Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aok hakkinda

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Fastlane621

Aok hakkinda

Mesaj gönderen Fastlane621 » Prş Ara 14, 2017 12:12 pm

Merhaba 2. yil oturumuna basvurmak icin sigorta yapmam gerekecek.
Aok ismi one cikiyor ama 90 euro civari bir fiyati var sanirsam.
Bubun yaninda,
isbasvurusunda cok gecerli oldugu icin isveren tarafindan olumlu karsilandigi seklinde de söylentiler var.
Fiyatina deger mi ve siz ne onerirsiniz ?

duisburger

Re: Aok hakkinda

Mesaj gönderen duisburger » Prş Ara 14, 2017 2:34 pm

Is basvurusunda sigortanin hangi firmadan oldugu bir sey ifade etmez:) Bütün firmalarda sigorta fiyatlari zaten ögrenciler icin standart.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ara 15, 2017 6:46 pm

Merhaba bazı ABH'ler AOK ve TK dışında sigorta kabul etmiyorlar bilginiz olsun özel firmaları düşünüyorsanız şehirinizdeki arkadaşlarınıza veya deneyimlilere sorabilirsiniz.

Argimax

Mesaj gönderen Argimax » Cmt Ara 16, 2017 5:00 pm

Fastlane621 yazdı: Prş Ara 14, 2017 12:12 pm Merhaba 2. yil oturumuna basvurmak icin sigorta yapmam gerekecek.
Aok ismi one cikiyor ama 90 euro civari bir fiyati var sanirsam.
Bubun yaninda,
isbasvurusunda cok gecerli oldugu icin isveren tarafindan olumlu karsilandigi seklinde de söylentiler var.
Fiyatina deger mi ve siz ne onerirsiniz ?
sorunun ikinci kısmı ile alakalı bir düşüncem var,
şu anda özel bir sigorta şirketinden sağlık sigortam var ve aynı zamanda çalışıyorum. sigorta için aylık ödediğim miktar yaklaşık 60 euro. işin ilginç kısmı iş verenimde sağlık sigortası adı altında aynı miktarı maaşımdan kesiyor. devlet sigortası yaptırdığınız zaman bu kesintinin olmadığını duydum ( ama emin değilim tekrar sormam gerek).

belki bahsettiğiniz geçerlilik bununla alakalı olabilir.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Ara 17, 2017 8:04 pm

Ben at11 ile aok dusunuyorum. Tam olarak nelersen ucretsiz yararlanabildigimizi nerden ogrenebilirim ? İnternete yaziyorum ama operasyon operasyon cikmiyor. Mesela dis teli tedavisi ucretsiz oluyormu ?

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Sal Ara 19, 2017 2:21 am

Dostum kendine ayri baslik ac oyleyse,bu baslikta diger arkadaslarin hangi sigortayi dusundugunden cok aok ile ilgili ne bildiklerini ve onerip onermediklerini sordum.
Boyle yaptigin zaman basliklar,sorular birbirine karisiyor kimse istedigi bilgiye ulasamiyor

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Sal Ara 19, 2017 11:12 am

Fastlane621 yazdı: Sal Ara 19, 2017 2:21 am Dostum kendine ayri baslik ac oyleyse,bu baslikta diger arkadaslarin hangi sigortayi dusundugunden cok aok ile ilgili ne bildiklerini ve onerip onermediklerini sordum.
Boyle yaptigin zaman basliklar,sorular birbirine karisiyor kimse istedigi bilgiye ulasamiyor
Başlığını duzelt o halde, çok genel bir başlık koymuşsun.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Ara 19, 2017 12:43 pm

John Steinbeck yazdı: Pzr Ara 17, 2017 8:04 pm Ben at11 ile aok dusunuyorum. Tam olarak nelersen ucretsiz yararlanabildigimizi nerden ogrenebilirim ? İnternete yaziyorum ama operasyon operasyon cikmiyor. Mesela dis teli tedavisi ucretsiz oluyormu ?
O konuda tam emin değilim de ben de bu gün doktora gittim. Ama dis doktoru degil baska bir alan. Tecrübemi yazıyım zaten siteyede bunu sormak için gelmiştim başlığı görünce bakiyim dedim. Şimdi söyle oldu benim önemli bir rahatsızlığım yok. AT11 ile aok'dan belge aldım. Doktora sadece muayene için gitmiştim. Sonra sekreter benim sağlık kartımı sorduğunda aok belgemi gosterdim. Tabi hayattinda ilk defa görüyordu. Arkadasina danisti sonra Aok yı arayıp belgenin ne olduğunu sordu falan neyse yarim saat bekledikten sonra bana dönüp bu belgenin sadece acil durumlarda geçerli olduğunu soyledi. Sonra herhangi bir agrı vs için gelip gelmediğini sordu bende sadece muayene ve tavsiye amaçlı geldiğimi herhangi bir ağrı vs çekmediğini söyledim. O da bu sigortanın kapsamında olmadığını soyledi. Yani diş telini neden taktırmak istediğini bilmiyorum (zaten şuana kadar Almanya'da dişçiye de gitmedim) ancak herhangi bir aciliyeti yoksa yani sadece estetik amacli ise tahminimce at11 belgesi ile aok dan alinan kagitla gittiğinde bunun ücretini karsilamama ihtimalleri çok yüksek. Ama tabi dişçiye gitmiş bu konuda tecrübeli arkadaşlarımız varsa daha doğru bilgi verebilirler.