Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dreas

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen dreas » Cum Eyl 15, 2017 12:41 pm

Merhaba, ben ups sitesine baktığımda '' Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir.'' bu yazıyı görüyorum. Siz baktığınızda ne yazıyor upsde

fztfzt

Mesaj gönderen fztfzt » Cum Eyl 15, 2017 4:40 pm

Arkadaşlar merhaba, ben de 21 Ağustos'ta görüşmeye gittim. Diğer arkadaşlardan farklı olan noktala şunlardı: Daha önce ret aldığım için üniversitem ile dil kursunun aynı şehirde olması gerektiğini söyledi, yoksa riskli olur dedi. O üniversitenin de kabul kağıdı henüz gelmemişti, eksik evrak olarak 29.08'de tamamladım. (Mail atınca pdf olarak gönderiyorlarmış, boşuna beklemişim.) Henüz haber gelmedi. Başka da çok farklı bir görüşme değildi. Kalıp kalmayacağımı, ordaki akrabaları, okumak istediğim üniversiteyi burda okuyup okuyamayacağımı sordular.
Kargo takip numarasını bilmiyorum ben, nasıl öğrenebilirim?
Tüm arkadaşlara başarılar ve iyi şanslar dilerim.

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Cum Eyl 15, 2017 9:46 pm

hunterqb yazdı: Prş Eyl 14, 2017 10:03 pm Moyk hocam oncelikle hayirli olsun vizeniz cok guzel zamanlamada cikmis basarilar dilerim.Vize gelmeden herhangi bir bildirim vs aldiniz mi konsolosluk veya kargo firmasi tarafindan ? Selamlar..
yurtiçi sms attı sadece alman kons kargonuz çıkmıştır diye

Nrwtr

Mesaj gönderen Nrwtr » Cum Eyl 15, 2017 10:12 pm

Arkadaşlar merhaba.Vize görüşmesinde sordukları sorulara verdiğiniz cevapların yer aldığı kağıdı imzalayıp da vize alan var mı? Yoksa bu olumsuz bir durum mu?

UntilTheEnd98

Mesaj gönderen UntilTheEnd98 » Cmt Eyl 16, 2017 10:09 am

hunterqb yazdı: Prş Eyl 14, 2017 6:40 pm Izmirdeki arkadaslar vize durumunu sorgulama sansi buldunuz mu hic ? Telefonda vize departmanina baglanmiyor,mail ile ulasin deniyor.Ups secenegide yok Ankara ve Istanbul gibi internet sitesindeki bölumde guncellenmiyor merak ediyoruz dogrusu semester baslangicina az bir sure kaldi :)
Hayır kargoya verildiğinde ancak mesaj atarlar ama bizde ups olmadığı için pasaport numarasından ya da takip numarasından malesef sorgulayamıyoruz sen sadece bekle

Nrwtr

Mesaj gönderen Nrwtr » Cmt Eyl 16, 2017 12:22 pm

Nrwtr yazdı: Cum Eyl 15, 2017 10:12 pm Arkadaşlar merhaba.Vize görüşmesinde sordukları sorulara verdiğiniz cevapların yer aldığı kağıdı imzalayıp da vize alan var mı? Yoksa bu olumsuz bir durum mu?
Yok mu arkadaşlar yardımcı olacak olan?

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Eyl 16, 2017 6:14 pm

Nrwtr yazdı: Cum Eyl 15, 2017 10:12 pm Arkadaşlar merhaba.Vize görüşmesinde sordukları sorulara verdiğiniz cevapların yer aldığı kağıdı imzalayıp da vize alan var mı? Yoksa bu olumsuz bir durum mu?
İki kez başvurdum şimdiye kadar Ulusal Vize'ye ama ikisinde de öyle bir şey imzalamadım, bilgisayara giriyorlar zaten verdiğin cevapları.

Ama daha önce forumda aynı şeyi yaşadığını söyleyen birileri olmuştu hatırladığım kadarıyla.

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Eyl 16, 2017 6:32 pm

28 Ağustosta İstanbul'da girdim vize görüşmesine. Yeni fırsat bulabildim yazmaya...

Görüşmem oldukça kısa ve öz geçti.

Göttingen Üniversitesi yüksek lisans programına kayıt yaptırmıştım gitmeden önce. Full kabul vardı zaten dosyalarda da.

Çok temel birkaç soru sordu görüşmeyi yapan kadın,

Hangi Üniversite, hangi bölüm?
Neden Almanya?
Daha önce gittin mi?
Hiç akraban var mı orda?
Neden Erasmus yaptığın üniversiteye basvurmadin (Almanyada başka bir üniversitede 2 dönem yapmıştım)
Başka üniversitelere başvurdun mu?
Neden onlardan birini değil bunu seçtin? (3 üniversiteye başvurmuştum, 3unden de full kabul aldım çünkü)
Almanca seviyen ne?
Orda hangi dersleri alacaksın ornek söyler misin?

Sonra bitti.
3 / 3.5 hafta maksimum bekleme süresi olduğunu söyledi kadın.

Hala bir sonuç yok, Ups 'de paketiniz Ups' ye verilmek üzere bekliyor gibi bir uyarı veriyor.

4 ekim tarihine uçak biletim var, umarım red almam ve yetişir. Daha önce 2. Haftada sonuçlanmıştı şimdi uzun sürdü nedense...

Nrwtr

Mesaj gönderen Nrwtr » Cmt Eyl 16, 2017 6:48 pm

Hocam öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Umarım vizeni alırsın en yakın zamanda. Bölümün İngilizce mi? Bir de görüşme sonunda verdiğin cevapları içeren bir kağıda imza attırdılar mı?
En son Nrwtr tarafından Cmt Eyl 16, 2017 6:56 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Eyl 16, 2017 7:02 pm

Nrwtr yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 6:48 pm Hocam öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Umarım vizeni alırsın en yakın zamanda. Bölümün İngilizce mi? Bir de görüşme sonunda verdiğin cevapları içeren bir kağıda imza attırdılar mı?
Evet bölüm ingilizce benim, teşekkürler. Umarım çıkar bu hafta...

Hayır, herhangi bir kağıda imza attirmadilar. Verdiğim cevapları bilgisayara yazıyordu kadın zannediyorum ki.

bers

Mesaj gönderen bers » Cmt Eyl 16, 2017 7:10 pm

Bu bir motivasyon mesajıdır.

2 haftadır Almanyadayım buraya mesaj yazmak için daha yeni fırsat buldum.
Vize görüşmesine gittiğimde daha A1 sertifikam yoktu. Konsoloslukta kendimi iyi ifade ettim net ve belirli cevaplar verdim sadece. Bunun sayesinde de Almanya'ya vize alabildim. Okuduğum bölüm ise Almanca. Görüşmede sorulan sorular standart, yani buradaki insanlardan farklı bir soru sorulmadı. Vize stresini yaşarken buradaki yorumlar biraz moralimi bozmuştu, A2 altı vize görüşmesine gitmesin %90 red yer diyenleri bile duydum. Umudunuzu kaybetmeyin.

Herkesin gönlünce olsun.

Nrwtr

Mesaj gönderen Nrwtr » Cmt Eyl 16, 2017 7:18 pm

bers yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 7:10 pm Bu bir motivasyon mesajıdır.

2 haftadır Almanyadayım buraya mesaj yazmak için daha yeni fırsat buldum.
Vize görüşmesine gittiğimde daha A1 sertifikam yoktu. Konsoloslukta kendimi iyi ifade ettim net ve belirli cevaplar verdim sadece. Bunun sayesinde de Almanya'ya vize alabildim. Okuduğum bölüm ise Almanca. Görüşmede sorulan sorular standart, yani buradaki insanlardan farklı bir soru sorulmadı. Vize stresini yaşarken buradaki yorumlar biraz moralimi bozmuştu, A2 altı vize görüşmesine gitmesin %90 red yer diyenleri bile duydum. Umudunuzu kaybetmeyin.

Herkesin gönlünce olsun.
Hayırlı olsun. Sanırım bu işte en önemli etken motivasyon mektubu.

romulus

Mesaj gönderen romulus » Cmt Eyl 16, 2017 7:41 pm

Merhaba arkadaşlar,

Herkes UPS'den sorgulama yapınca "Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir." yazısını gördüğünü söylemiş.
Ben sorguladığımda "Girdiğiniz Pasaport numarasına göre bir kayıt bulunamadı." diyor. Sizde bu "teslim edilmek üzere beklemektedir" yazısı bir süre sonra mı çıktı, yoksa başından beri öyle mi yazıyordu?

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Cmt Eyl 16, 2017 7:45 pm

romulus yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 7:41 pm Merhaba arkadaşlar,

Herkes UPS'den sorgulama yapınca "Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir." yazısını gördüğünü söylemiş.
Ben sorguladığımda "Girdiğiniz Pasaport numarasına göre bir kayıt bulunamadı." diyor. Sizde bu "teslim edilmek üzere beklemektedir" yazısı bir süre sonra mı çıktı, yoksa başından beri öyle mi yazıyordu?
Benim tam bayram üzeriydi randevum birkaç gün bana da kayıt bulunamadı demişti ardından bayram sonunda teslim edilmek üzere beklemektedir yazısı çıkmıştı.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Cmt Eyl 16, 2017 7:47 pm

romulus yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 7:41 pm Merhaba arkadaşlar,

takip numarasını yurtiçi kısmına yazıp tekrar kontrol edin. pasaport sorgulama değilde takip koduyla sorgulayın yani.

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Pzt Eyl 18, 2017 2:43 pm

Kargo Türkiye'ye girene kadar "Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir." mi yazıyor yoksa Türkiye'den çıkınca da paket durumunu güncelliyorlar mı?

bers

Mesaj gönderen bers » Pzt Eyl 18, 2017 11:21 pm

Nrwtr yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 7:18 pm Hayırlı olsun. Sanırım bu işte en önemli etken motivasyon mektubu.
Kesinlikle doğru sizi tanıdıkları tek şey o

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Sal Eyl 19, 2017 8:58 pm

17 Ağustos'ta başvurduğum vize bugün elime geçti arkadaşlar. Bekleyen herkesin kısa zamanda kavuşması dileğiyle.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Sal Eyl 19, 2017 9:20 pm

furkanarabul yazdı: Sal Eyl 19, 2017 8:58 pm 17 Ağustos'ta başvurduğum vize bugün elime geçti arkadaşlar. Bekleyen herkesin kısa zamanda kavuşması dileğiyle.
Hayırlısı olsun hocam nereden başvurmuştunuz ? Bende sizle yakın tarihte başvuru yapmıştım hala yanıt yok yabancılar dairesi hala yanıt vermemiş,az bir süre kaldı ister istemez stres yapıyor insan:)

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Sal Eyl 19, 2017 11:58 pm

hunterqb yazdı: Sal Eyl 19, 2017 9:20 pm Hayırlısı olsun hocam nereden başvurmuştunuz ? Bende sizle yakın tarihte başvuru yapmıştım hala yanıt yok yabancılar dairesi hala yanıt vermemiş,az bir süre kaldı ister istemez stres yapıyor insan:)
İstanbul hocam

Kilitli