Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Is Bankasindan Bloke Hesap Acmayin

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Is Bankasindan Bloke Hesap Acmayin

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 03, 2017 9:09 pm

Özellikle son bir yildir biz de site olarak deutsche bank yerine, is bankasinda bloke hesap acilmasini tavsiye ediyorduk. Öncelikle deutsche bank a göre islemler daha kisa sürüyordu ve prosedür olarak cok daha kolaydi. Bunun disinda sonucta Türkiye nin kendi bankasi diyerek isi biraz da milliyetcilige de vurduk ama maalesef is bankasi özellikle son 3-4 ay icinde biraz zorluklar cikarmaya basladi.

Ayni zarfla 3 ögrencinin evragini gönderdigimizde, 2 kisinin hesabini acip örnegin 3. ögrencinin evraklarinin hic gitmedigini söylediler veya takip numarasiyla yollanan postalarin, posta sirketi tarafindan aliciya teslim edildigine ve imzalandigina dair teyit vermesine ragmen önce evraklarin gelmedigini iddia ettiler. Ögrenciler tekrar yolladiktan 1 gün sonra daha ikinci yollanan formlar postadayken hesap acildi diye teyit gönderdiler. Ayrica eskisi gibi artik bloke hesap is bankasinda 2-3 günde degil 2-3 haftada aciliyor. Yani nerdeyse Deutsche Bank ile ayni sürede.

Son olarak telefonla Frankfurt subesini arayan bir kac arkadasimiza cok kaba sekilde konusmuslar ve nerdeyse hakaret etmedikleri kalmis. Bu sebeplerden dolayi artik IS BANK AG de bloke hesap actirmanizi önermiyorum. Su anda yeni cikan Fintiba en iyi yöntem gibi duruyor ve Fintiba da nasil hesap aciliyor, onunla ilgili ayrintili bir paylasim yapacagiz yakinda sitemizde.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

eulemi

Re: Is Bankasindan Bloke Hesap Acmayin

Mesaj gönderen eulemi » Sal Eyl 05, 2017 3:50 am

Ben de hesabı açtıralı 2 ay oluyor, aslında hiç bir sorun çıkmadı bende. Şubeyi teyit yazısını gönderir misiniz acil olarak, vize görüşme günümden önce diye aramıştım. Dedikleri gün gönderdiler hatta telefonda da naziklerdi. Ama tabii bu bana karşıydı, durum ve kişi farklıları olabilir...

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eyl 05, 2017 9:21 am

Physiker yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 9:09 pm Özellikle son bir yildir biz de site olarak deutsche bank yerine, is bankasinda bloke hesap acilmasini tavsiye ediyorduk. Öncelikle deutsche bank a göre islemler daha kisa sürüyordu ve prosedür olarak cok daha kolaydi. Bunun disinda sonucta Türkiye nin kendi bankasi diyerek isi biraz da milliyetcilige de vurduk ama maalesef is bankasi özellikle son 3-4 ay icinde biraz zorluklar cikarmaya basladi.

Ayni zarfla 3 ögrencinin evragini gönderdigimizde, 2 kisinin hesabini acip örnegin 3. ögrencinin evraklarinin hic gitmedigini söylediler veya takip numarasiyla yollanan postalarin, posta sirketi tarafindan aliciya teslim edildigine ve imzalandigina dair teyit vermesine ragmen önce evraklarin gelmedigini iddia ettiler. Ögrenciler tekrar yolladiktan 1 gün sonra daha ikinci yollanan formlar postadayken hesap acildi diye teyit gönderdiler. Ayrica eskisi gibi artik bloke hesap is bankasinda 2-3 günde degil 2-3 haftada aciliyor. Yani nerdeyse Deutsche Bank ile ayni sürede.

Son olarak telefonla Frankfurt subesini arayan bir kac arkadasimiza cok kaba sekilde konusmuslar ve nerdeyse hakaret etmedikleri kalmis. Bu sebeplerden dolayi artik IS BANK AG de bloke hesap actirmanizi önermiyorum. Su anda yeni cikan Fintiba en iyi yöntem gibi duruyor ve Fintiba da nasil hesap aciliyor, onunla ilgili ayrintili bir paylasim yapacagiz yakinda sitemizde.
kesinlikle katılıyorum benmde basıma buna benzez bir olay geldi c
2016 actım hesabımı ve ona göre kossolosluk için lazım olan kagıdı mail olarak attılar resd aldım 2017 de tekrar basvurmak için güncel tarihli bi evrak istedim ama malesef bunn bana 25 euro olacagını ve hesaptan düşülecegini söyledi ama bende bloke hesabın miktarın altına düşecegini dememe ragmen kabul etmedi ve kesinti yaptı bend agzıma geleni yetkiliye işim görüldükten snra söyledim malesef böyle bi sekle bürün iş bank bencede acmayın bu bankadan hesap falan

chipper

Mesaj gönderen chipper » Pzr Eyl 10, 2017 3:05 pm

Isbank tan açtırdığımız bloke hesabı (isweb teminat tutarı yatırılmış ve onay yazısı gelmiştir) vize reddi dışında kapatıp yatırdığımız tutarı geri alabilmenin bir yolu var mı?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzr Eyl 10, 2017 3:27 pm

mail at banakaya bi evrak göderiyo verdigin ibana atıyo tekrar işlem buydu gecen sene bu sene edeişmmediyse