Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU-9 ŞARTLI KABUL

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fredcakmaktas

TU-9 ŞARTLI KABUL

Mesaj gönderen fredcakmaktas » Sal Eki 24, 2017 4:28 pm

Arkadaşlar Merhabalar,
Almanya'da her üniversite "şartlı kabul" vermiyor. Veya her üniversitenin "şartlı kabul" şartı farklı; kimi 0 Almanca ile kabul ediyor, kimi B1 istiyor; kimi ise hiç şartlı kabul vermiyor;yani adayın ancak C1-C2 Almancası varsa başvuru yapabiliyor. Ancak rankingi yüksek olan,özellikle TU9'daki üniversitelerin çoğu da şartlı kabul vermiyor; ama içlerinden benim bildiğim lisans için şartlı kabul verenler var. Örneğin "Karlsruhe Institute of Technology" B1 düzeyinde Almanca varsa şartlı kabul veriyor ve kendi bünyesinde öğrenci dil eğitimini tamamlayıp bölüme başlayabiliyor. Aynı şekilde TU Dresden'de de B1-B2 düzeyinde Almanca ile şartlı kabul alınabiliyor diye biliyorum. Bunun dışındaki diğer TU9 üniversiteleri hakkında bilgisi olan var mı?

*RTWH Aachen
*TU Berlin
*TU Braunschweig
*TU Darmstadt
*TU Dresden
*Leibniz Universität Hannover
*Karlsruhe Institute of Technology
*TU München
*Universität Stuttgart

***Diğer EK bir bilgi ise Münih Teknik mesala, şartlı kabul vermiyor ama kendi bünyesinde dil eğitimi sunuyor.Ancak öğrencinin dil eğitiminden sonra tekrar üniversiteye başvuru yapması gerekiyor ve bildiğim kadarı ile de dil eğitimindeyken öğrenci statüsünde olunmuyor.

Tesekkürler,

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: TU-9 ŞARTLI KABUL

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 25, 2017 9:56 am

TU München kendi bünyesinde hazirlik kursu kesinlikle yok. DFKA yasak olmasina ragmen, Deutschkurs an der Uni München diye yaziyor ama üniversite ile hic bir alakasi olmayan bir kurs.

Hangi üniversite hangi sartlari ariyor tek tek asagidaki link üzerinden bulabilirsiniz üniversite tanitimlarinda:

https://www.deutschstudent.com/universiteler/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fredcakmaktas

Mesaj gönderen fredcakmaktas » Prş Eki 26, 2017 11:52 am

Tesekkürler Physiker;
Attığınız linkten üniversitelere bakacağım,çok tesekkürler. TU München konusunda da sanırm RWTH Aachen ile karıstırdım. Bu Üniversitesi’nde okuyabilmek için dil şartını sağlamanız gerekiyor.Yani bu üniversitede şartlı kabul yok,ancak Goethe-Zertifikat C1'i varsa okula başvuru yapabiliyoruz.

Ancak buna rağmen bu üniversite kendi bünyesinde Almanca kursu sunuyor;bu kursa başvuru için de minimum A2 düzeyinde Almanca dil bilgisi gerekiyor. Almanca dil kursuna başvuru yapıp kabul alsak bile, bu bize RWTH Aachen Üniversitesi’nde bir lisasns programında yer garanti etmiyor,yani dil okulunda yeterli skoru alınca(C1) ,ayrıca okula lisans programı için tekrar başvuru yapmamız gerekiyor.(Linkten detaylara bakabilirsiniz.)

http://www.rwth-aachen.de/go/id/dswv/lidx/1

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 27, 2017 1:49 am

Evet zaten bizim üniversite tanitiminda da ayni sey yaziyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fredcakmaktas

Mesaj gönderen fredcakmaktas » Sal Eki 31, 2017 12:13 pm

Tesekkürler tüm bilgilendirme için hocam,