Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans ve ortalama

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
xyz1

Yüksek Lisans ve ortalama

Mesaj gönderen xyz1 » Pzt Eki 02, 2017 9:15 pm

Merhaba arkadaşlar,
merak ettiğim bir şey var. Benim ortalamam 2.67 ve genelde okullalar yüksek lisan için 2.5 istiyor ama en az. Kabul edilme şansım ne kadar ve bu ortalama ile kabul alan birileri varsa bilgilendirebilir mi?

duisburger

Re: Yüksek Lisans ve ortalama

Mesaj gönderen duisburger » Sal Eki 03, 2017 4:35 am

Bölüm ne? Ne bitirdin? Nereye basvuru yapacaksin? Bunlari bilmeden tarotmu bakalim?

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Sal Eki 03, 2017 10:46 am

X bölümü için daha yüksek ortalama gerekirken Y bölümü için daha az bir ortalama gerekebilir. Ama genel olarak 2,67 ortalama Almanca yüksek lisans programları için genelde yeterlidir. Önemli olan adamların senden istedikleri minimum ECTS ler ile senin lisansda aldıklarının uyuşması.

Edit : 2,67 aşağısı ortalamayla bile hem bu forumda hem benim çevremde bir çok insan var :) . Anladığım kadarıyla böyle genel, detaylandırılmamış bir sorunun amacı sadece kendini motive etmek istemen olsa gerek. Motive oldun mu ? :mrgreen:

caglartsr

Mesaj gönderen caglartsr » Sal Eki 03, 2017 7:23 pm

2,5 ortalama alman sistemine göre isteniyor, türkiye'deki not ortalaması sisteminde 3,00'a tekabül ediyor ancak bir çok kişi 3'ün altında kabulde alabiliyor. denemeden öğrenemezsiniz.

xyz1

Mesaj gönderen xyz1 » Çrş Eki 04, 2017 12:01 am

mimarlık mezunuyum. Umarım dediğiniz gibidir. daha henüz başvurmadım tabi. ortalamam biraz beni tedirgin ediyor. ieltse boşuna para vermek istemiyorum ama denemeden de olmaz.