Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin'de WG'ye kiracı aranıyor

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
jobbabemeek

Berlin'de WG'ye kiracı aranıyor

Mesaj gönderen jobbabemeek » Prş Kas 30, 2017 12:42 am

Bu odadan ayrılıyorum ben arkadaşlar, bu yüzden yeni kiracı arıyorum. Ev baya iyi konumda, Kreuzberg'de. Yalnız eve son taşınan kişi de erkek olduğu için, ev sahibi dengenin sağlanması açısından kadın kiracı tercih ediyor. Oda eşyalı. Kirası 500€, bir aylık da depozit. İlgilenenler mailini yazabilir.

206cc

Re: Berlin'de WG'ye kiracı aranıyor

Mesaj gönderen 206cc » Prş Kas 30, 2017 2:00 am

Merhaba. Temmuz' da Berlin' e dil kursuna gelmeyi düşünüyorum. Acaba abartıldığı kadar kalacak WG bulma konusunda sıkıntı var mı size göre ? Maksimum 500 euro kadar bütçe belirledim kendime ama hala endişe ediyorum kalacak yer bulmak konusunda. Biraz tavsiye verebilir misin ? Teşekkür ederim şimdi den.

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Prş Kas 30, 2017 2:28 am

Abartıldığı kadar var, evet. Her yerden genç nüfus akıyor bu şehre. Bu yüzden çok fazla insan ev ararken, kalacak yer sayısı taleplere yetişmiyor. Ben de sıkıldım bu durumdan açıkçası. Ben de artık bu evden çıkmak zorunda kaldım, zira ev sahibi zam yapacağını söyleyince bütçemi aştı. Bir süredir bakıyordum ben de oda, neyse ki iki gün önce bir tane buldum. Öncesinde de 2 tane taşınabileceğim oda bulmuştum da belli sebeplerden ötürü ben taşınmak istememiştim açıkçası. Onun dışında 20'yi aşkın eve çağrılmışımdır sanırım ama görüşmeye çağrılmak yeterli olmuyor tabii.

Bu arada odayı WG-Gesucht'ta buldum ben. Ebay-Kleinanzeigen'da da bulunabilir. Ebay'e daha az giren oluyor sanki, bu yüzden onu es geçmemek lazım, ancak en yaygını wg-gesucht. Oradan ilan verenlere genelde ilk yarım saat - 1 saat içerisinde neredeyse 100'ü aşkın mail geliyor, aralarından genelde en fazla 10 kişi seçiyorlar. Bazısı işi abartıp 50-60 kişi çağırabiliyor tabii. Yazdığın metin ise orta uzunlukta ve Almanca olmalı bence. Çağrıldıktan sonrası da artık şansa kalmış. Zor valla, herkese zor. Bu yüzden sıkıldım da aslında biraz bu şehirden.

206cc

Mesaj gönderen 206cc » Prş Kas 30, 2017 2:54 am

Çok teşekkür ederim cevabın için. Berlin de kalmış olan herkes aynı şeyleri söylüyor neredeyse. Fakat ben Berlin i çok sevdiğim için orada yaşamak istiyorum. Tabi gitgide soğumaya başladım daha yerleşemeden.

Bir de şunu merak ediyorum acaba şehrin biraz kreuzberg gibi merkezi yerleri haricinde , merkeze uzak ev bulması kolay olan hiç mi bir ilçesi semti yok yahu ? :)

Yurtlar da yer bulmak zor biliyorum fakat adını sıraya yazdırıp 1 2 sene içerisinde bulunamaz mı acaba ? 2 sene sıra beklemeyi dahi göze aldım evet :)

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Prş Kas 30, 2017 12:39 pm

Zaten Kreuzberg'de ev bulmak çok yakında imkansız hale gelecektir, Google kampüsünü buraya kuracağını söylüyordu, en son ne oldu bilmiyorum gerçi. Moabit, Steglitz, Friedenau, Lichtenberg gibi yerler var tabii ki, merkeze de gayet rahat ulaşılabilir, uzak yerler değil öyle ama gençliğin çok uğramadığı yerler olduğu için fiyatlar da daha uygun. Hatta ben de bu taraflarda oda baktım ama çok da çıkmıyor kiralık. Ha Spandau gibi iyice uzak yerler var ama sonuçta yine bağlantın var metro sayesinde. Zaten artık öyle bir duruma geliyorsun ki semt falan ayırmadan bütçene uygun denk geldiğin her odaya direkt başvuruyorsun. Benim en fazla ev görüşmesine gittiğim semt Wedding oldu mesela. Şu sıralar gençliğin alternatif mekanı Wedding semti olmuş, çok fazla kiralık oda vardı. Ne buluyor millet o Bağcılar'dan bozma semtte, onu da anlamadım. Batılıya çekici geliyor herhalde.

Yurt konusunu bilmiyorum ne yazık ki. Ama bazı özel yerler oluyor, Koca bir müstakil villa, öğrenci yurdu yapılmış, güzel odan falan var. O tip yerlere de denk gelirsin zaten oda bakarken.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Prş Kas 30, 2017 2:20 pm

jobbabemeek yazdı: Prş Kas 30, 2017 2:28 am Abartıldığı kadar var, evet. Her yerden genç nüfus akıyor bu şehre. Bu yüzden çok fazla insan ev ararken, kalacak yer sayısı taleplere yetişmiyor. Ben de sıkıldım bu durumdan açıkçası. Ben de artık bu evden çıkmak zorunda kaldım, zira ev sahibi zam yapacağını söyleyince bütçemi aştı. Bir süredir bakıyordum ben de oda, neyse ki iki gün önce bir tane buldum. Öncesinde de 2 tane taşınabileceğim oda bulmuştum da belli sebeplerden ötürü ben taşınmak istememiştim açıkçası. Onun dışında 20'yi aşkın eve çağrılmışımdır sanırım ama görüşmeye çağrılmak yeterli olmuyor tabii.

Bu arada odayı WG-Gesucht'ta buldum ben. Ebay-Kleinanzeigen'da da bulunabilir. Ebay'e daha az giren oluyor sanki, bu yüzden onu es geçmemek lazım, ancak en yaygını wg-gesucht. Oradan ilan verenlere genelde ilk yarım saat - 1 saat içerisinde neredeyse 100'ü aşkın mail geliyor, aralarından genelde en fazla 10 kişi seçiyorlar. Bazısı işi abartıp 50-60 kişi çağırabiliyor tabii. Yazdığın metin ise orta uzunlukta ve Almanca olmalı bence. Çağrıldıktan sonrası da artık şansa kalmış. Zor valla, herkese zor. Bu yüzden sıkıldım da aslında biraz bu şehirden.
Görüşme olayları tam olarak nasıl oluyor ben başka şehirde ev arıyorum mesela herkes farklı güne çağırdımı nasıl olcak :/

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Prş Kas 30, 2017 2:28 pm

zombiebat yazdı: Prş Kas 30, 2017 2:20 pm Görüşme olayları tam olarak nasıl oluyor ben başka şehirde ev arıyorum mesela herkes farklı güne çağırdımı nasıl olcak :/
Şu gün, şu saat gelmek ister misin diye soruyorlar, sen de cevap veriyorsun işte. Benim başvurduklarım arasında üç yer ise internet üzerinden bi takvim hazırlamıştı, oradaki boş slotlardan sana uygun olanı seçiyordun. Yani sana uymayan bir gün çağrılırsan da dersin şu gün şu saat gelebilir miyim diye.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Prş Kas 30, 2017 3:29 pm

jobbabemeek yazdı: Prş Kas 30, 2017 2:28 pm Şu gün, şu saat gelmek ister misin diye soruyorlar, sen de cevap veriyorsun işte. Benim başvurduklarım arasında üç yer ise internet üzerinden bi takvim hazırlamıştı, oradaki boş slotlardan sana uygun olanı seçiyordun. Yani sana uymayan bir gün çağrılırsan da dersin şu gün şu saat gelebilir miyim diye.
anladım teşekkürler. Görüşmede neler konuştunuz genel olarak?

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Prş Kas 30, 2017 6:03 pm

İşte kendinden bahsediyorsun, ne yapıyorsun ne ediyorsun, ne yapacaksın...vs. Diğerleri spontane gelişiyor zaten, bir zaman sonra bazısıyla laf lafı açıyor, farklı konulardan muhabbet ediyorsun. 1-2 saatlik görüşmeler bile oldu yani. Bazı farklı olmaya çalışan tipler ise "bugün ne yedin", "dün ne yaptın, anlatsana", "mesela geçen cumartesi akşamı ne yaptın" gibi sorular da sorabiliyor. Sana ne diyesi geliyor insanın da neyse.