Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
UntilTheEnd98

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen UntilTheEnd98 » Pzr Eki 01, 2017 8:25 pm

John Steinbeck yazdı: Pzr Eki 01, 2017 8:18 pm Evet e kayıt yaptım ama gitmedim hiç ünversiteye. Ben bu yıl gideceğim kursa işte şu 20-30 gün geçsinde bir.
Anladım :) kolay gelsin başarılar sana umarım hayallerine ulaşırsın

Everstone

Mesaj gönderen Everstone » Çrş Eki 04, 2017 4:40 pm

Arkadaşlar 24 ağustosta vizeye başvurmuştum hala gelmedi. Bir hafta önce mail gönderdim biraz yoğun beklemeniz gerekiyor diye geri dönüş almıştım. Sizlerde durum ne ?

gokhan34

Mesaj gönderen gokhan34 » Çrş Eki 04, 2017 7:06 pm

Everstone yazdı: Çrş Eki 04, 2017 4:40 pm Arkadaşlar 24 ağustosta vizeye başvurmuştum hala gelmedi. Bir hafta önce mail gönderdim biraz yoğun beklemeniz gerekiyor diye geri dönüş almıştım. Sizlerde durum ne ?
bende 24 ağustosta başvurmuştum hocam hatta bu hafta okulumda açıldı ancak hala cevap yok. sanırım gidilmek istenen bölgelerin yabancılar şubesiyle alakalı siz nereye gidiyorsunuz ?

Everstone

Mesaj gönderen Everstone » Prş Eki 05, 2017 12:57 am

gokhan34 yazdı: Çrş Eki 04, 2017 7:06 pm bende 24 ağustosta başvurmuştum hocam hatta bu hafta okulumda açıldı ancak hala cevap yok. sanırım gidilmek istenen bölgelerin yabancılar şubesiyle alakalı siz nereye gidiyorsunuz ?
Berlin.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Eki 05, 2017 1:55 pm

Merhabalar, vize alan arkadaslara bi sorum olacak. Bu d tipi vizeyi basvururken garantör belgesinde gelis amacina besuch kalış suresine de 3 aylık yazdırıp gelen var mi?? Normalde sprachkursvisum mit Anschließendem studium olmasi lazim garantorum cikartirken soylemis ama besuchzwecke yazmışlar. Eğer böyle yazdirip vize alabilen varsa lütfen iletebilir mi??

geealceah

Mesaj gönderen geealceah » Prş Eki 05, 2017 2:10 pm

Merhaba,
kardesim 9 Eylülde Ankara Büyükelciliginden Berlinde master yapmak icin ögrenci vizesi basvurusunda bulundu. Simdiye kadar henüz bir geri dönüs olmadi. Yaklasik bir ay olacak.

Master icin berlindeki bir üniversiteden kabulü var (ingilizce bölüm)
gerekli tüm belgeleri verdik ve büyükelcilikteki görüsmesi de cok güzel gecmis.

Okulunun baslamasina 10 gün var, biraz gergin.
Sizce büyükelcilige veya yabancilar dairesine sürec hakkinda bilgi edinmek icin mail, telfon vs. yapilmali mi?

yoksa....
Alles wird besser!

fredcakmaktas

Mesaj gönderen fredcakmaktas » Prş Eki 05, 2017 2:39 pm

Merhabalar,
Konsolosluğu arayabilirsiniz diye biliyorum. Ama durumu anlatın mutlaka telefonu açan kişiye,10 gün kaldı, ne yapabiliriz diye sorun. Yönlendireceklerdir diye düşünüyorum. (0312) 455 51 00 17:00'a kadar açık.

Galileo

Mesaj gönderen Galileo » Prş Eki 05, 2017 10:54 pm

geealceah yazdı: Prş Eki 05, 2017 2:10 pm Merhaba,
kardesim 9 Eylülde Ankara Büyükelciliginden Berlinde master yapmak icin ögrenci vizesi basvurusunda bulundu. Simdiye kadar henüz bir geri dönüs olmadi. Yaklasik bir ay olacak.

Sizce büyükelcilige veya yabancilar dairesine sürec hakkinda bilgi edinmek icin mail, telfon vs. yapilmali mi?

yoksa....
Bence yabancılar dairesine mail atın. Konsolosluk büyük ihtimal yabancılar dairesinde olduğunu söylecektir. Ama süre normal benim de 6 hafta sürdü beklemem. Ve okul başladıktan 1 gün sonra verdiler vizeyi.

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Cum Eki 06, 2017 2:47 am

geealceah yazdı: Prş Eki 05, 2017 2:10 pm Merhaba,

yoksa....
Ben İstanbul'dan başvuralı 4 hafta oldu, okul pazartesi başlıyor. Konsolosluğu aradım belgeler Almanya'da dediler, yabancılar dairesini aradım (Almanya'daki bir arkadaşa arattım) hala incelediklerini, birkaç güne konsolosluğa göndereceklerini ve haftaya cevap alacağımı söylediler. Ben de tereddüt etmiştim arasam mı diye ama içiniz rahat etsin istiyorsanız arayabilir ya da mail atabilirsiniz.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Eki 06, 2017 1:17 pm

[quote=geealceah post_id=124594 time=1507201828 user_id=6133]
Merhaba,

yoksa....
[/quote]

Çok kibar bir sekilde mail atip, kisaca durumu anlatirsaniz Ankara konsoloslugunun yardimci olacagini dusunyorum. Ama telefonla aramayin bence. Cunku kendi sitesinde telefonlarin acil durumlar haric mesgul etmeyin tarzi bisiler yaziyordu. Mail atmak daha iyi olur. Ben kendi tecrubemden konsolosluga mail atarak vizemi 9 iş günü içinde almiştim.

geealceah

Mesaj gönderen geealceah » Cum Eki 06, 2017 4:28 pm

fredcakmaktas, Galileo, ladybug, Bilu1; cok tesekkür cevaplariniz icin. Pazartesi günü yabancilar dairesini arayacagim, kardesim de ankarayi aramis bugün ve karsi tarar sistemlerinin kapali oldugunu, göremedigini, pazartesi yeniden aramasi gerektigini söylemis...

Nazik bir dille konsolosluga mail atildiginda gercekten cevap veriyorlar. Bakalim neler olacak. Bilgilendirecegim sizleri.
Alles wird besser!

gokhan34

Mesaj gönderen gokhan34 » Cum Eki 06, 2017 11:55 pm

okulum başlayalı 1 hafta oldu ancak hala vizem elime ulaşmış değil. daha önce okulu başladıktan sonra vizesi gelen oldu mu ? direk kabulüm var. 24 ağustosta da vize randevusunu yapmıştım ancak en son 15 eylülde bloke hesap belgemi teslim etmiştim. o yüzden gecikmiş de olabilir diye düşünüyorum ama sonuçta onunda üzerinden 3 hafta geçmiş oldu. sizce ret yeme ihtimali var mıdır ? ve tahminen ne kadar daha beklerim ? insanı en çok beklemek yıpratıyor.

öyküzeynep

Mesaj gönderen öyküzeynep » Cmt Eki 07, 2017 12:39 am

gokhan34 yazdı: Cum Eki 06, 2017 11:55 pm okulum başlayalı 1 hafta oldu ancak hala vizem elime ulaşmış değil. daha önce okulu başladıktan sonra vizesi gelen oldu mu ? direk kabulüm var. 24 ağustosta da vize randevusunu yapmıştım ancak en son 15 eylülde bloke hesap belgemi teslim etmiştim. o yüzden gecikmiş de olabilir diye düşünüyorum ama sonuçta onunda üzerinden 3 hafta geçmiş oldu. sizce ret yeme ihtimali var mıdır ? ve tahminen ne kadar daha beklerim ? insanı en çok beklemek yıpratıyor.
Merhaba, eksik belge verildikten sonra işleme alınıyor diye biliyorum, ortalama 4-5 hafta sürüyor. Yani sizinki 15'inden itibaren işleme alınmıştır.

gokhan34

Mesaj gönderen gokhan34 » Cmt Eki 07, 2017 12:50 am

öyküzeynep yazdı: Cmt Eki 07, 2017 12:39 am Merhaba, eksik belge verildikten sonra işleme alınıyor diye biliyorum, ortalama 4-5 hafta sürüyor. Yani sizinki 15'inden itibaren işleme alınmıştır.
umarım öyledir. daha önce okuduğum yorumlardan daha önce alanlarda var. fazlasıyla şans işi sadece okulun başlamış olması stres kaynağım.

effy

Mesaj gönderen effy » Pzr Eki 08, 2017 10:48 am

25 ağutosta başvuru yaptığım vizem 25 eylülde geldi şu an ise almanyadayım. Biraz kendimden bahsedeyim 2017de liseden mezun oldum ve Almanyaya lisans başvurusunda bulundum KIT'den direkt kabul aldım ve elimde KMK C1im vardı.

Sabah İstanbul konsolosluğa gittim randevum 9daydı fakat 8.30 gibi oradaydım. Önce kapıdaki güvenlik alamayız çok erken dedi sonra aldılar. (Sonrasında iyi ki almışlar dedim işim 9.10da bitmişti ve sıra oluşmuştu o saate kadar biraz.) Herkes anlatmış ama ben de anlatayım. Geçiyorsunuz güvenlikten çantanızda tehlikeli olabilecek bir şey varsa dolaba kilitletiyorlar. Tam karşıda ups masası var adres telefon numarası alıyorlar. Fakat benden 20 lira istemediler baya şaşırdım. Bana sormadan kapıda ödeme yapmışlar daha pahalıya geldi. Sonra belgelerinizin düzenleneceği masaya gidiyorsunuz sıraya koyuyorlar. Ben dil diplomamı da götürmüştüm listede yazmamasına rağmen onu da sıraya koydular. Bu işlemden sonra beklemeye başladım. Çok az bekledim 1. kontuarda bana sıra geldi. Kadın sorular sordu ama daha çok bilgisayara yazı yazdı. Türkçe olarak Almanca bilip bilmediğimi, neden burada kalmadığımı, kazandığım okula kayıt yaptırıp yaptırmadığımı sordu. Almanca olarak nerede kalacağımı, derslerimi, akrabamın olup olmadığını, başka hangi okullarda bu bölümün olduğunu, İngilizce seviyemi sordu. 3.5 hafta bekleme süresi verdi.

Bekleyen herkesinki umarım en kısa sürede eline ulaşır.

Galileo

Mesaj gönderen Galileo » Pzr Eki 08, 2017 11:32 am

gokhan34 yazdı: Cum Eki 06, 2017 11:55 pm okulum başlayalı 1 hafta oldu ancak hala vizem elime ulaşmış değil. daha önce okulu başladıktan sonra vizesi gelen oldu mu ? direk kabulüm var. 24 ağustosta da vize randevusunu yapmıştım ancak en son 15 eylülde bloke hesap belgemi teslim etmiştim. o yüzden gecikmiş de olabilir diye düşünüyorum ama sonuçta onunda üzerinden 3 hafta geçmiş oldu. sizce ret yeme ihtimali var mıdır ? ve tahminen ne kadar daha beklerim ? insanı en çok beklemek yıpratıyor.
Benim de oku başladıktan bir gün sonra verdiler.

gokhan34

Mesaj gönderen gokhan34 » Pzr Eki 08, 2017 10:21 pm

amerika vizeleri askıya aldı türkiyede umarım diğer ülkere sıçramaz bu durum.

geealceah

Mesaj gönderen geealceah » Pzt Eki 09, 2017 7:23 pm

7 eylülde yapilan ögrenci basvurusu icin bugün yabancilar dairesinden aldigim bilgiye göre henüz belgeler yabancilar dairesine ulasmamis. böyle bir sey mümkün mü? ya da normal mi? 1 ay olmus ve belgeler henüz yabancilar dairesine ulasmamis?????
islem süresi normalde 4-6 hafta sürerken su siralar 12 haftaya kadar uzayabilirmis diye bir sey de yazmis...
lütfen birisi bi aydinlatirsa sevinirim!
Alles wird besser!

gokhan34

Mesaj gönderen gokhan34 » Pzt Eki 09, 2017 7:29 pm

geealceah yazdı: Pzt Eki 09, 2017 7:23 pm 7 eylülde yapilan ögrenci basvurusu icin bugün yabancilar dairesinden aldigim bilgiye göre henüz belgeler yabancilar dairesine ulasmamis. böyle bir sey mümkün mü? ya da normal mi? 1 ay olmus ve belgeler henüz yabancilar dairesine ulasmamis?????
islem süresi normalde 4-6 hafta sürerken su siralar 12 haftaya kadar uzayabilirmis diye bir sey de yazmis...
lütfen birisi bi aydinlatirsa sevinirim!
hangi eyalet yada şehir ? herşey mümkün gibi görünüyor temmuz ayında başvuru yapıp hala bekleyen tanıdığım var ve verilen cevap işlemler henüz sonuçlanmamıştır.

geealceah

Mesaj gönderen geealceah » Pzt Eki 09, 2017 7:32 pm

berlin.... :(
Alles wird besser!

Kilitli