Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yilmazsln

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen yilmazsln » Cmt Eki 21, 2017 4:01 am

Calypso yazdı: Cum Eki 20, 2017 11:05 pm Teşekkürler cevabın için. Öncellikle Goethe’de direk sınavına girip alabilirim sertifikayı sorun değil. Diğer düşündüğüm sorun, şu an halihazırdaki okulumdaki transkript çünkü okulu dondurmamıştım bu süreçte, ama okulumdaki hocalara anlatmıştım Almanyaya gitmek için uğraştığımı vs devamsızlık sorunu çıkarmadılar. Bunu konsolosluğa ve nasip olursa Almanyada okuyacağım üniversiteye nasıl açıklayacağım? Ki zaten başka bir bölümden yeniden başlamak istiyorum. O süreci de tam olarak anlamış değilim. Sertifikayla gitmem daha yararlı olacaksa öyle yapayım tekrardan teşekkürler cevabın için ;)

Edit: Bir de aldığım diğer sertifikaları da göstermem mantıklı olur mu? (Fransızca sertifikam, sosyal sorumluluk sertifikaları, bölümümle ilgili katıldığım seminerlerden aldıklarım vs.) yoksa adamlar ne alaka bunlar mı der :D
Valla ben bu dediğin şeylerin altından kendim kalkamayacağımı anladığımda Gürkan bey'den danısmanlık aldım halâ da devam ediyoruz. Üniversite olayını ordan bi üniversiteden şartlı kabul alarak kanıtlayabilirsin ancak. yoksa pek inandırıcı olmayabilir. Yani Almanya'da bir üniversite sana şartlı kabul verirse onlar konsolosluk için sorun olmaz sanmıyorum.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Sal Eki 24, 2017 8:37 pm

cvkogz yazdı: Prş Eyl 28, 2017 10:43 am Arkadaşlar merhaba

Bu sabah saat 10 da randevum vardı 9 gibi ordaydım kimse olmadığı için erken aldılar.

Görüşme 15 dakika sürdü veya sürmedi.

Yıldız Teknik mezunuyum. Makine mühendisiyim 2 yıldır çalışıyorum aynı zamanda şubat ayında Namık Kemal Üniversitesi'nde yüksek lisansa başladım.

Görüşmede 3 soru soruldu:

1- Akaraban var mı
2- Başka hangi üniversiteler var
3- Bir iki ders sayarmısın
4- Kendini almanca tanıtır mısın

Bunların dışında hiç bir soru gelmedi.

Göethe A1 sertifikamı yeni almıştım. TU Clausthal kabuluyle başvurdum.

Burarada anlatılanlar gibi ne bir zorlama ne de bir stres hissettim. Kadın doğal olarak mesafeli ve soğuk konuştu. Kısa sorular ve cevaplar halinde 15 dakikada çıktım.

Bakalım sonuç ne olacak göreceğiz.

Not olarak : Fintiba bloke hesap açtım ve Garantiden swift işlemi yaptım 4 günde para hesaba geçti, onay maili hatta bu sabah geldi o da biraz stres yarattı bende.

Garanti swift ücreti olarak 55 lira alıyor, aracı banka 13 € işlem ücreti almış.

Herkese başarılar diliyorum.

Arkadaslar merhaba tekrar. Vizem bu sabah elime ulasti.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Sal Eki 24, 2017 8:40 pm

cvkogz yazdı: Sal Eki 24, 2017 8:37 pm Arkadaslar merhaba tekrar. Vizem bu sabah elime ulasti.
Basvuruyu hangi sehirden yaptiniz ?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Sal Eki 24, 2017 10:06 pm

Arkadaslar belgeleriniz tam olsun kendizden emin olun biraz giyiniminize dikkat edin zaten rahat bir gorusme gecireceksiniz konsolosluk tarafindan red alanlarin genellikle bir acigi oluyor ve bu acigi degerlendiriyorlar sonrasinda isiniz yabancilar dairesine kalmis basvurunuz yeterli belgeleri iceriyorsa kolay kolay red alacginizi dusunmuyorum.Bende burayi okudugmda cok gerilmistim,gorusme gunune kadar etkiledi gorusmem cok sakin ve kisa gecti toplam 10 dakika bile surmedi cok soru yoneltilmedi tarafima sonra farkettimki gereksiz kasmisim kendimi burayi okudukca surekli red gelme ihtimali var diye dusunuyordum o yuzden biraz rahat olmanizi tavsiye ederim.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Çrş Eki 25, 2017 3:49 pm

Britwashere yazdı: Sal Eki 24, 2017 8:40 pm Basvuruyu hangi sehirden yaptiniz ?
İstanbul

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Çrş Eki 25, 2017 4:28 pm

cvkogz yazdı: Sal Eki 24, 2017 8:37 pm Arkadaslar merhaba tekrar. Vizem bu sabah elime ulasti.
erken gelmiş vizeniz ulusal mı? ve almanyada hangi şehir?

Mizgo

Mesaj gönderen Mizgo » Prş Eki 26, 2017 1:12 am

3 Temmuz’da başvuru yaptığım vizemin cevabı bugün elime ulaştı ve reddedilmiş olarak. Gerekçe ise şartlı kabul belgesi gerekiyormuş okuldan ve ben bu belgesiz bu vizeye başvuru yapamıyormuşum. Lakin gönderdiğim belgeler arasında tabi ki de şartlı kabul belgem vardı. Arkadaşlar buna itiraz ettiğim takdirde geri dönüş şansı var mıdır? Yani buna örnek bir durumdan haberdar olan var mı acaba aranızda?
Açıklamada başvuru yaptığınız dil okulu üniversite hazırlık olduğu için ve sizin buna başvuru yapabilmeniz için okuldan şartlı kabul belgeniz olmalı diyor. Motivasyon mektubunun içeriği doğru olmasına rağmen bu bilgiler ışığında yetersizdir diyor.
Zaten absürt bir süre zarfında cevap geldi ki bu da onların hatalı adres vermesi ile alakalıydı; üstüne de olan bir belgemin olmadığını iddia ederek reddettiklerini belirtiyorlar.
Rica etsem bu konuda en ufak bilgi sahibi olan birileri varsa cevap atabilirler mi ya da bu konu ile alakalı yönlendirebilirler mi?

Mizgo

Mesaj gönderen Mizgo » Prş Eki 26, 2017 1:28 am

İlk mesajımda hatalar olduğu için düzelterek tekrar yazdım.
3 Temmuz’da başvuru yaptığım vizemin cevabı bugün reddedilmiş olarak elime ulaştı. Gerekçe ise şartlı kabul belgesi gerekiyormuş okuldan ve ben bu belgesiz bu vizeye başvuru yapamıyormuşum. Lakin gönderdiğim belgeler arasında tabi ki de şartlı kabul belgem vardı. Arkadaşlar buna itiraz ettiğim takdirde geri dönüş şansı var mıdır? Yani buna örnek bir durumdan haberdar olan var mı acaba aranızda?
Açıklamada başvuru yaptığınız dil okulu üniversite hazırlık dil okuludur ve sizin buna başvuru yapabilmeniz için okuldan şartlı kabul belgeniz olmalıdır diyor. Motivasyon mektubunun içeriği doğru olmasına rağmen bu bilgiler ışığında yetersizdir diyor.
Zaten absürt bir süre zarfında cevap geldi ki bu da onların hatalı adres vermesi ile alakalıydı; üstüne de olan bir belgemin olmadığını iddia ederek reddettiklerini belirtiyorlar.
Rica etsem bu konuda en ufak bilgi sahibi olan birileri varsa cevap atabilirler mi ya da bu konu ile alakalı yönlendirebilirler mi?

dennyksk

Mesaj gönderen dennyksk » Prş Eki 26, 2017 10:45 am

Merbaha hangi okula basvurmustunuz acaba.Konsolosluk sitesinde degil ama Almanya dis isleri bakanliginin sitesinde ozellikle sartli kabule basvurularda gerek oldugu yazmaktadir.Bazi okullar sartli kabul degil universitemizde okumak istiyor yazan bir belge bazi okullar ise size sartli kabul denen ayei bir evrak yollamaktadir benim bilgim bu yondedir yalnissa konunun eminim benden daha uzmanlari vardir duzelteceklerdir beni.

dennyksk

Mesaj gönderen dennyksk » Prş Eki 26, 2017 10:47 am

Daha once basvurdugunuz okuldan sartli kabul isteyin isterseniz ve itiraz yaziniza ekleyip almanya konsolosluguna mail olarak atabilirsiniz.

Mizgo

Mesaj gönderen Mizgo » Prş Eki 26, 2017 1:51 pm

Duisburg-Essen üni den aldım şartlı kabulü ve okul ile de görüştüğümde elimdeki belgenin şartlı kabul belgesi olduğunu belirttiler. İtiraz hakkım var fakat o da üç aylık bir zaman alıyor çünkü inanılmaz yoğun itiraz varmış. Teşekkür ederim yine de yorumlarınız için.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Prş Eki 26, 2017 2:01 pm

zombiebat yazdı: Çrş Eki 25, 2017 4:28 pm erken gelmiş vizeniz ulusal mı? ve almanyada hangi şehir?
Evet

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Cum Eki 27, 2017 9:42 am

Mizgo yazdı: Prş Eki 26, 2017 1:51 pm Duisburg-Essen üni den aldım şartlı kabulü ve okul ile de görüştüğümde elimdeki belgenin şartlı kabul belgesi olduğunu belirttiler. İtiraz hakkım var fakat o da üç aylık bir zaman alıyor çünkü inanılmaz yoğun itiraz varmış. Teşekkür ederim yine de yorumlarınız için.
eksikleirni tamamla bence basvurunu öyle yap ; cünki daha az zamanda yapabilirsin vize işlemlerini

Kaygusuzburcu

Mesaj gönderen Kaygusuzburcu » Cum Eki 27, 2017 4:05 pm

Arkadaşlar merhaba. Benim geçen hafta 18 ekimde konsoloslukta ulusal vize için randevum vardı. Okuldan herhangi bir kabulüm yoktu. Ama okulun dil kursuna kayıt yaptırdım kayıt belgemi sundum konsolosluğa. Ne almanca ne de İngilizce dil sertifikam yok. Ama tabi İngilizcem orta düzeyde. Almanya'da dayım yaşıyor davetiyemi kendisi gönderdi. Onun yanında kalacağım masraflarım ona ait, maddi durumu çok iyi. Gelelim esas konuya. Bugün tam 9.gün ve pasaportum şuan elimde. Bu forumda yazılanları ilk okuduğumda ertesi gün konsoloslukta randevum vardı ve sanki bütün evrakları boşuna yapmışım ve görüşmeye de boşuna gidecekmişim gibi hissettim. Ama gerçekten öyle değil. Siz yeter ki kendinizden emin olun. Emin bir şekilde konuşun. Gerçekten İstediğinizi belli edin motive olduğunuzu gösterin. Çünkü onların istediği şey tam olarak bu. Büyük bir korkuyla gitmiştim ama karşımdaki hanımefendiyle konuşurken çol rahat güleç ve kendimden emindim. Ne istediğimden emindim. Hepinize iyi şanslar diliyorum. Bekleyenlere sabırlar diliyorum. Çünkü çok beklemedim 9 gün sürdü ama yine de stresi çok büyüktü. Umarım biran önce pasaportunuzu elinize alırsınız. Sevgiler.

Kaygusuzburcu

Mesaj gönderen Kaygusuzburcu » Cmt Eki 28, 2017 12:18 am

yilmazsln yazdı: Prş Eki 19, 2017 12:43 am Hadi hayırlısı :) Başvuru sonucunuzu lütfen yazın buraya :)
Merhaba 👋 bugün elime ulaştı pasaportum :)

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Cmt Eki 28, 2017 12:26 am

Kaygusuzburcu yazdı: Cmt Eki 28, 2017 12:18 am Merhaba 👋 bugün elime ulaştı pasaportum :)
adınıza çok sevindim hayırlı olsun vizeniz :) bize de umut oldunuz :)

Kaygusuzburcu

Mesaj gönderen Kaygusuzburcu » Cmt Eki 28, 2017 12:29 am

yilmazsln yazdı: Cmt Eki 28, 2017 12:26 am adınıza çok sevindim hayırlı olsun vizeniz :) bize de umut oldunuz :)
Kesinlikle umutsuz olmayın zaten. Çok teşekkür ederim :) kendinize güveniniz tam olsun ve ne istediğinizden gerçekten emin olun yeter :) ben hiçbir dil sertifikam olmadan başvurdum :) sadece 9 gün içerisinde geldi vizem. Umarım sizin de öyle olur.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Cmt Eki 28, 2017 11:19 pm

Kaygusuzburcu yazdı: Cmt Eki 28, 2017 12:29 am Kesinlikle umutsuz olmayın zaten. Çok teşekkür ederim :) kendinize güveniniz tam olsun ve ne istediğinizden gerçekten emin olun yeter :) ben hiçbir dil sertifikam olmadan başvurdum :) sadece 9 gün içerisinde geldi vizem. Umarım sizin de öyle olur.
teşekkür ederim iyi dilekleriniz için :)

Vustic

Mesaj gönderen Vustic » Pzr Eki 29, 2017 10:22 pm

Herkese merhaba, Eşim yüksek lisans okursa onunla beraber ben de vize alabiliyor muyum?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzt Eki 30, 2017 10:11 am

evet

Kilitli