Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursundan Sonra Ne Oluyor ?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
John Steinbeck

Dil Kursundan Sonra Ne Oluyor ?

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş Eki 11, 2017 12:47 am

Merhabalar, ben bir durumu merak ediyorum. Mesela ilk sene şartlı kabul ile dil kursuna gittik. Bloke hesabimiz vardi ama ilk yil icinde para bitti planimizda çalışarak gecinme fikri vardi. Tekrar bloke hesap istiyorlarmi bir yil sonra ?

John Steinbeck

Re: Dil Kursundan Sonra Ne Oluyor ?

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş Eki 11, 2017 1:59 am

Oturum izni konusunu pkuyorum suanda fakat bazilarina direkt iki yillik vermişler bazilarina bir yillik, biz buradan pasaportu 5 yil uzatip gitsek garanti iki yil oturum verirler mi ? Pekii ya iki yil sonra tekrar bloke hesap isteyecekler mi ?

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Çrş Eki 11, 2017 10:45 am

Istisnasız 24 ay dil konusunda suren var.oturum uzatmak icin kaldigin sehrin yabancilar polisine bagli, paraninin hepsini isteyebilir yarisini da isteyebilir.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş Eki 11, 2017 2:17 pm

BirFacitas yazdı: Çrş Eki 11, 2017 10:45 am Istisnasız 24 ay dil konusunda suren var.oturum uzatmak icin kaldigin sehrin yabancilar polisine bagli, paraninin hepsini isteyebilir yarisini da isteyebilir.
Pasaport aureside yeterliyee direkt 2 yilmi ceriyorlar oturumu ? Mesela ilk seneden sinavi verdik, fakat dil kursu oturumu oldugu icin calisma izni yoktu. Bir sene aonra universiteye baslayacagimiz zaman o kalan bir yillik oturuma calisma iznide ekletebilir miyiz ? Bloke hesa goagermeden

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Çrş Eki 11, 2017 6:10 pm

Maalesef o tarafini bilmiyorum.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK