Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Assist online belgeler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zombiebat

Uni Assist online belgeler

Mesaj gönderen zombiebat » Cum Eyl 08, 2017 1:14 pm

Uniassiste yükleyeceğim baz belgeleri tasdiklemedim daha fakat online başvuru yapsam sona tasdikleyince postayla yollasam olur mu yoksa online yüklediklerim de mi tasdikli olmak zorunda? (Tasdikli olmayan belgeler goethe sertifikaları yani almanca)

EKYlmaz

Re: Uni Assist online belgeler

Mesaj gönderen EKYlmaz » Cum Eyl 08, 2017 1:39 pm

zombiebat yazdı: Cum Eyl 08, 2017 1:14 pm Uniassiste yükleyeceğim baz belgeleri tasdiklemedim daha fakat online başvuru yapsam sona tasdikleyince postayla yollasam olur mu yoksa online yüklediklerim de mi tasdikli olmak zorunda? (Tasdikli olmayan belgeler goethe sertifikaları yani almanca)
Online yüklemelere tasdik yapmana gerek yok İngilizce veya Almanca olsun yeter. Tasdikli belgeleri posta ile yollayacaksın.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Cum Eyl 08, 2017 1:41 pm

EKYlmaz yazdı: Cum Eyl 08, 2017 1:39 pm Online yüklemelere tasdik yapmana gerek yok İngilizce veya Almanca olsun yeter. Tasdikli belgeleri posta ile yollayacaksın.
çok teşekkürler :)

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Sal Kas 28, 2017 7:07 pm

Benimde bir sorum vardi arkadaslar konu acmaktansa konuyu uplayayim dedim
1)uni-assist basvurularinda ornegin 3 universiteye basvurdum
1 postaya 3 ayri diplima transkript vs mi yerlestircegrim yoksa hepsindrn 1 adet koyup 3 adet farkli motivasyon mektubu mu koyacgim ?
2) staj,referans belegelerinde islak imza veya tasdige gerek yok degil mi ?
3)Zorunlu olmayan benim ekledigim Almanca belgelerde tasik veya islak imzaya gerek yok degil mi ?

Tesekkurler

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzt Şub 05, 2018 11:36 pm

Arkadaşlar bir sorum olacaktı konu kirliliği yapmamak için başlık açmadım.

Master başvurusunda LISE DIPLOMASI gerekiyor mu üniversite gerekli olmadığını istemediklerini söyledi fakat uni-assistin bir kuralı var mı bunun için göndermek zorunda mıyız ?

uziuzi

Mesaj gönderen uziuzi » Sal Şub 06, 2018 8:44 pm

hunterqb yazdı: Pzt Şub 05, 2018 11:36 pm Arkadaşlar bir sorum olacaktı konu kirliliği yapmamak için başlık açmadım.

Master başvurusunda LISE DIPLOMASI gerekiyor mu üniversite gerekli olmadığını istemediklerini söyledi fakat uni-assistin bir kuralı var mı bunun için göndermek zorunda mıyız ?
TU Berlin benden istedi. Humboldt ve TUM'a göndermedim

juunee4

Mesaj gönderen juunee4 » Sal Şub 20, 2018 7:51 pm

Merhabalar,

Birçok başlık okudum. Ve tam olarak netleştiremedim durumu.
Uni-assist ile başvuracağım. Göndereceğim belgeler:

Ösym sonuç belgesi: ösym resmi sitesinden çıktısını aldım. Noter onayla çevirisini yaptırdım. Çevirisinin fotokopisini konsoloslukta onaylatacağım.

Diploma: diplomam üzerinde hem ingiliz hem de türkçe metin var. Bu seneple sadece fotokopisini çektirip konsolosluğa onaylatacağım.

transcript: okuldan ingilizce ıslak imzalı aldım. Tekrar konsolosluğa imzalatmam gerekiyor mu? 2016yılında mezun olduktan sonra almıstım. Tarihi çok mu eski, yeniden almama gerek olur mu?

Çok teşekkür ediyorum