Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eğitim geçmişinden red.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Yolcu97

Re: Eğitim geçmişinden red.

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cmt Eyl 16, 2017 7:23 pm

avarose yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 6:14 pm benimde benzer bir eğitim geçmişim var.
ama ben kayıt dondurmadım. maddi imkansızlıktan dolayı çalışmaya başladım ve askerlik nedeniyle kayıt devam ettirdim.
şimdi maddi imkanımın olduğunu ıspatlasam lys den istediğim bölümü kazansam.son iki senede boş durmadığıma dair 2 veya 3 tane alanım ile ilgili sertifika göstersem ve b2 almanca belgesini göstersem yine de red olunur mu başvurum ?
Bu tip konularda en mantikli ve dogru bilgiyi Physiker verir..Benim bu konu hakkinda detayli bilgim yok .

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Eyl 16, 2017 11:24 pm

2009 da baslayip bitiremedigin bir bir bölüme farkli bir üniversitede devam etmek yerine keske o bölümü sevmedim bölüm degistirmek istiyorum diyip baska bir bölümden kabul alsaydin.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Eyl 16, 2017 11:56 pm

avarose yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 6:14 pm benimde benzer bir eğitim geçmişim var.
ama ben kayıt dondurmadım. maddi imkansızlıktan dolayı çalışmaya başladım ve askerlik nedeniyle kayıt devam ettirdim.
şimdi maddi imkanımın olduğunu ıspatlasam lys den istediğim bölümü kazansam.son iki senede boş durmadığıma dair 2 veya 3 tane alanım ile ilgili sertifika göstersem ve b2 almanca belgesini göstersem yine de red olunur mu başvurum ?
Senin işin yazacağın motivasyon mektubuna kalmış. Bu dediklerini yapip ve sağlam bir motivasyon mektubu yazip, bu motivasyon mektubunda dürüstçe okula neden devam edemediğini, şuan niye devam etmek istediğini ve okul bittikten sonra ne yapmak istedigini açıklarsan ciddi oranda vize alma şansının olduğunu düşünüyorum.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 17, 2017 6:35 am

duisburger yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 11:24 pm 2009 da baslayip bitiremedigin bir bir bölüme farkli bir üniversitede devam etmek yerine keske o bölümü sevmedim bölüm degistirmek istiyorum diyip baska bir bölümden kabul alsaydin.
öyle birşey mümkün mü ki ? yani ben bi kere mühendislik alanına girmişim o kulvarda devam etmem lazım diye biliyorum, ayrıca mekatronik ile makinenin farkları var ama evet çokda uzak bölümler değil

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 17, 2017 6:39 am

eğitim geçmişim üzerinden okulu bitiremiyeceğimi söylemesinden başka ne diyor arkadaşlar ona göre bir itiraz dilekçesi yazayım, ingilizcemin orta düzey olduğunu, almanca bilmediğimi falanmı eleştiriyor birde

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Eyl 17, 2017 3:38 pm

@cssy öncelikle büyük geçmiş olsun:( hangi almanca sertifikasıyla başvurmuştun vizeye?

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 17, 2017 4:10 pm

yilmazsln yazdı: Pzr Eyl 17, 2017 3:38 pm @cssy öncelikle büyük geçmiş olsun:( hangi almanca sertifikasıyla başvurmuştun vizeye?
teşekkür ederim, almanca sertifikasız başvurdum vizeye TOEFL vardı eğitim dili ingilizceydi okulun.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Eyl 17, 2017 4:13 pm

anladım. ingilizce eğitim görmek isteyenler bile sonuçta anadili almanca olan bir yerde yaşayacağından almanca sertifikası gösteriyor. eğer vazgeçmediyseniz bu işten bir almanca sertifikası fena olmaz itiraz için.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 17, 2017 4:46 pm

yilmazsln yazdı: Pzr Eyl 17, 2017 4:13 pm anladım. ingilizce eğitim görmek isteyenler bile sonuçta anadili almanca olan bir yerde yaşayacağından almanca sertifikası gösteriyor. eğer vazgeçmediyseniz bu işten bir almanca sertifikası fena olmaz itiraz için.
doğru diyorsun almaya çalışırımda sertifikayı ancak eğitim geçmişimi sürekli hatırlatıp reddedebilirler ve bu geçmişi değiştirecek elimden birşey gelmiyor

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Eyl 17, 2017 5:06 pm

Dediğin gibi o konuyu değiştiremiyosun ama destekleyici olarak söylemiştim ben sertifikayı.

Nrwtr

Mesaj gönderen Nrwtr » Pzr Eyl 17, 2017 7:03 pm

Arkadaşlar eğitim dili ingilizceyse almanca bilmemenin red olayına katkısı %5 bile değildir.Bu şekilde vize alan binlerce insan var.Eğitim geçmişine yoğunlaşmalısın.Somut sebepler ve belgelerle ikna etmelisin onları.

Nrwtr

Mesaj gönderen Nrwtr » Pzr Eyl 17, 2017 7:05 pm

Öncelikle gerçekçi olalım.9 senede bachelor bitmemiş ve aynı bölüme tekrar almanyada 0'dan başlamak isteniyor.Bunun altında başka sebepler aramaları normal.Çok ikna edici sebepler yazmak lazım.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 17, 2017 7:09 pm

Nrwtr yazdı: Pzr Eyl 17, 2017 7:03 pm Arkadaşlar eğitim dili ingilizceyse almanca bilmemenin red olayına katkısı %5 bile değildir.Bu şekilde vize alan binlerce insan var.Eğitim geçmişine yoğunlaşmalısın.Somut sebepler ve belgelerle ikna etmelisin onları.
bilmiyorumki almanca bir sertifikada en azından biraz işime yarıyabilir, eğitim geçmişine gelirsek bunu nasıl değiştirebilirimki, transkriptimide gördüler, okula, derslere girmedim çoğu seneler, ben bunu pişmanlıkla söylüyorum. aklıma ancak bir doktor raporu falan geliyor bu senelerde sağlığımla alakalı yada psikolojik bir husus olduğuna dair ancak buda pek dürüstçe olmaz sanırım.

şunuda anlamıyorum şimdi ben bu geçmişi değiştiremiyeceğime göre almanya bana sonsuza kadar kapılarını kapadı demek, belki turist olarak 1 hafta falan gidebilirim, onlara motivasyon mektubumda pişmanlıklarımıda dile getirdim ve artık ben büyüdüm yani eski yaptığım hatalardan pişmanım ve tekrarlamak istemiyorum bunu gerçekten söylüyorum ama kağıt üzerinde gösterebileceğim birşey değil bu belkide bir görüşme talep etmeli ve içimden geçenleri anlatmalıyım onlara.

tam olarak hangi maddelere değinmişler onu anlayabilen varmı ben almanca bilmiyorumda, ona göre hazırlık yapmaya başlayım itirazımla alakalı.

Nrwtr

Mesaj gönderen Nrwtr » Pzr Eyl 17, 2017 7:15 pm

Dediğin gibi durum çok zor vize için.Toefl skorun kaçtı? Elinde varsa motivasyon yazısını paylaşırsan bakıp yorum yapabiliriz.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 17, 2017 7:23 pm

toefl 87, ilk girişimdi ünv 80 istiodu, motivasyon mektubumda şu sanırım masaüstünde baya yazıp çizdiğim dosyalar var.

Ankara, 26 August 2017

Dear Sir or Madam,
My name is .... I have finished elementary, middle and high school in where I was born. I took German classes as the second foreign language in high school and played basketball as licensed player both in middle and high school teams. I have always had interest in physics and technology. So after I took the University Entrance Exam, I got accepted by Gazi University Mechanical Engineering. It was my twelveth choice, so not quite what I wanted. After I have finished the preparatory school of Gazi University and went to Engineering Department, I did not like the education system in the university and this university is one of the top ten universities in Turkey. The education was basically theoretical mostly and lack of practical information and I could not see myself as a successful engineer with this way.
I realized that I made a wrong choice at that time of my life but I believe that failure teaches you more lesson than success does. So I did not lose my motivation. During the time I have focused on my English and mostly on computers. I taught myself coding because I believe computers have even stronger part in the future and people need to talk to them in their language. This process actually made my goal clearer, I wanted to use computers in a way that benefits humanity with actions not only behind monitors but in the fields. Cars that drive by itself or robots that help the household or maybe machines in the industry making the productions faster, better, easier made me excited. In the past I wanted to become an engineer but now I know exactly what kind of engineer that I want to be. An engineer who use computer language to give machines command with the power of electricity. This is basically mechatronics engineering. Knowledge of 3 disciplines of engineering; mechanics, electrics and computing will give me an edge over other branches of engineering, it will help me to see solutions in many possible ways, it will help me to have job opportunities widely and most importantly it will serve me to pursue my dreams.
I would like to get the best education possible so when engineering is mentioned, Germany comes to mind first. Also when I heard about Applied Science Universities of Germany, I thought it is perfect for me because I would like to get the practical experience along with theoretical information. So Applied Science Universities giving you exactly this and Germany as the motherland of engineering, with the best universities along with best and experienced lecturers, prestigious and worldwide accepted degrees, could not be any better. In addition, I will able to see amazing sightseeings of Germany and communicate along with many local and international students.
I have done my research and applied to FHWS, University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt. The options were not too many for me because I was pretty specific about what I was looking for. I wanted to have fully grasp on the classes so education language should be English in my case and it would be easier for me to participate in any academic conversations. . Additionally FHWS is an Applied Sciences University that I was looking for application and practice. Also, they have 10 different faculties, over 40 degree programs, about 200 professors, students more than 60 nations so it shows their quality as a university. Moreover, the twin certificate option which you can complete your study in English and German so able to get 2 language certificate along with your prestigious German degree is an amazing achievement. Partnering with 150 universities worldwide, multicultural teams and last but not least German lessons in the first two semesters they are providing is a really good chance for both my future career and social life in Germany. I am really looking forward to attend those German classes. FHWS also offer many sports activities like my favourite basketball.
As fulfilling admission requirements of FHWS, I started to prepare long time ago. I have proved my English with TOEFL exam and started an internship in IT plus Mechanics field which will end on 15 September 2017. With this internship, I have had experience in modern engineering. I have seen computers and machines work combined beautifully. CNC machines that I have worked on, which means Computer Numerical Control is just one example. This internship made me more focused on my goals and I have started developing some ideas about how these machines can be improved. I have also studied some German for daily, basic communication in Germany and to prepare for those German lessons FHWS provides. Finally, I got my full acceptance letter from them now I am one step away from getting education in Germany.
After I will have finished the university, I would like to come to Turkey and continue working in my internship company or maybe evaluate the other job options that I will most probably get many with outstanding German degree and knowledge of 2 foreign languages with many other experiences. Furthermore, I want to prove that how good education can really make the difference.
So I kindly request the acceptance of my visa application and greatly thank you for your consideration.
Best Regards,

dreas

Mesaj gönderen dreas » Pzr Eyl 17, 2017 7:56 pm

Hocam sertifikayı almanın çok aşırı bir pozitif etkisinin olacağını düşünmüyorum.Senin burada eğitim geçmişini düşünerek orada okulu bitirme ihtimalinin zor olduğunu düşünerek red verdikleri için üzülerek söylüyorum ama itiraz etmen çok etkili olmayabilir. Başvurup tekrar red olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşününce farklı bir ülke için kabul alıp denemen zaman kaybını önleyecektir diye düşünüyorum.

avarose

Mesaj gönderen avarose » Pzr Eyl 17, 2017 7:57 pm

arkadaşlar peki bitmemiş bölümün dışında bir bölüm için başvurmak artı sağlar mı ?
sebep olarak maddi imkanlar göstermek etkili olur mu ? çünkü ben maddi sebeplerle okulu bırakıp (kayıt devam ediyor) çalışmaya başladım.
ama şimdi okumak için imkanlara sahibim.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 17, 2017 8:50 pm

avarose yazdı: Pzr Eyl 17, 2017 7:57 pm arkadaşlar peki bitmemiş bölümün dışında bir bölüm için başvurmak artı sağlar mı ?
sebep olarak maddi imkanlar göstermek etkili olur mu ? çünkü ben maddi sebeplerle okulu bırakıp (kayıt devam ediyor) çalışmaya başladım.
ama şimdi okumak için imkanlara sahibim.
bence etkisi olur çalıştığın seneleri gösteren iş yerinden belgeni almayı unutma

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 17, 2017 8:54 pm

dreas yazdı: Pzr Eyl 17, 2017 7:56 pm Hocam sertifikayı almanın çok aşırı bir pozitif etkisinin olacağını düşünmüyorum.Senin burada eğitim geçmişini düşünerek orada okulu bitirme ihtimalinin zor olduğunu düşünerek red verdikleri için üzülerek söylüyorum ama itiraz etmen çok etkili olmayabilir. Başvurup tekrar red olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşününce farklı bir ülke için kabul alıp denemen zaman kaybını önleyecektir diye düşünüyorum.
bende seninle aynı düşünüyorum ama bir umut işte belki Allah nasip ederde fikirleri değişir vizeyi verirler tabi yazacağım dilekçe ve koyacağım belgeler önemli, onun dışında başka ülke olarak bütün bunlardan önce bi ara polonya warsaw universtiy düşünmüştüm ama şimdi application zamanı kapandı sanırım 26 yaşında olan biri için 1 sene daha kaybetmek hoş değil

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzr Eyl 17, 2017 9:25 pm

Vize alman tekrar basvursan bile zor gorunuyor..Bu forumda okumussundur master yapmak isteyenler bile yastan dolayi problem yasiyorlar ..Adamlar 1 senelik boslukta bile bircok master ogrencisine sorun cikarirken maalesef 8 yildir lisans egitimini tamamlamayan birine dogal olarak vize reddi verirler..Dogal olarak dedim uzulerek...Cunku bu 8 yil olan acik ne soylenip kapatilabilir inandirici birsekilde orasi karisik..Bide olaya soyle bak adamlar senim benim gibi olayin duygusal tarafina bakmiyorlar ..Belgelerine bakip karar veriyolar ...basvuranlari okuyosundur 18 19 yasinda lisans icin basvuranlara sorun cikarirken 26 yasina kadar bos gecirip tekrar lisans okumak icin almanyaya basvuran birine vize imkansiz boyuta kaciyor..Uzgunum ama gercek boyle..
Baska bir ulke denemen senin icin iyi olabilir..
Basarilar.