Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Euro coştu Türkiye'den gelen arkadaşlar

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
enversipahi

Euro coştu Türkiye'den gelen arkadaşlar

Mesaj gönderen enversipahi » Prş Haz 29, 2017 3:56 pm

Hangi şehirde okuyorsunuz ? Aylık ne kadar euro ile idare ediyorsunuz?

kiss25

Re: Euro coştu Türkiye'den gelen arkadaşlar

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Tem 02, 2017 11:41 pm

Heidelbergte yasiyorum aylik ortalama 500 - 530 € ile idare ediyorum ( saglik sigortasi vs her sey dahil ) lakin belirtmek zorundayim ki bu para gecinebileceginiz en minimum miktar bunun altina düsmek cokta mümkün degil cünkü nerdeyse hic disardan yemiyorum ve kafelere falan gitmiyorum ve uygun kirali bir yer buldum sansima burda kiralar da pahali onunda farki var elbet. Konu güzel olmus bence gelicek arkadaslara fikir olur enazindan

Not: Dil kursu fiyatini icine katmadim.
Arkadaslar ben erkegim =)

enversipahi

Re: Euro coştu Türkiye'den gelen arkadaşlar

Mesaj gönderen enversipahi » Sal Eyl 19, 2017 7:49 pm

kiss25 yazdı: Pzr Tem 02, 2017 11:41 pm Heidelbergte yasiyorum aylik ortalama 500 - 530 € ile idare ediyorum ( saglik sigortasi vs her sey dahil ) lakin belirtmek zorundayim ki bu para gecinebileceginiz en minimum miktar bunun altina düsmek cokta mümkün degil cünkü nerdeyse hic disardan yemiyorum ve kafelere falan gitmiyorum ve uygun kirali bir yer buldum sansima burda kiralar da pahali onunda farki var elbet. Konu güzel olmus bence gelicek arkadaslara fikir olur enazindan

Not: Dil kursu fiyatini icine katmadim.

Abi geç cevap veriyorum kusra bakma part time minijob 450 euroluk iş bulsak çok mu ağır olur Almanca bilmeyen Türkiye'den gelen biri için?