Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ruhr Üniversitesi şartlı kabul

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Pelin_

Ruhr Üniversitesi şartlı kabul

Mesaj gönderen Pelin_ » Pzr Kas 19, 2017 12:45 pm

Merhabalar,
Ben Ruhr Üniversitesi'nde Rus Kültürü bölümüne yüksek lisans için başvuru yapmayı düşünüyorum. Websitesinde dil kursu başvuruları Aralık - Ocak 15 arası. Yüksek lisans başvuru tarihleri de aynı. Şimdi şartlı kabul için başvuru yapsam dil kursu için başvuru süresi geçmiş olacak, bu yüzden admission office'e mail attım. Bana şöyle bir cevap geldi. "the RUB does not issue conditional acceptance letter, but if you apply online for the language course you can choose a subject you are intended to apply after you have passed the German language test.

In general the admission letter from the RUB is sufficient to get a student visa. "

Ben buradan önce dil kursuna kayıt yaptırıp, TestDaf'ı geçersem okula başvuru yapabileceğimi anladım. Fakat forumu okurken Ruhr Üniversitesi'nden şartlı kabul almış bir iki arkadaşı görünce danışmak istedim. Bildiğim kadarıyla üniversitelerin hazırlık kursları sadece başvuru yapmış olan öğrencilere açık. Bu nedenle kafam karıştı. Yardımcı olabilecek biri var mı lütfen?

duisburger

Re: Ruhr Üniversitesi şartlı kabul

Mesaj gönderen duisburger » Pzt Kas 20, 2017 12:11 am

Sartli kabul zaten üniversitenin dil kursuna kabul edilme durumudur.