Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cssy

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen cssy » Çrş Ağu 30, 2017 7:45 pm

şimdi aklıma geldi ben almanyadaki referanslar kısmına kabul aldığım üniversiteyi yazmadım misal formda, ben referans olayını öyle düşünmemiştim açıkcası, inşaAllah bir sorun olmaz.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Sal Eyl 05, 2017 7:55 pm

arkadaşlar upsden bugün bi kontrol edim dedimde, paketiniz upse teslim edilmek üzere beklemektedir yazıyor, nedir anlamı bunun ?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Eyl 06, 2017 12:38 am

cssy yazdı: Sal Eyl 05, 2017 7:55 pm arkadaşlar upsden bugün bi kontrol edim dedimde, paketiniz upse teslim edilmek üzere beklemektedir yazıyor, nedir anlamı bunun ?
Hala konsoloslukta islem goruyor demek.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Çrş Eyl 06, 2017 7:53 pm

bugün upsden kontrol ettim arkadaşlar ve 1 hafta sonra "paketiniz teslim sürecinde" yazısını gördüm, sanırım red yedim

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Eyl 07, 2017 11:48 am

cssy yazdı: Çrş Eyl 06, 2017 7:53 pm bugün upsden kontrol ettim arkadaşlar ve 1 hafta sonra "paketiniz teslim sürecinde" yazısını gördüm, sanırım red yedim
bence sakin ol :?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Eyl 07, 2017 1:54 pm

hayırlı olsun o zman işlemin almanyaya baglı bir hafta gectikten sonra orada zaten bayram arası yok :)

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Eyl 07, 2017 10:36 pm

uygar yazdı: Prş Eyl 07, 2017 12:20 pm 18 Ağustos'ta Istanbul'dan başvurdum ingilizce master kabul için. görevli kadın 3-4 hafta dedi, bayramla beraber 1 hafta sarkar mı acaba? UPS'ten kontrol ettiğimde "Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir." yazıyor
Ben de 16 Agustos'da başvurmuştum. Eksik evrak vardı 17 Agustos'ta eksik evrağı tamamlamıştım. Bu gün UPS'den mesaj aldım yarın pasoportumun teslim edileceğine dair. Ankara konsolosluğundan işlem yaptım. Evraklarım Baden-Wüttemburg eyaletine gitti. Seninde işlem yaptığın konsolosluk veya evraklarının gönderildiği eyaletteki yoğunluğa bağlı olarak yakın bir zaman içinde cevap alabileceğini tahmin ediyorum.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Cum Eyl 08, 2017 2:55 pm

uygar yazdı: Cum Eyl 08, 2017 10:25 am hayırlı olsun
Ben aradım şimdi, yabancılar dairesine iletildiğini ve en son 15 Eylül itibariyle karar aşamasına geçileceğini söylediler, beklemeye devam:)
hocam nereyi aradınız bilgi almak için bende arıcamda , şu vie sonrası verdikleri fişteki numara mı ?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Eyl 08, 2017 7:31 pm

Arkadaşlar ben okul kabul ve vize başvuru aşamasını hiç kimseden herhangi bir yardım almadan sadece bu siteyi sömürerek ve tabikide resmi yazıları dikkatlice okuyarak yaptım. Nerdeyse vize ani defterinde okumadığım yazı/tavsiye kalmadı. Ve suan vizemi aldım ve sanırım kendi yaşadığım süreci anlatıp, benden sonra almak isteyenlere tavsiye verme sırası bende.

Şimdi ben başvurumu yaparken henüz liseden mezun olmamıştım. Lisans başvurusu yapacak arkadaşlar lise son sınıftayken başvuru yapabilir. Burada çıkacak en önemli sorun ÖSYM sonuç açıklanma tarihinin son başvuru tarihinden biraz daha geç olması. Ancak siz okulla yazışıp uygun bir dille bu belgeyi geç göndermeyi teklif ederseniz kabul etme ihtimalleri oluyor. İkinci büyük sorun ise lise diplomanızı almamış olmanız. Ben okulla başvurumu yaparken geçici mezuniyet belgemi yollamıştım. (Okulun yazın isleri o belgeyi daha önce duymamış olabilir ama siz israr edin o belgeyi almak icin cunku var oyle bir belge. Ben tam 2 saat münakaşaya girdim ve sonunda aldim o belgeyi) Okulla yolladığım ingilizce veya almanca olmayan bütün belgeleri yeminli tercümandan yeminli çeviri yaptırdım. Onun dışında herhangi bir apostil/tastik/onaylatma alma isine girmedim. Eger resmi herhangi bir belgede apostil vs istedigine dair bisi yazmiyorsa yeminli tercüman yetiyor.

Vize işine gelince 16 agustosta vizeye başvurdum. Bu aşamada size önemli bir tavsiye veriyim. Daha önce bu formda bu sorunla karsilasan birinin de yazisini okumustum. Ben vize randevusunu 10 temmuz gibi almıstım. Ösym tercih kılavuzunu yayımlamısti. Tercih sonuçları ne zaman aciklanacak bilmiyordum ama en geç 6-12 agustos gibi aciklanir diye tahmin yürütüp, belgelerin okula gonderilip, kabulun bana gelmesi vs dedim bu is 16 Agustosa yetisir. Ve randevumu 1 aydan daha önce bir zamanda almıstım. Siz de öyle yapabilirsiniz. Vize randevunuzu erken alin ki yer kalmama ihtimali olmasin. Eger bir sorun cikarsa da 30-35 liraniz yanar ama eger vizeye zamaninda basvuramazsaniz daha buyuk maddi kayip yasayabilirsiniz. Onun dışında ben fintibadan bloke hesap ile gitmistim basvuruya ama okul kabul gelmeden fintibadan hesap actirmamistim. Burada buyuk bir dikkatsizlik yaptım ve vize gorusmem sırasında fintibadan onay maili alamadığım için vize gorusmemde eksik evrak girildi. Ertesi gün eksik evragi tamamladim. Eger siz de fintibadan bloke hesap actiracaksaniz, erkenden acin hesabi okul kabulunuz gelince de parayi transfer edersiniz. Benim gibi yetistiremeyip eksik evrak girmeseniz daha iyi olur. Genel olarak okul kabulu/vize alacak arkadaslara tavsiyelerim bunlar. Onun disinda formda cok kez soylenmis ama ben de tekrar yaziyim. Vukuatli nüfus kayit ornegini Türkce verebiliyorsunuz. Onun icin bos yere tercume parasi odemeye gerek yok.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Eyl 08, 2017 7:34 pm

Bilu1 yazdı: Cum Eyl 08, 2017 7:31 pm Arkadaşlar ben okul kabul ve vize başvuru aşamasını hiç kimseden herhangi bir yardım almadan sadece bu siteyi sömürerek ve tabikide resmi yazıları dikkatlice okuyarak yaptım. Nerdeyse vize ani defterinde okumadığım yazı/tavsiye kalmadı. Ve suan vizemi aldım ve sanırım kendi yaşadığım süreci anlatıp, benden sonra almak isteyenlere tavsiye verme sırası bende.

Şimdi ben başvurumu yaparken henüz liseden mezun olmamıştım. Lisans başvurusu yapacak arkadaşlar lise son sınıftayken başvuru yapabilir. Burada çıkacak en önemli sorun ÖSYM sonuç açıklanma tarihinin son başvuru tarihinden biraz daha geç olması. Ancak siz okulla yazışıp uygun bir dille bu belgeyi geç göndermeyi teklif ederseniz kabul etme ihtimalleri oluyor. İkinci büyük sorun ise lise diplomanızı almamış olmanız. Ben okulla başvurumu yaparken geçici mezuniyet belgemi yollamıştım. (Okulun yazın isleri o belgeyi daha önce duymamış olabilir ama siz israr edin o belgeyi almak icin cunku var oyle bir belge. Ben tam 2 saat münakaşaya girdim ve sonunda aldim o belgeyi) Okulla yolladığım ingilizce veya almanca olmayan bütün belgeleri yeminli tercümandan yeminli çeviri yaptırdım. Onun dışında herhangi bir apostil/tastik/onaylatma alma isine girmedim. Eger resmi herhangi bir belgede apostil vs istedigine dair bisi yazmiyorsa yeminli tercüman yetiyor.

Vize işine gelince 16 agustosta vizeye başvurdum. Bu aşamada size önemli bir tavsiye veriyim. Daha önce bu formda bu sorunla karsilasan birinin de yazisini okumustum. Ben vize randevusunu 10 temmuz gibi almıstım. Ösym tercih kılavuzunu yayımlamısti. Tercih sonuçları ne zaman aciklanacak bilmiyordum ama en geç 6-12 agustos gibi aciklanir diye tahmin yürütüp, belgelerin okula gonderilip, kabulun bana gelmesi vs dedim bu is 16 Agustosa yetisir. Ve randevumu 1 aydan daha önce bir zamanda almıstım. Siz de öyle yapabilirsiniz. Vize randevunuzu erken alin ki yer kalmama ihtimali olmasin. Eger bir sorun cikarsa da 30-35 liraniz yanar ama eger vizeye zamaninda basvuramazsaniz daha buyuk maddi kayip yasayabilirsiniz. Onun dışında ben fintibadan bloke hesap ile gitmistim basvuruya ama okul kabul gelmeden fintibadan hesap actirmamistim. Burada buyuk bir dikkatsizlik yaptım ve vize gorusmem sırasında fintibadan onay maili alamadığım için vize gorusmemde eksik evrak girildi. Ertesi gün eksik evragi tamamladim. Eger siz de fintibadan bloke hesap actiracaksaniz, erkenden acin hesabi okul kabulunuz gelince de parayi transfer edersiniz. Benim gibi yetistiremeyip eksik evrak girmeseniz daha iyi olur. Genel olarak okul kabulu/vize alacak arkadaslara tavsiyelerim bunlar. Onun disinda formda cok kez soylenmis ama ben de tekrar yaziyim. Vukuatli nüfus kayit ornegini Türkce verebiliyorsunuz. Onun icin bos yere tercume parasi odemeye gerek yok.
hayırlı olsun, kavuştun vizene :D

metrika

Mesaj gönderen metrika » Cmt Eyl 09, 2017 2:38 pm

uygar yazdı: Prş Eyl 07, 2017 12:20 pm 18 Ağustos'ta Istanbul'dan başvurdum ingilizce master kabul için. görevli kadın 3-4 hafta dedi, bayramla beraber 1 hafta sarkar mı acaba? UPS'ten kontrol ettiğimde "Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir." yazıyor
Merhaba, ben 17 Ağustosta İstanbul'dan başvurmuştum. UPS'den SMS gelmediği gibi internet sayfalarından kontrol etmeye çalıştığımda da kayıt bulunamadı diyor. Pasaport numaranızı ne şekilde giriyorsunuz acaba orada mı bir yanlışlık yapıyorum ?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Eyl 09, 2017 2:43 pm

metrika yazdı: Cmt Eyl 09, 2017 2:38 pm Merhaba, ben 17 Ağustosta İstanbul'dan başvurmuştum. UPS'den SMS gelmediği gibi internet sayfalarından kontrol etmeye çalıştığımda da kayıt bulunamadı diyor. Pasaport numaranızı ne şekilde giriyorsunuz acaba orada mı bir yanlışlık yapıyorum ?
Pasaport numarasi ile pasaportunu ups konsolosluktab teslim almadan kontrol edemiyorsun. Ups'nin sana verdigi bilgi fisinde yazan takip numarasini yurtici gonderi takibi bolume yazip bakman lazim. Ama zaten pasaport numarani bulamiyorsa bu demek oluyorki pasaportun konsoloslukta islem goruyor hala.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Pzt Eyl 11, 2017 10:53 am

uygar yazdı: Cum Eyl 08, 2017 2:56 pm evet onu kullanarak istanbul konsoloslugunu aradim
hocam numara sürekli meşgul çıkıyor +90 212 334 6167 değil mi numara ?

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Pzt Eyl 11, 2017 7:25 pm

Bilu1 yazdı: Cum Eyl 08, 2017 7:31 pm Arkadaşlar ben okul kabul ve vize başvuru aşamasını hiç kimseden herhangi bir yardım almadan sadece bu siteyi sömürerek ve tabikide resmi yazıları dikkatlice okuyarak yaptım. Nerdeyse vize ani defterinde okumadığım yazı/tavsiye kalmadı. Ve suan vizemi aldım ve sanırım kendi yaşadığım süreci anlatıp, benden sonra almak isteyenlere tavsiye verme sırası bende.

Hocam hangi dil sertifikanız vardı ? Hangi okuldan kabul aldınız ? Bunları da paylaşabilirmisiniz ?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzt Eyl 11, 2017 7:43 pm

overlord35 yazdı: Pzt Eyl 11, 2017 7:25 pm Hocam hangi dil sertifikanız vardı ? Hangi okuldan kabul aldınız ? Bunları da paylaşabilirmisiniz ?
Elimde dil sertifikası olarak özel bir dil kursunun B1 kur bitirme sertifikasi vardi. Onun dışında her hangi bir kur bildiren sertifika yoktu ancak lise yıllarımda 10 ay boyunca liselerarasi degisim programları vasıtasıyla Almanca konusulan bir ülkede 2 sömestr lise okumusluğum vardı. Buradan aldığım karneleri de vize başvuru formuna ekleyip vize görüşmesi sırasında Almanca bilgimin gymnasiumlarda verilen dersleri anlamaya yettiğini belirtmiştim. Okul konusu da KIT'den dil kursu ile birlikte ön kabul almıştım. Zaten okul kabul kagidinda da dil kursuna kabul icin B1/B2 Almanca bilgisi sarti arandigi yaziyordu.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Eyl 14, 2017 6:40 pm

Izmirdeki arkadaslar vize durumunu sorgulama sansi buldunuz mu hic ? Telefonda vize departmanina baglanmiyor,mail ile ulasin deniyor.Ups secenegide yok Ankara ve Istanbul gibi internet sitesindeki bölumde guncellenmiyor merak ediyoruz dogrusu semester baslangicina az bir sure kaldi :)

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Eyl 14, 2017 10:03 pm

MoYk_ yazdı: Sal Ağu 22, 2017 4:56 pm Vizem bugün geldi :D Bekleyen arkadaşlara da bol sabır.
Moyk hocam oncelikle hayirli olsun vizeniz cok guzel zamanlamada cikmis basarilar dilerim.Vize gelmeden herhangi bir bildirim vs aldiniz mi konsolosluk veya kargo firmasi tarafindan ? Selamlar..

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Cum Eyl 15, 2017 10:33 am

uygar yazdı: Cum Eyl 15, 2017 10:12 am Hala hicbir ses yok vizeden, ayni donemde basvurup teslim alan oldu mu acaba?
Ben 17 ağustosta başvurdum bekliyorum hala

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Cum Eyl 15, 2017 10:45 am

uygar yazdı: Cum Eyl 15, 2017 10:36 am 26 eylul e bilet aldim, daha ne kadar bekleriz acaba
Yakında gelir heralde benimde 28 eylül biletim, konsolosluğu aradım çıkar o vakite kadar dedi ama gereksiz bekletiyorlar hatta erken çıksın diye gitmek istediğim tarihe 15 eylül yazmıştım başvuru formunda yinede çıkmadı hala.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Cum Eyl 15, 2017 12:07 pm

uygar yazdı: Cum Eyl 15, 2017 11:46 am aradim konsoloslugu bugun bizden cikti dedi oradaki kadin ama UPS'den bir bildirim gelmedi bana, online kontrol edince de gorunmuyor
Anladım hocam , öğrenirsen durumu buraya yazarsın ups cumartesi teslimat yapıyodur ve benimkide bugün çıkmıştır inşallah.

Kilitli