Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba bloke hesabi Almanya'dayken aktif etmek

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Bilu1

Fintiba bloke hesabi Almanya'dayken aktif etmek

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzt Eki 02, 2017 1:38 pm

Almanya'ya geleli yaklasik 15 gün oldu. Dil kursuma basladim. Ancak Fintiba'dan olan bloke hesap aktif olmuyor. Yani burdaki posta subesine gidip pasaportumu dogrulattim ama Fintiba'da bunun dogrulandigini onaylamadi ve sartli kabul belgemi fintibaya yukleyeli 15 gun oluyor ve hala "waiting for verrification" yazisi gozukuyor. Bu durumda ne yapamam gerekir? Ve en buyuk sorunum internet evimde internet henuz yok o yuzden topluma acik wifilerden telefondan giriyorum internete ve cok fazla bankacilik islemi yapmak da istemiyorum guvenli bulmuyorum pek acikcasi.

dreas

Re: Fintiba bloke hesabi Almanya'dayken aktif etmek

Mesaj gönderen dreas » Sal Eki 03, 2017 4:34 pm

Bu konuda bende sorun yaşıyorum. Bu konuda ilerleme katedebilen var mı ? Çok önemli çünkü

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Sal Eki 03, 2017 11:36 pm

Bende dün geldim Almanya'ya işlemleri yeni yapmaya başlıycam. Umarım halledebiliriz bu konuyu gerçekten büyük bir sorun.

aletheia

Mesaj gönderen aletheia » Cum Eki 06, 2017 12:20 pm

Bilu1 yazdı: Pzt Eki 02, 2017 1:38 pm Almanya'ya geleli yaklasik 15 gün oldu. Dil kursuma basladim. Ancak Fintiba'dan olan bloke hesap aktif olmuyor. Yani burdaki posta subesine gidip pasaportumu dogrulattim ama Fintiba'da bunun dogrulandigini onaylamadi ve sartli kabul belgemi fintibaya yukleyeli 15 gun oluyor ve hala "waiting for verrification" yazisi gozukuyor. Bu durumda ne yapamam gerekir? Ve en buyuk sorunum internet evimde internet henuz yok o yuzden topluma acik wifilerden telefondan giriyorum internete ve cok fazla bankacilik islemi yapmak da istemiyorum guvenli bulmuyorum pek acikcasi.
Dostum selamlar. Isin halloldu mu bilmiyorum fakat 15 gun cok fazla. Ben de bir kac gun bekledim, onaylanmayinca mail attim bir an once onaylanmasini rica ettim. Ertesi gun onaylandi. Mailimin etkisi oldu mu bilmiyorum ama bir mail yazip durumu sor. Belgeni gecerli bulmamislardir belki. Sartli kabul ne demek bilmiyorum, sanirim kabul aldigina dair belge. Dil kursuna basladigina gore belki bir baska belge talep etmelisin.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Eki 06, 2017 12:56 pm

dreas yazdı: Sal Eki 03, 2017 4:34 pm Bu konuda bende sorun yaşıyorum. Bu konuda ilerleme katedebilen var mı ? Çok önemli çünkü
Bu gun fintiba islemlerimi tamamladi gibi. Suan tek yapmam gereken telefon numarami ve banka hesap no mu girip trasfer istemek. Sen postaya gidip pasaportunu dogrulattin mi? Fintiba pasaport dogrulama ile okul kabul belgesini ayni anda onayliyor. Ve sanirim Deutsche Post pasaport dogrulama belgesini iletme konusunda pek hizli degil. Ben Deutsche Post'a gidip pasaport dogrulatmasi yaptiktan yaklasik 10-12 gun sonra Fintibadan onay mesaji aldim.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Eki 06, 2017 1:02 pm

aletheia yazdı: Cum Eki 06, 2017 12:20 pm Dostum selamlar. Isin halloldu mu bilmiyorum fakat 15 gun cok fazla. Ben de bir kac gun bekledim, onaylanmayinca mail attim bir an once onaylanmasini rica ettim. Ertesi gun onaylandi. Mailimin etkisi oldu mu bilmiyorum ama bir mail yazip durumu sor. Belgeni gecerli bulmamislardir belki. Sartli kabul ne demek bilmiyorum, sanirim kabul aldigina dair belge. Dil kursuna basladigina gore belki bir baska belge talep etmelisin.
Yok belge gecerli onda bi sorun yok. Zaten sorun belge olsa sey derlerdi belge gecersiz lutfen baska bir belge yukleyin. Suan ben anladim fintiba okuldan aldigim belge onaylamasi ile pasaport dogrulamasi onaylamasini ayni anda yapiyor galiba. Ben yaklasik 10-12 gun once Deutsche Post'a gidip pasaport dogrulatmasi yapmistim. Ama sanirim Deutsche Post biraz yavas calisiyor ancak bu gun Fintiba'dan okul kabul belgelerimin ve pasaportumun onaylandigina dair bilgilendirme aldim.

dreas

Mesaj gönderen dreas » Cum Eki 06, 2017 3:34 pm

Ben 2 gün önce postaladım olmazsa pazartesi frankfurta direk ofisine gidip onaylatıcam . İkinci sorum mesela kendime banka hesabı açmasam kuzenimin banka hesabına parayı aktarabilir miyim ?

bielefeld2017

Mesaj gönderen bielefeld2017 » Cmt Eki 07, 2017 3:21 am

Bilu1 yazdı: Pzt Eki 02, 2017 1:38 pm Almanya'ya geleli yaklasik 15 gün oldu. Dil kursuma basladim. Ancak Fintiba'dan olan bloke hesap aktif olmuyor. Yani burdaki posta subesine gidip pasaportumu dogrulattim ama Fintiba'da bunun dogrulandigini onaylamadi ve sartli kabul belgemi fintibaya yukleyeli 15 gun oluyor ve hala "waiting for verrification" yazisi gozukuyor. Bu durumda ne yapamam gerekir? Ve en buyuk sorunum internet evimde internet henuz yok o yuzden topluma acik wifilerden telefondan giriyorum internete ve cok fazla bankacilik islemi yapmak da istemiyorum guvenli bulmuyorum pek acikcasi.

ben de 1 hafta bekledim fintibaya mail attım ertesi gun cevap verdiler Sutor Bank ı bekliyoruz diye .cevap verdikleri gunden 1 gun sonra rpostIdent i onayladılar mail atın.

bielefeld2017

Mesaj gönderen bielefeld2017 » Cmt Eki 07, 2017 3:28 am

Bir soruda da ben sorayım Almanyada banka hesabı actırdım.PostIdent onaylandı .Banka hesap bilgilerimi girdim fakat şimdi de residence permit TIN(German tax Identification) istiyorlaa bu adımları nasıl tamamlayacagım bilgisi olan var mı?

dreas

Mesaj gönderen dreas » Cmt Eki 07, 2017 11:06 am

Sanırım oturum izni aldığınızda size verilecek olan numarayı gireceksiniz

demlac

Mesaj gönderen demlac » Cmt Eki 07, 2017 12:27 pm

bielefeld2017 yazdı: Cmt Eki 07, 2017 3:28 am Bir soruda da ben sorayım Almanyada banka hesabı actırdım.PostIdent onaylandı .Banka hesap bilgilerimi girdim fakat şimdi de residence permit TIN(German tax Identification) istiyorlaa bu adımları nasıl tamamlayacagım bilgisi olan var mı?
Belediyeye kaydolduktan sonra adresinize postayla gönderiliyor bu numara.2-4 hafta arası sürebiliyor. Gelmezse belediyeye gidip sorabilirsiniz.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Eki 07, 2017 12:53 pm

bielefeld2017 yazdı: Cmt Eki 07, 2017 3:28 am Bir soruda da ben sorayım Almanyada banka hesabı actırdım.PostIdent onaylandı .Banka hesap bilgilerimi girdim fakat şimdi de residence permit TIN(German tax Identification) istiyorlaa bu adımları nasıl tamamlayacagım bilgisi olan var mı?
Ben Finanzbeamt a gidip o numarayi istemistim.

bielefeld2017

Mesaj gönderen bielefeld2017 » Cmt Eki 07, 2017 5:23 pm

teşekurler demlac ve Bilu1.
Şİmdi fintiba sitesine aktım parayı yatırmıslar hesabıma.TIN numaranız eksik diye mail gelmişti ama TIN no eksik olması odemelerinizi etkilemez yazmışlar.

residence permit de mi posta ile gelecek?

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Çrş Eki 11, 2017 7:08 pm

Arkadaşlar merhaba, bende banka hesabımı girip ödeme alma aşamasındayım.Fakat hiçbir banka bana öğrenci hesabı açmıyor 6 ay erasmus yapıcam, 6 ay için açamayacaklarını söyleyip duruyorlar. Bana önerebileceğiniz bi banka var mı? Öğrenci hesabı olmazsa mecbur normal hesap açıcam.Onun içinde bilgi verebilen olursa sevinirim.

dreas

Mesaj gönderen dreas » Çrş Eki 11, 2017 7:39 pm

smg61 yazdı: Çrş Eki 11, 2017 7:08 pm Arkadaşlar merhaba, bende banka hesabımı girip ödeme alma aşamasındayım.Fakat hiçbir banka bana öğrenci hesabı açmıyor 6 ay erasmus yapıcam, 6 ay için açamayacaklarını söyleyip duruyorlar. Bana önerebileceğiniz bi banka var mı? Öğrenci hesabı olmazsa mecbur normal hesap açıcam.Onun içinde bilgi verebilen olursa sevinirim.
Güvenebileceğin bir arkadaşın varsa banka hesabı olan ona aktarıp ondan çekebilirsin

hakanguler

Mesaj gönderen hakanguler » Sal Eki 24, 2017 12:10 pm

dreas yazdı: Cum Eki 06, 2017 3:34 pm Ben 2 gün önce postaladım olmazsa pazartesi frankfurta direk ofisine gidip onaylatıcam . İkinci sorum mesela kendime banka hesabı açmasam kuzenimin banka hesabına parayı aktarabilir miyim ?
Merhaba, Frankfurt'taki ofise gittiğinde yarrdımcı oldular mı?

dreas

Mesaj gönderen dreas » Sal Eki 24, 2017 1:14 pm

hakanguler yazdı: Sal Eki 24, 2017 12:10 pm Merhaba, Frankfurt'taki ofise gittiğinde yarrdımcı oldular mı?
Evet gayet yardımcı oldular ama voucheri önceden göndermiştim.

hakanguler

Mesaj gönderen hakanguler » Cmt Eki 28, 2017 12:42 pm

Merhaba arkadaşlar, bende video legitimation işe yaramadığı için (yani karşıdaki kişiye bağlanamadım ve facetime'dan gelen arama da aynı şekilde bağlantı hatası yaratıyordu) Frankfurt'taki ofislerine gittim ve ordan işlemlerimi halletim. Sisteme mTAN şifresini ve aylık ödeme miktarlarını girdim ve şu an running olarak gözüküyor. Fakat şöyle bir durum var; Action required kısmında "a copy of your residence registration letter, TIN ve Certificate of Foreign Tax Status - W8BEN" belgelerini istiyor. Sormak istediğim bu belgeleri yine de yüklemem gerekir mi? Bu durumla karşılaşan var mı aranızda?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzt Eki 30, 2017 12:54 pm

hakanguler yazdı: Cmt Eki 28, 2017 12:42 pm Merhaba arkadaşlar, bende video legitimation işe yaramadığı için (yani karşıdaki kişiye bağlanamadım ve facetime'dan gelen arama da aynı şekilde bağlantı hatası yaratıyordu) Frankfurt'taki ofislerine gittim ve ordan işlemlerimi halletim. Sisteme mTAN şifresini ve aylık ödeme miktarlarını girdim ve şu an running olarak gözüküyor. Fakat şöyle bir durum var; Action required kısmında "a copy of your residence registration letter, TIN ve Certificate of Foreign Tax Status - W8BEN" belgelerini istiyor. Sormak istediğim bu belgeleri yine de yüklemem gerekir mi? Bu durumla karşılaşan var mı aranızda?
Ayni belgeleri benden de istiyorlar ve yüklemedim ancak ilk 2 aylık ödemem banka hesabında gözüküyor şuan. Yani yuklemekle uğraşmak istemiyorum o belgeler olmadan da bana odeme yapmışlar ama sorun çıkarsa yükle tabi.

ruyackr

Mesaj gönderen ruyackr » Sal Eyl 04, 2018 4:16 pm

Fintiba hesabımdan kendi hesabıma para aktarmaya çalışıyorum. Dün işlemleri yaptım "running" yazıyor ama hesabıma hala para geçmedi.
"Enter your German Tax Identification Number (TIN), Download and fill out the 'Certificate of Foreign Tax Status - W8BEN' and send it to Sutor Bank as original" diyor, ekstra belge istiyor. Bunları yollamasam da para mı çekebilir miyim? Tin numarasını almama daha beş hafta var.