Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ruhr Universitaet Bochum dil kursu kayit zorunlulugu

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
mtopac68

Mesaj gönderen mtopac68 » Cum Haz 10, 2016 4:25 pm

merhaba arkadaslar Ruhr Universitaet Bochum universitesine on kabul icin basvurmayi dusunuyorum. kabul alirsam dil kursuna orada gitme zorunlulugum varmi yani universitenin kursuna ? ben cunku munihte bir dil kursuna daha sonrada munihte bir universiteye gitmeyi dusunuyorum da bu sorun olur mu sormak istedim cevaplariniz icin tesekkurler .

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 10, 2016 4:52 pm

Evet mecbursun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mtopac68

Mesaj gönderen mtopac68 » Cum Haz 10, 2016 5:00 pm

Anladim ben insaat muhendisligi master icin basvuru yapacagim ve bu asagidaki universitelere basvuru yapmak istiyorum anladigim kadariyla bunlarda universitenin dil kursuna kayit yapma zorunlugu yok degil mi ?

-Aachen Teknik Universitesi
-Wuppertal Universitesi
-Dortmund Teknik Universitesi
-Universitaet Siegen

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 11, 2016 4:00 pm

yok hayir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mtopac68

Mesaj gönderen mtopac68 » Pzr Haz 12, 2016 6:24 pm

cok tesekkurler

amantedellanatura

Re: Ruhr Universitaet Bochum dil kursu kayit zorunlulugu

Mesaj gönderen amantedellanatura » Cum Kas 17, 2017 1:28 am

Merhabalar, ben de yükses lisans egitimi icin ruhr universitesinden ön kabul aldim ve dil Kursuna kaydimi yaptirdim, ödemesini yaptim. Ayni zamanda da Duisburg essen uni den Lisans sartli kabulum var. sorum su ki ben ruhr universitesi kursuna gitmekten vazgectim ve baska bir sehirde dil Kursu ve kalacak yer buldum. Vize islemleri ve oturumum icin ruhr uni kursuna gitmek zorunda miyim yoksa dedigim gibi baska bir sehirde kursa gidebiliyor muyum? Simdiden tesekkürler

chipper

Re: Ruhr Universitaet Bochum dil kursu kayit zorunlulugu

Mesaj gönderen chipper » Cum Kas 17, 2017 11:40 am

amantedellanatura yazdı: Cum Kas 17, 2017 1:28 am Merhabalar, ben de yükses lisans egitimi icin ruhr universitesinden ön kabul aldim ve dil Kursuna kaydimi yaptirdim, ödemesini yaptim. Ayni zamanda da Duisburg essen uni den Lisans sartli kabulum var. sorum su ki ben ruhr universitesi kursuna gitmekten vazgectim ve baska bir sehirde dil Kursu ve kalacak yer buldum. Vize islemleri ve oturumum icin ruhr uni kursuna gitmek zorunda miyim yoksa dedigim gibi baska bir sehirde kursa gidebiliyor muyum? Simdiden tesekkürler

Benimde durumum aynı şekilde. Ruhr Uni yüksek lisans a başvurup şartlı kabul aldım ve okulun dil kursuna kaydımı yaptırdım. Bu belgelerle vizeye başvurup vizemi aldım. Ayrıca benimde duisburg essen dan lisans şartlı kabulüm var. Henüz Almanya' ya giriş yapmadım ama gittiğimde başka bir şehirde yaşayacağım için o şehirde özel bir dil kursuna gideceğim. Herhangi bir problem yaşayacağımı da düşünmüyorum. Dil sınavını geçtiğimizde tüm okullar için yeniden başvuru gerekmekte zaten.
Şu an bu durumu yaşayacağım şehirdeki bir yakınım vasıtasıyla yabancılar şubesinden de teyit ettiriyorum.