Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master planı

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
tunes

Master planı

Mesaj gönderen tunes » Pzt Ara 04, 2017 9:11 am

Merhabalar

Ben İTÜ'nün Amerika'daki bir okulla ortak yürüttüğü programda endüstri mühendisliği okuyorum. 3. sınıf öğrencisiyim
Program gereği 1. ve 3. seneleri İTÜ'de, 2. ve 4. seneleri de Amerika'da tamamlamam gerekiyor.
Lisanstan sonra Almanya'da master yapmayı planlıyorum.

1. sınıf ortalamam 3'ün üzerinde ancak 2. sınıfta ortalamam 2.77 civarına düştü, ama totalde hala 3'ün üzerinde.

Benim merak ettiğim, üniversiteler master kabulu için değerlendirme yaparken dönemlik GPA'yi de dikkate alıyorlar mı? Yoksa cumulativ mi değerlendiriyorlar?
Business, management tarzı bölümlerde master yapmak istiyorum ancak aldığım 2 ekonomi dersinin de (macroeconomics ve engineering economy) notu düşük, yani kısaca bu bölümlere kabul almak için ne yapmam gerekiyor?

convivencia

Re: Master planı

Mesaj gönderen convivencia » Sal Ara 05, 2017 10:00 am

Merhaba,

Master yapmak istediğiniz alt alan derslerinizin iyi olması yararınıza olacaktır zira o derslere özellikle bakılıyor.

Dönemlik not ortalamasının bir önemi yok cgpa önemli en az 3.00 mümkünse 3.30'un üstünde tutmaya çalışın.

Başarılar