Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaf mi DSH mi ??????

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
memet34

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen memet34 » Çrş Eki 14, 2009 2:37 pm

TestDaf mi daha zor DSH mi? arkadaslar bu konuda beni bilgilendirirseniz cok minnettar olurum saygilar sevgiler ....

yorumcu

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Eki 14, 2009 2:42 pm

iki sinava giren biri buna daha net cevap verir. ama yapiya da bagli bu. tesdaf daha cok test usulu. dsh klasik bir sinav. ama DSH da hoyalarla birebir temas var. sinif puani felanda olabiliyor. sen suan hangi kurdasin

romeo-87

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Eki 14, 2009 2:47 pm

bildigim kadariyla dsh daha cok dil bilgisine yani gramere agirlik veriyor,oysaki testdaff sinavinda test usulu on planda.Asagida testdaff sinavi ile ilgili bilgilere ulasabilirsin,orda zaten dsh ile testdaff arasindaki farka deginilmis.

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=55

kitty26

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Eki 14, 2009 6:49 pm

Arkadaslar her uni bu testdaffi butun uniler Kabul etmek zorunda degilmi? Yani yok illa bu uni dsh istiyor falan diye bisiy yok.. Birde bunun basvurulari ne zaman basliyor Ben nisanda gidenemeyi dusunuyorum AMA sadece deniycem o tarihlerde varsa tabi... Birde baska unidede gecmis olsak girecegimiz uni Kabul edermi offfff offfff

maniaturk

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Eki 14, 2009 7:30 pm

Testdaf a brezilya hatta turkiye de bile girersin. Aldigin sonuc dunya uzerinde almanca egitim yapan her universitede gecerlidir. Turkiye\'de hacettepe, marmara, almanyadaki her universite avusturya ve isvicre universiteleri kabul eder.

TOEFL in almanca versiyonudur... :)

memet34

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen memet34 » Prş Eki 15, 2009 2:26 pm

cok teskkurler bende bu ikisinden birine girecem de bu cewaplara bakilirsa testdfafa girerim heralde :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eki 15, 2009 3:01 pm

Testdaf suphesiz biraz daha zor olur DSH\'ya kiyasla.Ancak alirsan kafan rahat eder,hem kendini ispatlamis olursun hemde Almanca egitim veren tum universiteler icin acaba kabul ederler mi korkusu kalmaz..

yorumcu

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Eki 15, 2009 4:58 pm

DSH yida kabul ederler belki binde bir bazi uniler kabul etmez. oda hani parmakla sayilir.
burda bence sen hangi kursa gidiyorsan okursa gore davran. o kurs dsh ya hazirliyorsa oyle alisirsin, tesdafsa tesdafa gore. sonucta sinav turune sinifta alisiyorsun. DSH yi kazannalar acaba tesdafi hic gormeden kazanabilirlermi o supheli. ayni sey Tesdafdan basarili olanlar icinde gecerli.

Ruh-Adam

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Çrş Kas 04, 2009 2:11 pm

en son b1deyken sanirim sekreterlige gittim TURKIYEden gelen ogrencilerin mundlicherde sorun yasadigini soyledi (ama burda uninin en zeki ogrencisi olan cinli neredeyse tarzancayla anlasiyor..)
neyse onlar dshyi oneriyor..

kabul edilmemesininde imkansiz oldugunu soyluyorlar..

ama bana gore tesdaf daha kolay..ve tesdafa kismetse subatta gircem..

kitty26

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Kas 04, 2009 4:58 pm

bende sanirim testdafi deniycem ama nisan gibi..sen simdi hangi seviyedesin
ben simdi b1 geciyorum yilbasinda..bakalim cok tirsiyorum valla...neye agirlik vermem gerektigini bilmiyorum

romeo-87

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Kas 04, 2009 5:33 pm

burcu sen nerdesin simdi. dil ogrenmede en onemli sey ara vermemen,yani seviyeleri ardi ardina yapman,ara verdinmi ipin ucu kaciyor.bu arada nerdesin derken hangi kurstasin,ozel mesaj yoluylada yolayabilirsin:D

Ruh-Adam

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Çrş Kas 11, 2009 10:41 am

arkadasim b1de korkacak pek bise yok ama a2 cok onemli..
bence suna buna agirlik vermek diye bise yok sonucta herseviyede ayni seyler kapsamli olarak karsina geliyo..
o yuzden yanlis bise solemek istemem..
dortmunda mittelstufe vardi b1-2yoktu ama suan bochuma gectim burda tekrar b1den basladim astada
ocakta kismetse bitiyo..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 17, 2009 9:19 pm

iyi almancasi olanlar icin dsh daha avantajli :) neden derseniz testdaf da bi nevi test yani ya dogru ya yanlis, ama ornegin dsh da bi soruyu tam yapamasaniz bile guzel yaptiginiz yorumdan oturu bi sorudan en az bi yarim puan alirsiniz.. testdaf in avantaji ise her yerde gecerli olmasi..

yani acikca diyim, dil kursunda ortalama bi ogrenciyseniz testdaf a , ortalamanin ustunde veya en iyilerdenseniz kesinlikle dsh..

en onemli noktalardan biri de dsh sonuclarini 1 hafta 10 gun icinde alirsiniz ama testdaf sonuclari heleki merkezi yapan kurumlarda sonuclari almak bazen 6 hafta suruyor.. uni basvurulari yaparken buna da dikkat edin..

deposilin1200

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen deposilin1200 » Çrş Kas 18, 2009 1:14 am

merhaba arkadaslar.Ben dil kusuna basladim fakat hala konusamiyorum.(yani cokbasit cumlelerin disinda) 6 ay oldum geleli mittel stufe 1 tayim sonra 2 ve dsh nasil yapacagim bilmiyorum tesdafta da sanirim konusma onemliymis
Ne olur yardim edin kelimeleri unutuyorum yani anladiniz sanirim siz beni klasik turkiyeden gelenlerin problemleri iste :):o tesekkur ederim simdiden

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 18, 2009 2:36 am

deposilin1200 tek ve one onemli tavsiye gunluk rutin,disiplinli bir sekilde calisman..Kelime kartlari var hazir veya kendin yazman icin..Onlarin bir yuzune Almanca diger yuzune Turkce yaz arti cogullarini veya es anlamli kelimelerini yaz..

Ders calismak her birey icin kendine ozgu bir sistem getirir yani sen kendini cok iyi taniyorsun buna gore hareket etmelisin..
A kisisinda ki uyguluma sende etki etmez..
Kendine ozgu teknikler gelistir..Turkce kitap al buda metinleri akici ve hizli bir sekilde okumani saglar..

Diger en onemli tavsiyelerden biri ise ;
Televizyon izlemek,Almanlarla sohbet etmek,bir iste calismak veya sosyal aktivitelere katilmak.

B2 ile sinava hazir degilsen C1 yap..

Mechanical

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen Mechanical » Çrş Kas 18, 2009 8:31 pm

almanyaya geldikten ne kadar sure icinde testdaf yada dsh sinavlarindan birini basarmamiz lazim bilgilendirirseniz sevinirim.belirli maksimum sure nedir sinavi gecmemiz icin verilen?

Ruh-Adam

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Çrş Kas 18, 2009 10:40 pm

[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
almanyaya geldikten ne kadar sure icinde testdaf yada dsh sinavlarindan birini basarmamiz lazim bilgilendirirseniz sevinirim.belirli maksimum sure nedir sinavi gecmemiz icin verilen?[/quote]

arkadasim sinir oldugunu sanmiyorum

ama maksimum sure bazi eyaletler vize uzatmada sinir koyabiliyor ki kurslarda bazen ogrencilere imzatilarak bazende buro tarafindan rathauslara belli donemlerde kagit gonderiliyo..
buda genelde kurs sonlarinda oluyo..
yani vizeni uzatabiliyosan vede zamanin varsa istersen 6 ay istersende 6 yil boyunca sinava gir dur..
sinavdada sinir yok..

sinir vizede..
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

deryasiegen

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Kas 18, 2009 11:02 pm

eger uniden sartli kabul alip gelmissen 2 yil icinde vermen gerekiyor DSHyi.en azindan NRWde bole.

Mechanical

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Kas 19, 2009 9:02 pm

bende nrwdeyim dusseldorftayim.benim uniden kabulum yok dil kursu esnasinda arastiriyorum kendim.oyle basvurcam.iki bucuk aydir almanyadayim ve b1 seviyesindeyim.bilmiyorum ne kadar erken testdaf yada dsh yazmam icin.sinavi gecmem gereken maksimum sureyi tam olarak nereden ogrenebilirim?kurstakiler bilmezler sanirim ama bi sorarim onlarada

ela07

Testdaf mi DSH mi ??????

Mesaj gönderen ela07 » Prş Kas 19, 2009 11:25 pm

deposilin 1200 ben de Turkiye den geleli 3 ay oluyor c1 i bitirmek uzereyim konusmam cok iyi diyemem ama ilk geldigim zamanla simdi arasinda cok fark var Turkiye de ki dil ogretmenlerimden biri 3 saat evde oturup calismaktansa 1 saat almanca sohbet etmeye calismak daha iyi demisti ben genelde kurstan cikinca direk eve gitmiyorum 2 ya da 3 saat kurstakilerle takiliiyorum zaten calismak icin butun bi aksamin var hafta sonlari da yine onlarla program filan yapiyoruz bunun yaninda haber dinlemek ozellikle dw den cok etili bir cozum umarim en kisa zamanda basaririz:)
:)