Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Asist Para Gönderimi YARDIM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kenancibo

Uni-Asist Para Gönderimi YARDIM

Mesaj gönderen kenancibo » Cum Oca 05, 2018 8:36 pm

Arkadaşlar merhaba,

Ben Uni-Asist üzerinden başvurumu tamamlayıp tüm belgeleri yükledim ve şuanda 75 euro gibi bir ücreti Uni-Asist hesabına yatırmam gerekiyor öncelikle şu soruları sormak istiyorum bilgi verirseni çok sevinirim.

1-Yatıralacak parayı bir akrabam Almanya'da bulunan hesabı üzerinden belirtilen hesaba yatıracak acaba sistemin istediği dekont yerine onun yatırdığına dair göndereceği belge bir sorun çıkartırmı ve ayrıca yapmamız gereken bir işlem varmı ?

2-Yukarda ki işlemler halolduktan sonra paranın yattığına dair dekont vb. sisteme nasıl yüklüyoruz ? yani benim kendi belgelerimi sisteme yüklediğim bölüme o belgeyidemi ekliyeceğim yoksa farklı bir yeremi yüklemem lazım (mail'den vs.)

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Re: Uni-Asist Para Gönderimi YARDIM

Mesaj gönderen erennnsahin » Cum Oca 05, 2018 10:08 pm

Selam,
Parayi kimin yatirdiginin bir önemi yok önemli olan Verwendungszweck kismina yazacaklarin. Parayi yatirdiktan sonra herhangi bir yere dekont vs. göndermene gerek yok. Eger Antrag i olusturduysan suan sistemde Sol taraftan Antrag a tikladigin zaman orda basvurunun yaninda Entgelt 75€ yazar. Yanindada "Nein" yazar parayi yatirmadigin icin. Sen parayi yolladiktan bir kac is günü sonra orasi "Ja" olur.
Parayi yollarken yapman gereken tek sey Aciklama yani Verwendungszweck kismini dikkatli sekilde doldurmak.

Sirasiyla:
Bewerbungnummer, Soyadin, Adin, Dogum Tarihin, Basvurdugun semester ve yili
Yani Söyle Örnek olarak:
123456,Sahin,Eren,01.01.1994, SoSe18 ( Sommersemeseter 2018)
Eger önümüzdeki Wintersemester icin basvuracaksan Sose18 i WiSe18/19 Olarak degistir. Hepsi bu kadar. Olabildigince aciklamaya calistim
Bu linkte http://www.uni-assist.de/zahlungsoptionen.html detayli olarak anlatim var. ingilizce veya almanca olarak okuyabilirsin
Kolay gelsin

kenancibo

Re: Uni-Asist Para Gönderimi YARDIM

Mesaj gönderen kenancibo » Cum Oca 05, 2018 10:52 pm

erennnsahin yazdı: Cum Oca 05, 2018 10:08 pm Selam,
Parayi kimin yatirdiginin bir önemi yok önemli olan Verwendungszweck kismina yazacaklarin. Parayi yatirdiktan sonra herhangi bir yere dekont vs. göndermene gerek yok. Eger Antrag i olusturduysan suan sistemde Sol taraftan Antrag a tikladigin zaman orda basvurunun yaninda Entgelt 75€ yazar. Yanindada "Nein" yazar parayi yatirmadigin icin. Sen parayi yolladiktan bir kac is günü sonra orasi "Ja" olur.
Parayi yollarken yapman gereken tek sey Aciklama yani Verwendungszweck kismini dikkatli sekilde doldurmak.

Sirasiyla:
Bewerbungnummer, Soyadin, Adin, Dogum Tarihin, Basvurdugun semester ve yili
Yani Söyle Örnek olarak:
123456,Sahin,Eren,01.01.1994, SoSe18 ( Sommersemeseter 2018)
Eger önümüzdeki Wintersemester icin basvuracaksan Sose18 i WiSe18/19 Olarak degistir. Hepsi bu kadar. Olabildigince aciklamaya calistim
Bu linkte http://www.uni-assist.de/zahlungsoptionen.html detayli olarak anlatim var. ingilizce veya almanca olarak okuyabilirsin
Kolay gelsin
Çok teşekkür ederim Eren Bey sağolun :) :) :)