Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Everstone

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Everstone » Prş Eki 12, 2017 4:55 pm

hunterqb yazdı: Prş Eki 12, 2017 3:17 pm Tebrik ederim hayırlısı olsun hocam birçok öğrenci şartlı kabulu olmasına rağmen Almancan yok A2-B1 al gel diyerek reddediliyor böyle şeylerin üstüne sizin durumu görünce şaşırıyorum forumda dilkursu vizesinin çok zor olduğu söyleniyor okul kabulu vs olmadan tebrik ederim tekrardan..
Teşekkür ederim

Everstone

Mesaj gönderen Everstone » Prş Eki 12, 2017 4:56 pm

yilmazsln yazdı: Prş Eki 12, 2017 3:23 pm Oncelikle hayırlı olsun vizeniz benim de garantör belgesiyle sorunum var da. İlk gorusmenizde goturdugunuz garantor belgesiyle sonra goturdugunuz belge arasındaki fark nedir?

Aslında ilk götürdüğüm sadece garantör olan kişinin şirketi vasıtasıyla yazdığı düz bir yazıydı. Yani garantör belgesi değildi aslında. Sonra yabancılar şubesine giderek edindik belgeyi.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Eki 12, 2017 6:28 pm

anladım peki arka alt tarafta kalış amacına ne yazılmıştı biliyor musunuz ? bende başvuracagım ama garantörüm besuch yazdırmış da.

Everstone

Mesaj gönderen Everstone » Prş Eki 12, 2017 10:08 pm

Hocam dil kursu ve üniversite yazıyor.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Eki 12, 2017 10:16 pm

Teşekkür ederim.

SamirMammadov23

Mesaj gönderen SamirMammadov23 » Prş Eki 12, 2017 10:46 pm

Merhaba arkadaslar. Ben 15 eylülde vize görüşmesi yaptim. Dersler artık başladı. Yabancılar şubesine vizenin daha erken verilmesine dair mail yazmiştim 1 hafta önce. Bana böyle bir mail yazdılar. Maili paylaşıyorum. Tercümesini anladım. Amma içerik ve mana olarak tam anlamadım. Şimdi bu olumlu bir cevap mi? Cevap verirseniz çok sevinirim.

Sehr geehrter Herr Mammadov,

vielen Dank für Ihre E-Mail. Ich habe heute die Schweigefrist unterbrochen. Wann genau der Botschaft in Baku unsere Entscheidung vorliegt, kann ich Ihnen leider nicht sagen. Bitte wenden Sie sich daher frühestens ab 23.10.2017 an die Botschaft.

emreyildizvip

Mesaj gönderen emreyildizvip » Cum Eki 13, 2017 9:09 am

Arkadaşlar Merhabalar,
Sizin de başınıza gelir diye durumu buraya yazmak istedim. Bochum üniversitesinden şartlı kabul aldım ve gereken tüm işlemleri Gürkan Bey ile titizlikle yürüttük. 11 Eylül de vize görüşmesine gittim İstanbul konsolosluğuna. Ancak bu pazartesi yani 9 Ekim de konsolosluktan arayıp okulun başlangıç tarihini kaçırmışsınız dediler ve okuldan birkaç gün geç gitmemin problem olmayacağına dair yazı istediler. Aradıkları gün okulumun başlangıç günüydü. Aynı gün 11 Eylül bize görüşmesine beraber gittiğim ve okulumuzun başlangıç tarihi aynı gün olan arkadaşıma pasaportu 9 ekim de geldi. Neden böyle olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Problemi çözmeye çalışıyoruz şuan.

Demiradam

Mesaj gönderen Demiradam » Cum Eki 13, 2017 9:25 am

emreyildizvip yazdı: Cum Eki 13, 2017 9:09 am Arkadaşlar Merhabalar,
Sizin de başınıza gelir diye durumu buraya yazmak istedim. Bochum üniversitesinden şartlı kabul aldım ve gereken tüm işlemleri Gürkan Bey ile titizlikle yürüttük. 11 Eylül de vize görüşmesine gittim İstanbul konsolosluğuna. Ancak bu pazartesi yani 9 Ekim de konsolosluktan arayıp okulun başlangıç tarihini kaçırmışsınız dediler ve okuldan birkaç gün geç gitmemin problem olmayacağına dair yazı istediler. Aradıkları gün okulumun başlangıç günüydü. Aynı gün 11 Eylül bize görüşmesine beraber gittiğim ve okulumuzun başlangıç tarihi aynı gün olan arkadaşıma pasaportu 9 ekim de geldi. Neden böyle olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Problemi çözmeye çalışıyoruz şuan.
Hocam bende bochum ünv dil kursuna kayıt yaptırdım. 20 eylül de vizeye girdim fakat hiç bir bilgi alamadım henüz. Halen bekleme aşamasındayım. Siz kaç kurun ücretini yatırmıştınız ?

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Cum Eki 13, 2017 10:03 am

Benimde Ekim ayında Bochum'da dil kursum vardı. Ücretimi yatırmıştım. 25 Ağustos'ta Vize reddi aldığım için kursu Ocak ayına ertelemek zorunda kaldım. Belgelerim hepsi eksiksizdi konsolosluğa dilekçe yazdım bekliyorum. Bu durumda olan arkadaşlar var mı?

chipper

Mesaj gönderen chipper » Cum Eki 13, 2017 10:42 am

Selamlar. D tipi vizem elime ulaştı bugün 90 günlük. Ancak notlar kısmında sprachkurs yazıyor. Hem Ruhr üniversitesi dil kursuna kaydım vardı hemde master öğrenimi için şartlı kabulüm. Bu verilen vize dil kursu vizesi olamaz değil mi? Yani okula kayıt yaptırdığımda uzatılabilir mi? Sizin vizelerinizde ne şekilde belirtilmiş?

Demiradam

Mesaj gönderen Demiradam » Cum Eki 13, 2017 11:52 am

chipper yazdı: Cum Eki 13, 2017 10:42 am Selamlar. D tipi vizem elime ulaştı bugün 90 günlük. Ancak notlar kısmında sprachkurs yazıyor. Hem Ruhr üniversitesi dil kursuna kaydım vardı hemde master öğrenimi için şartlı kabulüm. Bu verilen vize dil kursu vizesi olamaz değil mi? Yani okula kayıt yaptırdığımda uzatılabilir mi? Sizin vizelerinizde ne şekilde belirtilmiş?
Ne zaman vize görüşmesine girmiştiniz hocam ? Bir de posta yola çıkarken mail veya telefon ile haber vermişler miydi ?
Sizin vizenin tahminimce dil kursu sonrası yüksek lisans a başlarsanız uzatabileceğiniz bir vize türü çünkü öncelikle dil kursunu başarı ile geçmenizi istedikleri için.

chipper

Mesaj gönderen chipper » Cum Eki 13, 2017 12:24 pm

13.09 da vize görüşmemi yapmıştım. İzmir Alman konsolosluğundan. Makina Mühendisiyim ve 5 yıldır da birfiil çalışıyorum. Almanca bilgim hiç yok. Ruhr Üni den master için şartlı kabul niteliğinde belge edinmiştim ve aynı okulun dil kursuna A1 den kayıt yaptırdım. Bloke hesabımı Isbank üzerinden belirtilen tutarda açtırdım. Tam 1 ayda vizem sonuçlandı. Görüşmem gayet iyi geçmişti. Sordukları sorulara mantıklı cevaplar verdiğinizde sorun olmuyor tabi bir de motivasyon mektubunu özverili yazmanız gerekli diye düşünüyorum. Yaşım 30, son eğitim yılım 2011, almanca bilgim yok gibi handikaplarımı mantıklı bir plan dahilinde lehime çevirebildiğim için vizemi alabildiğimi düşünüyorum.
Dün akşam yurtiçi kargodan sms msj bildirimi geldi. Bu sabah da pasaportum elime ulaştı.
Vizedeki not kısmında sprachkurs yazması olayını konsolosluğu arayarak görüştüm. Onlar da bir sorun olmadığını ismim soyismimle birlikte kontrol ederek teyit ettiler. Yabancılar şubeye gidip oturum kartımı gerekli evrakları sunduktan sonra alabiliyormuşum.
Ek olarak söyleyebileceğim tek şey aylardır bu forumda savaşını verdiğim B1 seviyesinde dil belgeniz yoksa çok zor yaşınız 25 üzeriyse çok zor gibi konulardı. Hiçbir danışmanlık şirketi şans görmediği için bana danışmanlık yapmak istemedi. Ancak ben bireysel olarak Almanya' da okuyan arkadaşlarımın da yardımıyla tüm adımları tamamladım. Aralık sonunda yolcuyum. Herkese boş şans ve başarılar diliyorum.

deutschturkei

Mesaj gönderen deutschturkei » Cum Eki 13, 2017 12:50 pm

chipper yazdı: Cum Eki 13, 2017 12:24 pm 13.09 da vize görüşmemi yapmıştım. İzmir Alman konsolosluğundan. Makina Mühendisiyim ve 5 yıldır da birfiil çalışıyorum. Almanca bilgim hiç yok. Ruhr Üni den master için şartlı kabul niteliğinde belge edinmiştim ve aynı okulun dil kursuna A1 den kayıt yaptırdım. Bloke hesabımı Isbank üzerinden belirtilen tutarda açtırdım. Tam 1 ayda vizem sonuçlandı. Görüşmem gayet iyi geçmişti. Sordukları sorulara mantıklı cevaplar verdiğinizde sorun olmuyor tabi bir de motivasyon mektubunu özverili yazmanız gerekli diye düşünüyorum. Yaşım 30, son eğitim yılım 2011, almanca bilgim yok gibi handikaplarımı mantıklı bir plan dahilinde lehime çevirebildiğim için vizemi alabildiğimi düşünüyorum.
Dün akşam yurtiçi kargodan sms msj bildirimi geldi. Bu sabah da pasaportum elime ulaştı.
Vizedeki not kısmında sprachkurs yazması olayını konsolosluğu arayarak görüştüm. Onlar da bir sorun olmadığını ismim soyismimle birlikte kontrol ederek teyit ettiler. Yabancılar şubeye gidip oturum kartımı gerekli evrakları sunduktan sonra alabiliyormuşum.
Ek olarak söyleyebileceğim tek şey aylardır bu forumda savaşını verdiğim B1 seviyesinde dil belgeniz yoksa çok zor yaşınız 25 üzeriyse çok zor gibi konulardı. Hiçbir danışmanlık şirketi şans görmediği için bana danışmanlık yapmak istemedi. Ancak ben bireysel olarak Almanya' da okuyan arkadaşlarımın da yardımıyla tüm adımları tamamladım. Aralık sonunda yolcuyum. Herkese boş şans ve başarılar diliyorum.
Hocam vizeniz 3 aylık mı 6 aylık mı?

chipper

Mesaj gönderen chipper » Cum Eki 13, 2017 12:53 pm

deutschturkei yazdı: Cum Eki 13, 2017 12:50 pm Hocam vizeniz 3 aylık mı 6 aylık mı?
90 günlük

deutschturkei

Mesaj gönderen deutschturkei » Cum Eki 13, 2017 12:54 pm

chipper yazdı: Cum Eki 13, 2017 12:53 pm90 günlük
Hayırlı olsun bol şans.

dresdner

Mesaj gönderen dresdner » Cum Eki 13, 2017 1:20 pm

Merhaba. 25 Eylülde İzmir alman konsolosluğundan burssuz lisans öğrencisi vize görüşmesi yaptım. TU Dresden den Wise 2017/18 makine mühendisliğine kabul aldım ve şu anda dersler başlamış durumda. Konsolosluktaki görüşmem 2 saat sürdü ve zorlayıcıydı. Kasıma kadar vizemi almam gerektiğini belirttim yoksa kabulüm yanacak. 3 hafta geçti ve cevap yok.Az zamanım kaldı. Ne yapmalıyım? https://www.dresden.de/de/rathaus/aemte ... n_6351.php buraya mı e-mail atmalıyım? Yoksa ZAV a mı?Yardımcı olursanız sevinirim.

aykuterdem05

Mesaj gönderen aykuterdem05 » Cum Eki 13, 2017 1:20 pm

hunterqb yazdı: Prş Eki 12, 2017 12:47 pm Hocam selamlar o opsiyon çok sık kullanılmıyor bilginiz olsun,genellikle Auslanderberhörde kararı bekleniyor. Konsolosluğun Verschweigefrist hakkı var ama ne kadar sıklıkla veya nasıl bir profile kullanıyorlar orası pek bilinmiyor.
Hocam selamlar, 31. gün aldım vizemi sonunda, okulun ersti wochesini + 2 gününü kaçırıyorum ama olsun, daha da geç olmasından iyidir :lol:

aykuterdem05

Mesaj gönderen aykuterdem05 » Cum Eki 13, 2017 1:26 pm

dresdner yazdı: Cum Eki 13, 2017 1:20 pm Merhaba. 25 Eylülde İzmir alman konsolosluğundan burssuz lisans öğrencisi vize görüşmesi yaptım. TU Dresden den Wise 2017/18 makine mühendisliğine kabul aldım ve şu anda dersler başlamış durumda. Konsolosluktaki görüşmem 2 saat sürdü ve zorlayıcıydı. Kasıma kadar vizemi almam gerektiğini belirttim yoksa kabulüm yanacak. 3 hafta geçti ve cevap yok.Az zamanım kaldı. Ne yapmalıyım? https://www.dresden.de/de/rathaus/aemte ... n_6351.php buraya mı e-mail atmalıyım? Yoksa ZAV a mı?Yardımcı olursanız sevinirim.
Dresen Ausländerbehörde'ye isim soyisim ve pasaport nonuz ile mail atın, belgelerinizi inceleyen memurun dönmesi gerekir size 2-3 gün içinde. Mail Almanca olsun

dresdner

Mesaj gönderen dresdner » Cum Eki 13, 2017 1:29 pm

aykuterdem05 yazdı: Cum Eki 13, 2017 1:26 pm Dresen Ausländerbehörde'ye isim soyisim ve pasaport nonuz ile mail atın, belgelerinizi inceleyen memurun dönmesi gerekir size 2-3 gün içinde. Mail Almanca olsun
Tamamdır. Teşekkür ederim.

Duyguoo

Mesaj gönderen Duyguoo » Cum Eki 13, 2017 6:05 pm

Herkese merhabalar,
18 Eylül'de vize görülmesine girdim ve gerçekten çok iyi geçti. Vize görüşmesini yaptığım hanımefendi de gayet pozitifti ve vizemin Ekim 12-13'ü gibi gelebileceğini söyledi. Bugün konsolosluğu aradığımda hala başvuru yaptığım şehirde onay beklediği bilgisi verildi. Durumum şu şekilde, şu an master yapmaktayım fakat tez aşamasındayım. En son Goethe Institut'tan B.1.1'i aldım ve A2 sertifikam var. Üniversite diplomamla yeniden lisansa başvurdum. Şartlı kabulü aldım. Okul kısmında problem yok. Vize görüşmesindeki hanımefendi bu konu hakkında hem almanca kursunu hem tezimi yapıp yapamayacağımı sordu ve ben de yapabileceğimi, Alman kaynaklarından da yararlanmak istediğimi belirttim. Eğer konsolosluğun aklında bir soru olursa tarafıma bir arama yapabileceklerini söyledi. Fakat konsolosluk tarafından aranmadım. Almanya'da yabancılar bürodaki bilgi veren kişi, eğer durum hakkında soru sorarsanız ters tepebileceğini söyledi. 18'ine kadar Almanya'da olmam gerekiyor. Çok az bir vaktim kaldı ve 4. Haftaya girdim artık. Yabancı büroya Almanca dilinde mail attım fakat geri dönüş olmadı. Böyle bir durumda olan mutlaka vardır tabii ama sonuçlarınız ne oldu? Paylaşabilirseniz, bir fikir verebilirseniz çok mutlu olacağım.

Kilitli