Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Würzburg Üniversitesi Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
John Steinbeck

Würzburg Üniversitesi Hakkında

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Eki 07, 2017 2:21 am

Merhabalar, sitenin üniversiteler kısmından iki gündür araştırıyorum ve gözüme bu üniversiteyi kestirdim. Hem A2 ile şartlı kabul vermeleri hemde kur başına 200 euro ücret vermesi, üniversitenin köklü olup şehrin öğrenci şehri olması.

Fakat siteyi açtığımda sitede non eu vatandaşlar için b1 istendiği fakat yanında parantez içinde tatminkar yazıyor, yani bu ne anlama geliyor ?
https://www.uni-wuerzburg.de/en/interna ... amination/

Birde bu üniversitenin siteye tam bakamıyorum, ingilizce seçmeme rağmen çoğu yer full almanca.

NC puanlarına nerden ulaşabilirim ? Veya kısaca felsefe için nedir ?

meltem41

Re: Würzburg Üniversitesi Hakkında

Mesaj gönderen meltem41 » Cmt Eki 07, 2017 10:53 am

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Eki 07, 2017 4:16 pm

meltem41 yazdı: Cmt Eki 07, 2017 10:53 am Merhaba, bu linkte NC listesi var
https://www.uni-wuerzburg.de/fuer/studi ... t/faecher/
Tesekkur ederim, felsefe icin nc yokmus gordugum kadariyla. Siz bu universitedemi okuyorsunuz ? Diger sorularim hakkinda bilginiz varmi ? Ozellikle su sartli kabul icin b1 olayi hakkinda

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Cmt Eki 07, 2017 8:58 pm

https://www.uni-wuerzburg.de/fileadmin/ ... tnisse.pdf

Ben başka üniversitedeyim verdigim linkte Avrupa dışından gelenler için B1 yaziyor. Ama bu bewerbung için kurs içindir diye yazılmamış. Siteye baktım ama birşey göremedim, belki başkaları yardımcı olur.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Eki 08, 2017 10:19 pm

Ön kabul icin B1 istiyorlar.

tucu98

Mesaj gönderen tucu98 » Sal Eki 10, 2017 7:12 pm

Merhaba bende felsefe okuyorum ve şuanda b1+ kursuna gidiyorum kasımda telc b1 sertifikası için sınava gireceğim ve Würzburg üniversitesi de tercihlerim arasında.Ben aslında psikoloji okumak istiyorum ve internetten araştırdığım kadarıyla almanyada benzer bölümler arası geçiş olabiliyormuş.Yani felsefe yerine Almanyada psikoloji okuyabilir miyim? Eğer bu mümkünse motivasyon mektubumda ne yazmam gerekiyor? Psikoloji okumak istediğimi söyleyip başvurursam reddederler mi? Cevaplarsanız çok sevinirim

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Sal Eki 10, 2017 8:05 pm

tucu98 yazdı: Sal Eki 10, 2017 7:12 pm Merhaba bende felsefe okuyorum ve şuanda b1+ kursuna gidiyorum kasımda telc b1 sertifikası için sınava gireceğim ve Würzburg üniversitesi de tercihlerim arasında.Ben aslında psikoloji okumak istiyorum ve internetten araştırdığım kadarıyla almanyada benzer bölümler arası geçiş olabiliyormuş.Yani felsefe yerine Almanyada psikoloji okuyabilir miyim? Eğer bu mümkünse motivasyon mektubumda ne yazmam gerekiyor? Psikoloji okumak istediğimi söyleyip başvurursam reddederler mi? Cevaplarsanız çok sevinirim

Sizde liseden mezun olunca bir yil arami verdiniz ? Almanyaya hangi dil belgesi ile gittiniz ? Hangi universiteden aldiniz sartli kabulu ?

tucu98

Mesaj gönderen tucu98 » Çrş Eki 11, 2017 9:45 am

John Steinbeck yazdı: Sal Eki 10, 2017 8:05 pm Sizde liseden mezun olunca bir yil arami verdiniz ? Almanyaya hangi dil belgesi ile gittiniz ? Hangi universiteden aldiniz sartli kabulu ?
Şuanda üniversite okuyorum 2.sınıfım ara vermedim.Almanya ya henüz gitmedim ve daha üniversitelere başvuru yapmadım.Kasımda telc b1 sertifikası için sınava gireceğim.Sınavı geçersem telc belgem ile şartlı kabul için başvurulara başlayacağım.

Metalwave

Mesaj gönderen Metalwave » Çrş Tem 11, 2018 1:22 pm

meltem41 yazdı: Cmt Eki 07, 2017 10:53 am Merhaba, bu linkte NC listesi var
https://www.uni-wuerzburg.de/fuer/studi ... t/faecher/
Ben linkteki listeye baktığımda bölümlerin NC puanlarını bulamadım. Tam olarak nerede yazıyor.