Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite adayı vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zombiebat

Üniversite adayı vizesi

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Eki 02, 2017 1:12 pm

Bu vize ile okullardan kabul kağıdı gelene kadar dil kursuna gitmek istiyorum, kabul gelince Almanya'dan öğrenci vizesine başvurabilir miyim? Yani tam olarak nedir bu vizenin amacı?
Daha önce başvuran varsa ne kadar sürede çıktığını yazabilir mi?

Birde şöyle bir durum var bu vizeden kabul gelene kadar okullardan kabulde gelebilir yani bekleyip direk öğrenci vizesine başvursam sonrada dil kursu için Schengen'e başvurabilir miyim 3 aylık?

Almanca seviyem B2, STK Aufnahmetest için C1 kurunu bitirmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Re: Üniversite adayı vizesi

Mesaj gönderen erennnsahin » Pzt Eki 02, 2017 2:42 pm

Bu linkte 5. Sayfada tüm soruların cevabını bulabilirsin.

http://www.tuerkei.diplo.de/contentblob ... sierte.pdf

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Eki 02, 2017 9:14 pm

teşekkürler fakat kabul gelmeden bloke hesap nasıl açacağım?

Aysberg552

Mesaj gönderen Aysberg552 » Sal Eki 03, 2017 2:13 pm

Merhaba arkadaslar,

Almanya konsoloslugunda 5 eylul tarihinde gorusmeye girdim ve halen vizem gelmedi okul 2 gun sonra aciliyor ve herseyi ayarladim vizem olmadigi icin gidemjyorum. Konsolosluga sormaya calisiyorum cevap veren yok ups kargoda kargo daha alinmamistr diyor idata gorusuyorum konsolosluga gidin diyo. Bu durumda nasil bir yol izlenmeli dusunceleriniz gorusleriniz nelerdir tesekkurler

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Eki 03, 2017 2:43 pm

Aysberg552 yazdı: Sal Eki 03, 2017 2:13 pm Merhaba arkadaslar,

Almanya konsoloslugunda 5 eylul tarihinde gorusmeye girdim ve halen vizem gelmedi okul 2 gun sonra aciliyor ve herseyi ayarladim vizem olmadigi icin gidemjyorum. Konsolosluga sormaya calisiyorum cevap veren yok ups kargoda kargo daha alinmamistr diyor idata gorusuyorum konsolosluga gidin diyo. Bu durumda nasil bir yol izlenmeli dusunceleriniz gorusleriniz nelerdir tesekkurler
Konsolosluğa almanca olarak e-mail ya da faks çekmeyi deneyin. Ya da geleceğiniz yerde tanıdığınız varsa oranın yabancılar şubesiyle iletişime geçmesini isteyin. Umarım en yakın zamanda gelir vizeniz başarılar.
Be different,make a difference...

Galileo

Mesaj gönderen Galileo » Sal Eki 03, 2017 10:03 pm

Malesef bazen gecikebiliyor. Okumak istediğiniz şehrin yabancılar dairesini arayıp vizenizin durumunu sorun. Çünkü konsolosluğa gitseniz bile onlar size yabancılar dairesinin kararını beklediklerini söyleyeceklerdir.