Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca kursu/Vize reddi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
argesh

Almanca kursu/Vize reddi

Mesaj gönderen argesh » Cmt Eyl 30, 2017 1:02 am

Arkadaşlar merhaba,
Wuppertal Unv. den kabul aldım. (master) Fakat şartlı kabul değil direkt kabul. Kabul belgesinde bir isim var ve o kişiyle iletişime geçmemi yazıyor. O kişi ben Wuppertal'e gittiğimde benimle konuşacakmış ve almanca kursuna gidip gitmeyeceğime karar verecekmiş. İşin garibi üniversitenin dil kursuna direkt kayıt olamıyormuşuz; kağıtta yazan kişi ile görüştükten sonra kayıt olabiliyormuşuz. Telefonda bize söylenen bu. Doğal olarak kursa kayıt yaptırmadım.

-Bu durum vizede sıkıntı çıkarır mı?
-Vizede sıkıntı çıkarırsa dil kursuna kayıt yaptırmak ne kadar sürer? (5 ekimde konsolosluk randevum var)

şimdiden teşekkürler..

dreas

Re: Almanca kursu/Vize reddi

Mesaj gönderen dreas » Cmt Eyl 30, 2017 8:33 am

Hocam dil kursuna kayıt kolay bir işlem kursa bağlı olarak dil kursu kabul belgeni 1 günde mail olarak gönderebiliyorlar. Vizede sorun çıkar mı birşey diyemiyorum vize başvurusundan önce öğrenebilsen çok daha iyi olur. Çünkü bildiğim kadarıyla kursa kayıt yaptırdıktan sonra ücretini ödeyip ödeme onayını sunman gerekiyor konsolosluğa

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 01, 2017 1:27 pm

Dil sartini saglamadan nasil direk kabul verdiler? Direk kabul aldigina eminmisin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

argesh

Mesaj gönderen argesh » Pzr Eki 01, 2017 8:51 pm

Evet Zulassung. B1 Goethe belgem var ve Almanca tercümanlık mezunuyum

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal Eki 03, 2017 4:41 am

Kabul de yazdigi cok önemli, kabulü görmeden tahmin yapmak imkansiz.