Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Yüksek Lisans Yaparken Lisans da okumak?+Giessen

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
DetectiveFusco

Almanya'da Yüksek Lisans Yaparken Lisans da okumak?+Giessen

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Cum Eki 13, 2017 10:10 pm

Merhaba,

Forumda ve sitedeki makalelerde araştırma yapmama rağmen bununla ilgili bir bilgi bulamadım.. Almanya yüksek lisans yaparken aynı zaman da bir lisans okumak mümkün mü? Mümkünse aynı üniversitede hem yüksek lisans hem lisans bir arada yapabilir miyiz yoksa farklı üniversitelerde mi yapmak gerekir?
-
Giessen THM Uni için Gürkan Bey dil kursunun iyi olduğunu söylemişti. Justus-Liebig-Universität Gießen 'nin dil kursu hakkında bilginiz var mı? Bir de üniversitelerin kendi dil kursları varken neden almanya'da okuyacak öğrenciler özel kursları(Goethe v.b.) tercih ediyor nedenini bilen var mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'da Yüksek Lisans Yaparken Lisans da okumak?+Giessen

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eki 14, 2017 1:56 am

Vaktin olursa yapabilirsin ama tavsiye etmem:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cmt Eki 14, 2017 2:10 am

Selamlar master öğrencisiyim lablar ve derslerin ağırlığından ek vakit bulmak gerçekten çok güç lisans ile birlikte yürüyeceğini pek düşünmüyorum

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Cmt Eki 14, 2017 2:18 am

Physiker yazdı: Cmt Eki 14, 2017 1:56 am Vaktin olursa yapabilirsin ama tavsiye etmem:)
gürkan hocam türkiye'de okumak istediğim ama ikinci plana attığım bir bölüm vardı ondan sormuştum dediğiniz gibi zaman kalırsa yada yüksek lisans sonrası bakacağız artık. Bir de Giessen dil kursu hakkında bilginiz var mı? (Justus-Liebig-Universität Gießen)

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Cmt Eki 14, 2017 2:19 am

hunterqb yazdı: Cmt Eki 14, 2017 2:10 am Selamlar master öğrencisiyim lablar ve derslerin ağırlığından ek vakit bulmak gerçekten çok güç lisans ile birlikte yürüyeceğini pek düşünmüyorum
selamlar hocam, hangi bölümde master yapıyorsunuz, vakit bulmak zor dediniz master öğrencisiyken geçimi sağlamak için bir iş bulup çalışmak da hayal mi o zaman?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cmt Eki 14, 2017 2:39 am

DetectiveFusco yazdı: Cmt Eki 14, 2017 2:19 am selamlar hocam, hangi bölümde master yapıyorsunuz, vakit bulmak zor dediniz master öğrencisiyken geçimi sağlamak için bir iş bulup çalışmak da hayal mi o zaman?
Merhaba Photovoltaics üzerine yüksek lisans yapıyorum,örnek vermek gerkirse 5 günün 4'ü dolu haftada bolca lab ve ders var öğrencilere kalan haftasonu ve cuma günü oluyor genelde.Günlük işler yapılabilir ama geçime çok etkisi olmaz diye düşünüyorum.Ders çıkışlarında çalışanlar var fakat maddiyatı akademik hayatın önüne koyuyorlar,buda derslerde problem yaratıyor.Büyük şehirlerde part time imkanı bol küçük şehirlerde biraz zor olsa da şehir yapısı ekonomik olabiliyor.Selamlar..