde kalacak yer bulan da var 2 ay bulamayan arkadaşımda vardı.

maremare

Mesaj gönderen maremare » Sal Oca 16, 2018 3:56 pm

hunterqb yazdı: Sal Oca 16, 2018 2:45 pm Hocam merhaba dil kursu yapmadığım için pek bilemiyorum. Berlin'de çok talep olduğu çeşit çeşit kurs var uygun fiyatlılar hakkında bilgi bulmanızı tavsiye ederim. Berlin düşünüyorsanız gelmeden önce kalacak yer olayını çözün derim Berlin'de gerçekten çok şans 1 günde kalacak yer bulan da var 2 ay bulamayan arkadaşımda vardı.
Evet sanırım en ucuz dil okulu berlin'de diğerlerinde 3 aylık kurslar 1000 eurodan başlıyor. Berlin'de kalacak yer sanırım oraya gitmeden çözemeyeceğim. Buradan çözmek biraz zor gibi görünüyor. Ben de 3 aylık dil vizemi orada uzatmayı planlıyorum zaten ondan kalacak yeri eni sonunda çözmem gerekiyor arkadaşlarım var orada ama