Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Theozka

Dil Kursu

Mesaj gönderen Theozka » Çrş Kas 09, 2016 2:13 am

Merhaba arkadaslar,
Benim Tu Clausthalden sartli kabulum var ve vizemde var. 1 hafta icinde gidecegim ancak ben dil kursuna Dusseldorf\'ta gitmek istiyorum. Bunu yabancilar polisine nasil aciklayacagim ve okuldan nasil izin alacagim. Yardimlarinizi bekliyorum. Cok tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil Kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 09, 2016 2:23 am

Ilk gidecegin ve oturumunu alacagin sehir Clausthal-Zellerfeld olmali.
Buda zaten vizende belirtilmistir.

Bundan sonra dil kursu suresince normalde serbestsin.
Istedigin sehir ya da eyalette dil kursuna gidebilirsin.

Ama tecrubelerimizden yola cikarak soylemekte faydali buldugum bir husus var;
Kimi zaman yabancilar dairesi, Almanya\'ya gelir gelmez sehir degistirenlere zorluk cikartabiliyor. Oturumu uzatmayabiliyorlar. Orneklerini duyduk.
Ilk aldigin vize kabul aldigin universite ile baglantili olabilir.

Tavsiyem ilk oturumunu uzatacagin zaman, dil kursun Dusseldorf\'ta gitmek istedigini yabancilar dairesine soyle ve bir sorun olup olmayacagini teyit ettir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mmmurooo

Dil Kursu

Mesaj gönderen mmmurooo » Çrş Kas 09, 2016 10:11 am

Merhaba bende TU Clausthal den sartli kabulum var vize basvurusu icin gerekenler neler acaba bana yardimci olur musunuz ?

Theozka

Dil Kursu

Mesaj gönderen Theozka » Çrş Kas 09, 2016 10:23 am

Tesekkurler staatsmann. Sizin daha once clausthal dan boyle bir durumunuz olmusmuydu? Zaten clausthal de yabancilar polisi yok. Goslara gidecegim. Yabancilar polisi icin. Yorumunuzu bekliyorum. Tesekkurler. Mmmuroo almanya konslosluk sitesinde bilgi notlari var oradan bulabilirsin

sedatcng

Re: Dil Kursu

Mesaj gönderen sedatcng » Pzt Nis 17, 2017 8:04 am

merhaba
Ben de aynı üniversiten şartlı kabul aldım ama vizeyi alamadım.Nedeni de bankada blokeli hesap açtırmak için zorunlu olan dil kursunun Aachen de yaptırmam ve Alamanyaya giderken bana yardımcı olacak arkadaşın bochum da yaşadığı için adres olarak belirttim.Görüşmede vize erken çıkarsa üniv. öngürdüğü tarihte ve üniv. yakın hem dil kursu hem de yurt kaydını yaptıracağımı sözlü ve yazılı olarak beyan ettim.Buna rağmen ret verdiler.
clausthal de bildiğiniz almanca kursu var mı gerekirse kursumu oraya aldırıp dilekçe ile birlikte itiraz edeceğim.

yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 17, 2017 9:07 pm

TU Clausthal in kendi kursu var zaten ve kabul aldiysan kursla ilgili bilgileri de göndermislerdir:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

sedatcng

Mesaj gönderen sedatcng » Pzt Haz 26, 2017 1:49 am

Physiker yazdı: Pzt Nis 17, 2017 9:07 pm TU Clausthal in kendi kursu var zaten ve kabul aldiysan kursla ilgili bilgileri de göndermislerdir:)

merhabalar.
cevabınız için teşekkür ederim.konsoloslukta kendimi çok iyi ifade edemedim biraz heyecan biraz da almanyadaki arkadaşımın beni eksik bilgilendirmesinden dolayı.
bir önceki mesajımdaki gerekçe ve bi de hiç almanca bilmiyorum diye red verdiler. Üniv. zaten şartlı kabul belgesinde A1 seviyesi için kurs tarihi bile belirtmiş. Sıfır yabancı dille Almanyaya gelip de master yapan bir sürü kişi var.Resmen vermek istemediler. 2 sayfalık bir itiraz dilekçesi yazdım.2 aydır bekliyorum. Yine red verirlerse üniv. den şartlı kabul aldığım için başlangıçta dil seviyesine gerek yok diye bir yazı alabilir miyim?

Ayrıca başvuru formunda adres ve referans kısmına üniv. adresi yazmak yeterli mi?
şimdiden çok teşekkür ederim.

sedatcng

Mesaj gönderen sedatcng » Pzt Kas 13, 2017 1:03 pm

Physiker yazdı: Pzt Nis 17, 2017 9:07 pm TU Clausthal in kendi kursu var zaten ve kabul aldiysan kursla ilgili bilgileri de göndermislerdir:)

Merhaba,vize reddine itiraz ettim.Nisan 2017 tarihinden beri cevap bekliyorum. Shengen vizem olduğundan Ağustos ayında Almanya'ya gittim. Üniversiteye gidip
vize alamadığımı tekrar başvuru yapmam için ne yapmam gerektiğini sordum. Dil kursuna kayıt yaptırdım ve öğrenci yurduyla ilgili birkaç form aldım. Kesin kayıt yaptıramadım.
anmeldung için normal öğrenci vizesi almam gerekiyor. İlgili belgeleri konsolosluğa mail olarak gönderdim.

ikinci defa görüşmeye çağırdılar ve termin vermeden önce üniv. bana verdiği SS 2018 master belgesini eski olduğunu yenisini de getirmemi istediler. Üniv. istedim gönderdiler ama
konsolosluğa görüşmeye gittikten 3 gün sonra bana ulaştı.Üniversitenin bu belgeyi mail olarak değil de posta yoluyla göndereceklerini belirttim. Benimle görüşme yapan müdürdü ve tamamen ingilizce konuştuk.
İlgili belge gelir gelmez getir danışmaya teslim et dediler. 1 ay oldu cevap yok.

bundan sonra ne yapmam gerekiyor. Deneyimi olan paylaşırsa sevinirim

judavidx

Mesaj gönderen judavidx » Sal Kas 14, 2017 12:28 am

Nerhaba Benim 21 kasım salı günü dil kursu için vize randevum var bütün belgelerim eksiksiz hazır. şartlı kabulüm yok ,, ama A1 sertifikam var tek merak ettiğim davetiyemin arkasında glaubhaft gemacht işaretli , diğer 3 seçenek boş bu ne anlama geliyor. birde sponsorum gerekli belgeleri oradan yabancılar polisine verdi benimde götürmem gerekir mi? teşekkürler