Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya yatay geçiş

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
defsoul1

Almanyaya yatay geçiş

Mesaj gönderen defsoul1 » Cmt Ara 30, 2017 11:10 am

Merhaba,

Ben alman vatandaşıyım.. bu sene açık öğretim lisesi diplomamla istanbulda üniversiteye başladım. Almanyaya yatay geçiş yapma imkanım var mı? Acil lütfen

atakan61

Re: Almanyaya yatay geçiş

Mesaj gönderen atakan61 » Cmt Ara 30, 2017 10:13 pm

aynı durumdayım yatay geçiş yapmak istiyorum mümkün müdür yardımcı olacaklar ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 02, 2018 1:08 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Sal Oca 02, 2018 12:13 pm

Physiker yazdı: Sal Oca 02, 2018 1:08 am Burda yaziyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
Teşekkürler yardımınız için.Ayrıca yatay geçiş yapan veya bilgisi olan arkadaşlar da buraya bildiklerini yazarsa çok güzel olur yatay geçişle alakalı pek fazla şey bulamadım forumda.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 02, 2018 5:56 pm

atakan61 yazdı: Sal Oca 02, 2018 12:13 pm Teşekkürler yardımınız için.Ayrıca yatay geçiş yapan veya bilgisi olan arkadaşlar da buraya bildiklerini yazarsa çok güzel olur yatay geçişle alakalı pek fazla şey bulamadım forumda.
Yukardaki makalede fazlasiyla hersey ayrintili olarak yaziyor zaten.
www.deutschstudent.com

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Sal Oca 02, 2018 7:27 pm

Physiker yazdı: Sal Oca 02, 2018 5:56 pm Yukardaki makalede fazlasiyla hersey ayrintili olarak yaziyor zaten.
Farkındayım ama benim durumum farklı alman vatandaşıyım, aynı konuyu açan arkadaş gibi.Mesela biz de sınava girip almanca bildiğimize dair belge sunmalı mıyız,ders içerikleri çok mu farklı, ders saydırırken ne gibi sıkıntılar çıkar bu gibi şeylere cevap bulamadım. Belki bunları tecrübe etmiş birileri vardır

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 03, 2018 2:30 am

Evet dil sertifikasi yine gerekiyor. Makalede ders tanitma ile ilgili oldukca ayrintili bilgiler var.
www.deutschstudent.com

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Çrş Oca 03, 2018 11:03 am

atakan61 yazdı: Sal Oca 02, 2018 7:27 pm Farkındayım ama benim durumum farklı alman vatandaşıyım, aynı konuyu açan arkadaş gibi.Mesela biz de sınava girip almanca bildiğimize dair belge sunmalı mıyız,ders içerikleri çok mu farklı, ders saydırırken ne gibi sıkıntılar çıkar bu gibi şeylere cevap bulamadım. Belki bunları tecrübe etmiş birileri vardır
Ben de lisansima Almanya da devam ediyorum ve yukardaki bilgileri kullandim. En azindan bilgiye ulasamadim deme bence ayip oluyor tam incelemeden.

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Çrş Oca 03, 2018 11:20 pm

Bilker yazdı: Çrş Oca 03, 2018 11:03 am Ben de lisansima Almanya da devam ediyorum ve yukardaki bilgileri kullandim. En azindan bilgiye ulasamadim deme bence ayip oluyor tam incelemeden.
Galiba tam olarak anlayamadın yazdığımı veya ben tam açıklayamadım. Başlığı açan arkadaş ile ben Alman vatandaşıyız normal prosüdürden farklı mı yoksa aynı mı bir yol izleyeceğimizi sordum ve bu yukarıdaki makalede yazmıyor.Eğer o makalede ''Evet, Alman vatandaşı olanlar da dil belgesi alması lazım'' veya ''hiçbir fark yok herkes aynı belgeleri göndermeli'' tarzında bir şey okuduysan veya bulduysan gerçekten tebrik ederim. Amacım sadece bizimle aynı durumda olanların da burdan bilgi alabilmesiydi eğer ayıp bir şey yaptıysam ,alındıysanız gerçekten özür dilerim .

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 04, 2018 11:23 am

Yahu 3 kere cevapladik iste, alman vatandasi olanin vizeye ihtiyaci yok tek fark bu onun disinda hersey ayni. Daha okudugunu anlayamiyorsun, yurtdisinda üniversite hayali kuruyorsun. Basligi kitliyorum.. Hakkaten bikmaya basladik artik. Her gelen nesil daha bir gerizekali oluyor.
www.deutschstudent.com

Kilitli