Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Not Ortalaması ve Master Ön Kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nergisoz

Not Ortalaması ve Master Ön Kabul

Mesaj gönderen nergisoz » Çrş Eyl 27, 2017 12:18 am

Arkadaşlar Merhaba,
Aşağıda yazacağım okullarda ekonomi-işletme alanlarında master düşünüyorum. Almanca bölümlere ön kabul için başvuru yapacağım ancak not ortalamam nedeniyle kabul konusunda şüphelerim var.

Stuttgart
Regensburg
Friedrich-Alexander Uni Nurnberg-Erlangen
Giessen
Bremen
Heidelberg
Phillips-Marburg Uni
Eichstatt-Ingolstadt Uni
Göttingen

Not ortalaması:2,58
Almanca A2 sertifikası ile başvuracağım.

Benzer şartlara sahip olup bu okullardan ön kabul alabilen var mıdır veya bunların dışında kabul alabileceğim okul tavsiye edebilir misiniz? Teşekkürler,

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Not Ortalaması ve Master Ön Kabul

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 27, 2017 1:10 pm

Nürnberg üniversitesi basvuruda C1 istiyor. Heidelberg sadece almanca kursuna ön kabul veriyor artik. Digerleri icin de net kimse bir söyleyemez. Her sene üniversite ve bölümlerde basvuru sayisi ve basvuranlarin ortalamasina göre kabul alma notunda farkliklar oluyor. O yüzden mümkün oldugu kadar bütün üniversitelere basvuru yapmakta fayda var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nergisoz

Re: Not Ortalaması ve Master Ön Kabul

Mesaj gönderen nergisoz » Çrş Eyl 27, 2017 6:58 pm

Physiker yazdı: Çrş Eyl 27, 2017 1:10 pm Nürnberg üniversitesi basvuruda C1 istiyor. Heidelberg sadece almanca kursuna ön kabul veriyor artik. Digerleri icin de net kimse bir söyleyemez. Her sene üniversite ve bölümlerde basvuru sayisi ve basvuranlarin ortalamasina göre kabul alma notunda farkliklar oluyor. O yüzden mümkün oldugu kadar bütün üniversitelere basvuru yapmakta fayda var.
Anladım teşekkürler cevap için