Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deutschturkei

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen deutschturkei » Cmt Eki 14, 2017 12:29 am

aykuterdem05 yazdı: Cum Eki 13, 2017 1:20 pm Hocam selamlar, 31. gün aldım vizemi sonunda, okulun ersti wochesini + 2 gününü kaçırıyorum ama olsun, daha da geç olmasından iyidir :lol:
Hayırlı olsun.Vizeniz 90 günlük mü 6 aylık mı?

Demiradam

Mesaj gönderen Demiradam » Pzt Eki 16, 2017 10:22 pm

Pasaport yola çıktıktan sonra vizenin verilip verilmediğini eve gelmeden öğrenme şansımız var mı arkadaşlar ? Bilet bakıcam da

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Pzt Eki 16, 2017 10:34 pm

Demiradam yazdı: Pzt Eki 16, 2017 10:22 pm Pasaport yola çıktıktan sonra vizenin verilip verilmediğini eve gelmeden öğrenme şansımız var mı arkadaşlar ? Bilet bakıcam da
Maalesef anlaman mumkun degil. D tipi vize icin basvurularda 2 haftadan once geldiyse buyuk ihtimal red yemissindir ama.

Demiradam

Mesaj gönderen Demiradam » Pzt Eki 16, 2017 10:49 pm

Britwashere yazdı: Pzt Eki 16, 2017 10:34 pm Maalesef anlaman mumkun degil. D tipi vize icin basvurularda 2 haftadan once geldiyse buyuk ihtimal red yemissindir ama.
Teşekkürler dostum. Yaklaşık 1 ay oldu da başvuralı , bugün kargoya verilmiş pasaport.

Britwashere

Mesaj gönderen Britwashere » Pzt Eki 16, 2017 10:56 pm

Demiradam yazdı: Pzt Eki 16, 2017 10:49 pm Teşekkürler dostum. Yaklaşık 1 ay oldu da başvuralı , bugün kargoya verilmiş pasaport.
Umarim almissindir vizeni hocam 2 3 gun daha sabret.

Demiradam

Mesaj gönderen Demiradam » Pzt Eki 16, 2017 11:35 pm

Britwashere yazdı: Pzt Eki 16, 2017 10:56 pm Umarim almissindir vizeni hocam 2 3 gun daha sabret.
Çok teşekkür ederim hocam sağoasın.

Ardizmi

Mesaj gönderen Ardizmi » Sal Eki 17, 2017 2:03 pm

Arkadaşlar 2 gün sonra Lisans eğitimi için Vize görüşmesine gideceğim. Ne gibi almanca sorulara hazırlı olmalıyım ? Cevaplarsanız çok sevinirim. İnşallah herkes vizesini alır biraz heyecanlıyım

dreas

Mesaj gönderen dreas » Sal Eki 17, 2017 2:16 pm

Ardizmi yazdı: Sal Eki 17, 2017 2:03 pm Arkadaşlar 2 gün sonra Lisans eğitimi için Vize görüşmesine gideceğim. Ne gibi almanca sorulara hazırlı olmalıyım ? Cevaplarsanız çok sevinirim. İnşallah herkes vizesini alır biraz heyecanlıyım
Genelde neden Almanya’yı tercih ettiğiniz, seçtiğin bölümü neden orda okumak istediğiniz konusuna yönelirler.Kişiye göre bazı sorular değişir.Kabul aldığın bölümde hangi derslerin olduğunu sorarlar.Almanya’da tanıdığın olup olmadığı ve neler yapacağını sorabilirler. Bana Almanca seviyemi sorduktan sonra,Almanca olarak devam etti görüşmeye. Bana kalacağım süre zarfında neler yapacağımı ve bana ne katkısı olacağını sormuştu.Umarım istediğin gibi geçer

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Sal Eki 17, 2017 2:58 pm

chipper yazdı: Cum Eki 13, 2017 12:24 pm 13.09 da vize görüşmemi yapmıştım. İzmir Alman konsolosluğundan. Makina Mühendisiyim ve 5 yıldır da birfiil çalışıyorum. Almanca bilgim hiç yok. Ruhr Üni den master için şartlı kabul niteliğinde belge edinmiştim ve aynı okulun dil kursuna A1 den kayıt yaptırdım. Bloke hesabımı Isbank üzerinden belirtilen tutarda açtırdım. Tam 1 ayda vizem sonuçlandı. Görüşmem gayet iyi geçmişti. Sordukları sorulara mantıklı cevaplar verdiğinizde sorun olmuyor tabi bir de motivasyon mektubunu özverili yazmanız gerekli diye düşünüyorum. Yaşım 30, son eğitim yılım 2011, almanca bilgim yok gibi handikaplarımı mantıklı bir plan dahilinde lehime çevirebildiğim için vizemi alabildiğimi düşünüyorum.
Dün akşam yurtiçi kargodan sms msj bildirimi geldi. Bu sabah da pasaportum elime ulaştı.
Vizedeki not kısmında sprachkurs yazması olayını konsolosluğu arayarak görüştüm. Onlar da bir sorun olmadığını ismim soyismimle birlikte kontrol ederek teyit ettiler. Yabancılar şubeye gidip oturum kartımı gerekli evrakları sunduktan sonra alabiliyormuşum.
Ek olarak söyleyebileceğim tek şey aylardır bu forumda savaşını verdiğim B1 seviyesinde dil belgeniz yoksa çok zor yaşınız 25 üzeriyse çok zor gibi konulardı. Hiçbir danışmanlık şirketi şans görmediği için bana danışmanlık yapmak istemedi. Ancak ben bireysel olarak Almanya' da okuyan arkadaşlarımın da yardımıyla tüm adımları tamamladım. Aralık sonunda yolcuyum. Herkese boş şans ve başarılar diliyorum.
hocam hayırlı olsun.izninizle bir kaç soru sormak istiyorum:

1. Ruhr Universitesi A1-den itibaren B2'ye kadar mı kurs veriyor sitesinde öyle yazıyor ancak ücretlerini bulamadım. Ücretler kur olarak mı yoksa dönemlik olarak mı alıyorlar ücret bilgisi varsa memnun olurum.

2. Motivasyon mektubunuzu İngilizce olarak mı yazdınız?

3. Ben de seneye başvuracağım dil kursu+yüksek lisans için. Hangi tarihte işlemlere başlasam olur.

chipper

Mesaj gönderen chipper » Sal Eki 17, 2017 3:18 pm

DetectiveFusco yazdı: Sal Eki 17, 2017 2:58 pm hocam hayırlı olsun.izninizle bir kaç soru sormak istiyorum:

1. Ruhr Universitesi A1-den itibaren B2'ye kadar mı kurs veriyor sitesinde öyle yazıyor ancak ücretlerini bulamadım. Ücretler kur olarak mı yoksa dönemlik olarak mı alıyorlar ücret bilgisi varsa memnun olurum.

2. Motivasyon mektubunuzu İngilizce olarak mı yazdınız?

3. Ben de seneye başvuracağım dil kursu+yüksek lisans için. Hangi tarihte işlemlere başlasam olur.
Teşekkürler. Bildiğim kadarı ile yanıtlamaya çalışacağım.
1) DSH yada TESDAF sınavına kadar hazırlıyor dolayısı ile C1 de veriyor olması lazım. Ücretleri kur başına, kurları da yaklaşık olarak 2.5 ay sürüyor.
2)Motivasyon mektubunu Almanca çeviri şeklinde oluşturdum. Çeviriyi profesyonel bir kuruma yaptırdım, anlam kayması oluşması riski için de tanıdığım ve almanca bilen birine de kontrol ettirdim.
3)Ben tüm başvurularımı yaz döneminde tamamladım. 15 temmuz a kadar olan dönemde. Dil kursum 5 ocakta başlıyor bu yüzden vize yetişmeyecek stresi de hiç yaşamadım. Ancak dil kursları için her okulun belirlediği başlangıç tarihleri farklı olabilir. Şartlı kabul şeklinde okul bünyesindeki kurslar üzerinden ilerleyeceksen vize sürecini de göz önüne alıp olabildiğince erken başvurularını tamamlamanı öneririm.

Ardizmi

Mesaj gönderen Ardizmi » Sal Eki 17, 2017 3:44 pm

dreas yazdı: Sal Eki 17, 2017 2:16 pm Genelde neden Almanya’yı tercih ettiğiniz, seçtiğin bölümü neden orda okumak istediğiniz konusuna yönelirler.Kişiye göre bazı sorular değişir.Kabul aldığın bölümde hangi derslerin olduğunu sorarlar.Almanya’da tanıdığın olup olmadığı ve neler yapacağını sorabilirler. Bana Almanca seviyemi sorduktan sonra,Almanca olarak devam etti görüşmeye. Bana kalacağım süre zarfında neler yapacağımı ve bana ne katkısı olacağını sormuştu.Umarım istediğin gibi geçer
Öncelikle teşekkür ederim. 18 yaşındayım ve üniversiteye Almanya'da başlamak istiyorum. Okulumdan şartlı kabul geldi. Dil kursu kayıt belgelerimde var. Ama ben yinede burada ki yorumları okuyarak A1 sertifikası almak için Goethe nin kursuna gidip A1 sertifikasını aldım. Ancak A1 sertifikası almaya vaktim yetti. Sizin dil seviyeniz daha iyiyse Almanca soru bölümünü bu yüzden uzatmış olabilirler mi ? Çünkü benim Almanca seviyem A1 ve bir kaç klasik soruyu Almanca sormaktan başka Almanca soru soracaklarını zannetmiyorum. Yoksa yanılıyor muyum ?

dreas

Mesaj gönderen dreas » Sal Eki 17, 2017 3:50 pm

Ardizmi yazdı: Sal Eki 17, 2017 3:44 pm Öncelikle teşekkür ederim. 18 yaşındayım ve üniversiteye Almanya'da başlamak istiyorum. Okulumdan şartlı kabul geldi. Dil kursu kayıt belgelerimde var. Ama ben yinede burada ki yorumları okuyarak A1 sertifikası almak için Goethe nin kursuna gidip A1 sertifikasını aldım. Ancak A1 sertifikası almaya vaktim yetti. Sizin dil seviyeniz daha iyiyse Almanca soru bölümünü bu yüzden uzatmış olabilirler mi ? Çünkü benim Almanca seviyem A1 ve bir kaç klasik soruyu Almanca sormaktan başka Almanca soru soracaklarını zannetmiyorum. Yoksa yanılıyor muyum ?
Benimde A1 sertifikam vardı. Senin gibi düşünüyordum bende ama öyle olmadı benim görüşmemde

Ardizmi

Mesaj gönderen Ardizmi » Sal Eki 17, 2017 4:12 pm

dreas yazdı: Sal Eki 17, 2017 3:50 pm Benimde A1 sertifikam vardı. Senin gibi düşünüyordum bende ama öyle olmadı benim görüşmemde
Rica etsem sorduğu soruları yazar mısınız Türkçe ve Almanca olarak. Teşekkür ederim
Bu arada vizeniz geldi mi ? Daha gelmediyse umarım alırız birlikte

dreas

Mesaj gönderen dreas » Sal Eki 17, 2017 4:18 pm

Ardizmi yazdı: Sal Eki 17, 2017 4:12 pm Rica etsem sorduğu soruları yazar mısınız Türkçe ve Almanca olarak. Teşekkür ederim
Bu arada vizeniz geldi mi ? Daha gelmediyse umarım alırız birlikte
Benim vizem geldi şuan Almanya’dayım.Soruları aksam eve gittiğimde göndereceğim detaylı olarak.

Ardizmi

Mesaj gönderen Ardizmi » Sal Eki 17, 2017 4:22 pm

dreas yazdı: Sal Eki 17, 2017 4:18 pm Benim vizem geldi şuan Almanya’dayım.Soruları aksam eve gittiğimde göndereceğim detaylı olarak.
Teşekkür ederim 👍

vafankulo

Mesaj gönderen vafankulo » Sal Eki 17, 2017 5:24 pm

Benim vize anım şöyle
İzmirde girdim
D tipi vizem 18 aylik direkt geldi
Kadın hic almanca konuşmadı benimle
Butun belgelerim tamdı
Motivasyona amerika ve almanya yazmıştım
Amerikaya neden gitmedin dedi
Almanyayi neden seciyorsun
Dedim kültür farki var uzak
Newyork uni yazmıştım sallamistim bi kac yalan attim hatta o anda biraz daha soru sorsa patlardık o konuda
Birde almanca bana sempatik geliyor dedim
Kalicagin ev ne kadar büyük dedi
Bende 116 metre tarla kadar
Kadin güldü
2010 girisliyim 2016 mezun gözüktüm icin
Dedi bu niye boyle
Dedim bir yil ingilizce
Yarim dönemde sistem yuzunden mezun olamadim
Zaten dedim uniye girerken yuksek puanim vardi
Hayatimda ilk defa dersten kaldim o da sistem yuzunden dedim
Siralamami sordu 19566 dedim
Ooo iyiymis dedi
Almanyadan sonra napicaksin dedi
Dedim haberturkte normalde çalışıyorum
Almanca ve teknik bilgim yukseldikten sonra ulkeme donmeyi düşünüyorum dedim her zaman ki gibi salladik
İste simdi blue kard kovalıyorum
Almanca seviyem geldigimde hic yoktu
Gecende havaalaninda onumde yesil pasaportlu iki kisi vardi almanca bilen yardim etsin edasiyla arkalarina baktilar dedim cekilin abiniz geliyor
Polis 5-6 soru sordu
Hepsine cevap verdik
He perkeft degiliz ama az cok öğrendik 😂
Heycan yapmayın
Rahat olun yeter

Kaygusuzburcu

Mesaj gönderen Kaygusuzburcu » Sal Eki 17, 2017 8:22 pm

Merhaba benim yarın sabah vize randevum var. Okuduğum şeyler yüzünden korkmuyor da değilim. Ben üniversiteyle irtibata geçtim ama kabul durumum yok. Ama Üniversitenin dil kursuna kaydımı yaptırdım belli bi miktar parasını ödedim. Orda dayım yaşıyor davetiyemi o gönderdi ve masraflarımı o karşılayacak,onun evinde kalacağım. Belli bi seviyeden sonra yüksek lisansa başvuru yapacağım. Kursum 1,5 sene kadar sürecek. Daha önce almanyaya 4 kere giriş çıkış yaptım. Kabul alır mıyım?

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Sal Eki 17, 2017 8:52 pm

Kaygusuzburcu yazdı: Sal Eki 17, 2017 8:22 pm Merhaba benim yarın sabah vize randevum var. Okuduğum şeyler yüzünden korkmuyor da değilim. Ben üniversiteyle irtibata geçtim ama kabul durumum yok. Ama Üniversitenin dil kursuna kaydımı yaptırdım belli bi miktar parasını ödedim. Orda dayım yaşıyor davetiyemi o gönderdi ve masraflarımı o karşılayacak,onun evinde kalacağım. Belli bi seviyeden sonra yüksek lisansa başvuru yapacağım. Kursum 1,5 sene kadar sürecek. Daha önce almanyaya 4 kere giriş çıkış yaptım. Kabul alır mıyım?
keşke kabul için başvurup en azından başvuru kağıdıyla gitseydiniz. Almanca seviyeniz nedir?

Kaygusuzburcu

Mesaj gönderen Kaygusuzburcu » Sal Eki 17, 2017 9:03 pm

Almancam yok. Zaten amacım bir dili yerinde en doğru şekliyle öğrenmek. Başvurumu özellikle orda yapmak istedim. Kendim almanca konuşarak.

Ardizmi

Mesaj gönderen Ardizmi » Sal Eki 17, 2017 9:20 pm

Vizeye giden arkadaşlar hatırladıkları kadarıyla görüşme sırasında sorulan soruları Almanca ve Türkçe diye ayırarak yazabilir mi ? Biz daha vizeye gitmeyenler için çok iyi olur. Biz de gittikten sonra gidecek olanlara yazacağız. Teşekkür ederim

Kilitli