Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Üniversite Eğitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
alicylnn_

Almanya'da Üniversite Eğitimi

Mesaj gönderen alicylnn_ » Prş Mar 16, 2017 5:15 am

Günaydın arkadaşlar.Yaklaşık 7 aydır Almanya'da üniversite okumak isteyen bir kardeşinizim.Forumda baktığım kadarıyla neredeyse herkes sayısal bölüm okuyor ama ben şu an lise 4. sınıfta yabancı dil bölümündeyim çoğu prosedürü araştırmaktan ezberleme noktasına geldim :mrgreen: .Aklıma takılan birkaç sorum var yardımcı olabilecek birileri çıkarsa çok sevinirim :) .Şimdiden teşekkürler.

1-Almanyada İngilizce okuyan birisi tercümanlık yapabilir mi ? İş imkanları nasıl ?

2-Üniversitede Almanca tercümanlık bölümünü seçeceğim.İstanbul'da 1 yıllık Almanca hazırlık okuduktan sonra okulumu 1 yıllığına dondurup sigortalı bir işte çalışarak kazandığım parayla ve ailemin desteğiyle bloke hesap için gereken 8600 euroyu biriktirmek istiyorum ve çalışırken testdaf gibi sınavları vereceğim.Kaydımı dondurup sigortalı işe girdiğim için vize alma ihtimalim düşer mi ?

3- Dil bölümlerinde nc oluyor mu ? Ygsde ilk 200k lysde ilk 7k ya girersem kabul almama gibi bir ihtimalim olur mu ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'da Üniversite Eğitimi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 16, 2017 1:51 pm

1- Evet yapabilirsin, is imkanlari iyi.

2- Düsebilir.

3- Evet kabul ihtimali yüksek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

alicylnn_

Mesaj gönderen alicylnn_ » Prş Mar 16, 2017 2:40 pm

Physiker yazdı:1- Evet yapabilirsin, is imkanlari iyi.

2- Düsebilir.

3- Evet kabul ihtimali yüksek.
Peki nerede kalacağımızı konsolosluğa nasıl kanıtlayacağız acaba ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 16, 2017 6:04 pm

Nerde kalacaksaniz ordan bir belge alacaksiniz.
www.deutschstudent.com

alicylnn_

Mesaj gönderen alicylnn_ » Cum Mar 17, 2017 6:39 pm

Physiker yazdı:Nerde kalacaksaniz ordan bir belge alacaksiniz.
Mesela wglerden kalacak yer bulsak kişi bizle kontrat mı yapacak ? Ayrıca wg de kalırken 1 yıl kalacağım deyip daha erken ayrılırsak bir sorun olur mu kontrat olduğu ?

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzr Mar 19, 2017 11:07 pm

Benim de dil bölümleriyle ilgili sorularım var, hazır burada sorulmuşken başka başlık açmayayım dedim. Soruları numaralandıracağım cevap vermek isteyen olursa kolaylık olsun diye.
(1) Almancayı C1 seviyesinde bilen ama ana dili Almanca olmayan biri dilbiliminde BA yapıp klinik dilbilimi alanında MA yaparsa Sprachtherapeut olabilir mi yani dil engeli olur mu? (2) Bunun dışında vatandaşlık engeli olur mu hastanelerde çalışmak için? (3) İş sitelerine baktım da, neredeyse hiç iş ilanı yok bu alanda. İhtiyaç duyulmayan bir alan mı?
Ve bu planımı gerçekleştiremediğimi düşünürsek, (4) Übersetzungswissenschaft okumamış birisi sadece Linguistik mezunu olarak çevirmenlik işi bulabilir mi? Çevirmenlik genelde freelance olduğu için biraz zor gözüküyor aslında. Çünkü freelance bir işe oturum izni vereceklerini sanmıyorum mezun olduktan sonra. (5) Çevirmen olmak için Staatsexamen'a girmek gerekiyor mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 20, 2017 1:24 am

alicylnn_ yazdı:Mesela wglerden kalacak yer bulsak kişi bizle kontrat mı yapacak ? Ayrıca wg de kalırken 1 yıl kalacağım deyip daha erken ayrılırsak bir sorun olur mu kontrat olduğu ?
Almanya da olmadan wg ayarlayaman cok zor. Kabul aldigin üniversitenin yurduna basvuru yapip, basvuru teyidini konsolosluga götürebilirsin.
www.deutschstudent.com

alicylnn_

Mesaj gönderen alicylnn_ » Pzt Mar 20, 2017 2:24 am

Physiker yazdı:Almanya da olmadan wg ayarlayaman cok zor. Kabul aldigin üniversitenin yurduna basvuru yapip, basvuru teyidini konsolosluga götürebilirsin.
Yardımlarınız için çok teşekkürler :)

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Cum Kas 24, 2017 1:21 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzr Mar 19, 2017 11:07 pm Benim de dil bölümleriyle ilgili sorularım var, hazır burada sorulmuşken başka başlık açmayayım dedim. Soruları numaralandıracağım cevap vermek isteyen olursa kolaylık olsun diye.
(1) Almancayı C1 seviyesinde bilen ama ana dili Almanca olmayan biri dilbiliminde BA yapıp klinik dilbilimi alanında MA yaparsa Sprachtherapeut olabilir mi yani dil engeli olur mu? (2) Bunun dışında vatandaşlık engeli olur mu hastanelerde çalışmak için? (3) İş sitelerine baktım da, neredeyse hiç iş ilanı yok bu alanda. İhtiyaç duyulmayan bir alan mı?
Ve bu planımı gerçekleştiremediğimi düşünürsek, (4) Übersetzungswissenschaft okumamış birisi sadece Linguistik mezunu olarak çevirmenlik işi bulabilir mi? Çevirmenlik genelde freelance olduğu için biraz zor gözüküyor aslında. Çünkü freelance bir işe oturum izni vereceklerini sanmıyorum mezun olduktan sonra. (5) Çevirmen olmak için Staatsexamen'a girmek gerekiyor mu?
Up !! Bununla ilgili bilgisi olaan varsa paylaşabilir mi ?

erenn

Mesaj gönderen erenn » Prş Kas 30, 2017 11:04 pm

Merhaba bende almanyada lisans eğitimi almak istiyorum bu yıl sınava tekrar hazırlanıyorum ortalama ilk 20.000 de bi üniversiteye gireceğim
b1 düzeyinde ingilizcem var ama almancam 0 a yakın
Mühendislik alanında vize başvurusu yapsam kabul edilir mi ?
Ve orda nasıl bi hayatım olur aylık ne kadar harcarım ortalama eğitim nasıl ve ordaki hocaların bize davranışları nasıl Ve en önemlisi hayat nasıl orda