Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Göttingen Şehrindeki Yurtlar Hakkında

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
John Steinbeck

Göttingen Şehrindeki Yurtlar Hakkında

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Eki 14, 2017 10:53 pm

Merhaba iyi günler, göttingen şehrinde ki yurtların fiyatlarına nereden ulaşabilirim ? Mesela Würzburg'da yurtların fiyatları hepsi yazıyor ama Göttingende yazmıyor hatta fotoğraflar bile detaylı değil, yanlış siteden mi bakıyorum acaba.

Mesela würzburg'da şu yurt diyorki aylık 273 euro tekli oda için bu fiyata ekstra birşey var mı ? Elektrik, su, ısınma hepsi içinde mi ?
http://www.studentenwerk-wuerzburg.de/e ... sse-2.html

Mesela göttingende yine aynı tarz bir sitede ise ne yapsam bulamıyorum, bu şehirde ki yurtlar hakkında bilgisi olupda paylaşacak biri olursa çok sevinirim, teşekkürler.
http://www.studentenwerk-goettingen.de/ ... heim&id=11

John Steinbeck

Re: Göttingen Şehrindeki Yurtlar Hakkında

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Eki 15, 2017 6:09 pm

Hocam nerden buldunuz ? Okuyamiyorum ki, bulanik duruyor.

suleymankrnz

Mesaj gönderen suleymankrnz » Pzt Eki 16, 2017 12:22 am

https://www.studentenwerk-goettingen.de ... no_cache=1

bu linkteki istediğiniz yurdun ve odanın üstüne basarsanız fiyatıyla beraber detayları da görebilirsiniz

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzt Eki 16, 2017 1:06 am

suleymankrnz yazdı: Pzt Eki 16, 2017 12:22 am https://www.studentenwerk-goettingen.de ... no_cache=1

bu linkteki istediğiniz yurdun ve odanın üstüne basarsanız fiyatıyla beraber detayları da görebilirsiniz
Teşekkürler hocam, oysa ki kaç kere oraya gir çık yapmıştım fakat göremedim. Yalnız bu tarz sitedeki fiyatlar herşey dahil değil mi ? Elektrik, su, ısınma vs. ekstra birşey çıkmaz ?

suleymankrnz

Mesaj gönderen suleymankrnz » Pzt Eki 16, 2017 10:28 pm

bildiğim kadarıyla hepsi dahil, sadece mobilyasızlara dikkat edebilirsin seçim yaparken. Yalnız hevesini kırmak gibi olmasın ama bu yurtlar üniversiteye ait ve bekleme süreleri çok uzun. biz de arkadaşımla birlikte başvurduk, orda çalışan kadın 1 seneyi göze alın dedi.. Bir de taktik verdi; erasmuslu öğrenciler sadece mobilyalıları seçtiği için mobilyasızları seçin şansınız daha yüksek olur dedi. Biz de kalacak yer arıyoruz ama emin ol hiç kolay değil. ne kadar erken davranırsan o kadar iyi.. kolay gelsin

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Sal Eki 17, 2017 12:37 am

suleymankrnz yazdı: Pzt Eki 16, 2017 10:28 pm bildiğim kadarıyla hepsi dahil, sadece mobilyasızlara dikkat edebilirsin seçim yaparken. Yalnız hevesini kırmak gibi olmasın ama bu yurtlar üniversiteye ait ve bekleme süreleri çok uzun. biz de arkadaşımla birlikte başvurduk, orda çalışan kadın 1 seneyi göze alın dedi.. Bir de taktik verdi; erasmuslu öğrenciler sadece mobilyalıları seçtiği için mobilyasızları seçin şansınız daha yüksek olur dedi. Biz de kalacak yer arıyoruz ama emin ol hiç kolay değil. ne kadar erken davranırsan o kadar iyi.. kolay gelsin
Hocam zaten ben okula erken baavurup erken kabul alip, bir 6-7 ay onceden yurda basvurmayi dusunuyorum. Mesela cikti yurt diyelim daha gitmeden, bu durumda aylik para vermem gerekecek mi ? Birde siz hangi sehirdesiniz ? Dil kursundamisiniz suan ?

suleymankrnz

Mesaj gönderen suleymankrnz » Prş Eki 19, 2017 11:22 am

Erasmuslu bir arkadaştan duyduğum kadarıyla Ekim'de buraya gelecek olmasına rağmen Eylül için yurt teklifi yapılmış, ben Ekim'de geleceğim demesine rağmen burada kalacak yer bulmak kolay mı sanıyorsun tadında bir cevap aldıktan sonra Eylül parasını da ödemek zorunda kalmış. Yani anladığım kadarıyla yurda kabul edildiğin andan itibaren kalıp kalmayacağına bakılmaksızın ödeme yapılması gerektiği. Erken başvuruda çok iyi yaparsın, asıl yapılması gereken yani.