Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eğitim geçmişinden red.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cssy

Eğitim geçmişinden red.

Mesaj gönderen cssy » Prş Eyl 07, 2017 8:44 pm

arkadaşlar bugün upsden 1 hafta sonra kargomun geldiğine dair stickerı buldum posta kutumun üzerinde ancak evde olmadığım için alamadım teslimatı, belliki red yemişim, 1 haftada yani daha Ankaradan çıkmadan red vermişler sanırım ve tahmin ediyorumki eğitim geçmişimle alakalı şöyleki; ben türkiyede 2009 öss girişliyim, 91 doğumluyum, hazırlık okuduktan sonra 2010 da üniversiteye başladım ankara gazi ünv makine müh. yıl 2017 halen mezun değilim çeşitli sebeplerden ötürü, burayı bırakıp almanyada yeni bir başlangıç yapmak istedim motivasyon mektubumdada olayları güzelce anlatmaya çalıştım ancak red yedim, toefl aldım, staj belgemde var, eğitim dilide ingilizce üniversitenin, sizce itiraz dilekçesi yazmalımıyım ve eğitim geçmişimdeki bu başarısız üniversite senelerini nasıl lehime çevirebilirim ? teşekkürler.

( kargoyu alabilirsem red mektubumun resmini koymayı düşünüyorum )

melgin

Re: Eğitim geçmişinden red.

Mesaj gönderen melgin » Prş Eyl 07, 2017 9:50 pm

Kardeşim kolay gelsin. Bende 2007 girişliyim ve yeni mezun oldum. Bende Dokuz Eylül Makina Mühendisliği okudum. Tabi bana mülakatta da sordu niye bu kadar uzun sürdü diye benimde çeşitli sebeplerden uzadı. Ben de Toefl çalışıyorum o yüzden almanca çalışmaya fırsatta bulamadım ancak zaten Köln'de bir kursa 1 senelik kaydımı yaptırdım. Türkiye'de daha önce hiç almanca öğrenmeye çalışmamam ret sebebi olmuş. Bana çok mantıksız geldi açıkçası bahane bulmaya çalışmışlar gibi. İtiraz olayını araştırıyorum bende, bir başlık açtım zaten, sende konuyla alakalı gelişme yaşarsan haberleşelim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 07, 2017 10:22 pm

Bir cevap gelsin ona göre degerlendirelim, ne yazmislar bir bakalim önce.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Eyl 08, 2017 6:03 am

melgin yazdı: Prş Eyl 07, 2017 9:50 pm Kardeşim kolay gelsin. Bende 2007 girişliyim ve yeni mezun oldum. Bende Dokuz Eylül Makina Mühendisliği okudum. Tabi bana mülakatta da sordu niye bu kadar uzun sürdü diye benimde çeşitli sebeplerden uzadı. Ben de Toefl çalışıyorum o yüzden almanca çalışmaya fırsatta bulamadım ancak zaten Köln'de bir kursa 1 senelik kaydımı yaptırdım. Türkiye'de daha önce hiç almanca öğrenmeye çalışmamam ret sebebi olmuş. Bana çok mantıksız geldi açıkçası bahane bulmaya çalışmışlar gibi. İtiraz olayını araştırıyorum bende, bir başlık açtım zaten, sende konuyla alakalı gelişme yaşarsan haberleşelim.
ben direk ingilizce lisans kabulu aldım toefl skoruyla beraber ama transkriptimi görünce ki belkide göstermemeliydim bu okumaz diyip reddettiler sanırım halbuki herhangi bir eu countryide benimle aynı şartlardaki biri şuan elini kolunu sallıyarak almanyada üniversiteye başlardı, neyse haber vericem, gürkan beyin dediği gibi mektuba ulaşmaya çalışayım önce.

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Cum Eyl 08, 2017 5:47 pm

"cssy" bende geçen haftalarda Ankara'da görüşmeye girdim, hemen ertesi gün ups'den kargo gönderdiler, red vermişler bana da. Red sebebi ise; hem hazırlık hem master kabulü almama rağmen aynı dil eğitiminizi Türkiye'de de alabilirsiniz diyorlar. Yani belirli bi seviye bile belirtmiyorlar. Bende dilekçe yazdım gönderdim. Kültür bölümüne gelişmelerle ilgili mail attım dilekçe inceleme süresi vize cevabından daha uzun sürede gelir bekleyeceksiniz dediler sadece.

melgin

Mesaj gönderen melgin » Cum Eyl 08, 2017 6:17 pm

cssy yazdı: Cum Eyl 08, 2017 6:03 am ben direk ingilizce lisans kabulu aldım toefl skoruyla beraber ama transkriptimi görünce ki belkide göstermemeliydim bu okumaz diyip reddettiler sanırım halbuki herhangi bir eu countryide benimle aynı şartlardaki biri şuan elini kolunu sallıyarak almanyada üniversiteye başlardı, neyse haber vericem, gürkan beyin dediği gibi mektuba ulaşmaya çalışayım önce.
Konsolosluktaki kişinin ağzından çıkana bakıyor diyolar. Almanya'ya bile gitmemiş mesela benim belgelerim hatta belgelerim değerlendirilmemiş bile. Motivasyon yazımı beğenmemişler direk onu sebep göstermişler.
Üniversiteden kabul alıyosunuz ama ülkeye girişe izin vermiyolar çok saçma. Ben okuldan bi hocanın öneri mektubu ile itiraz metnimi göndermeyi düşünüyorum umarım itirazımı kabul ederler.
Aynen mektup gelsin ona göre değerlendirin.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Eyl 08, 2017 7:30 pm

wolfwomen yazdı: Cum Eyl 08, 2017 5:47 pm "cssy" bende geçen haftalarda Ankara'da görüşmeye girdim, hemen ertesi gün ups'den kargo gönderdiler, red vermişler bana da. Red sebebi ise; hem hazırlık hem master kabulü almama rağmen aynı dil eğitiminizi Türkiye'de de alabilirsiniz diyorlar. Yani belirli bi seviye bile belirtmiyorlar. Bende dilekçe yazdım gönderdim. Kültür bölümüne gelişmelerle ilgili mail attım dilekçe inceleme süresi vize cevabından daha uzun sürede gelir bekleyeceksiniz dediler sadece.
e okula yetişemezsek nasıl olucak, misal ekimde benden yüzyüze kayıt istiyorlar eylüle sarkarsa vizem çıksada bu sefer okul kaydımın yanma ihtimali var, senin dediğin olayın ise formülü basit incelediysen vize defterini görürsün klasik red cevaplarından birini yemişsin a2-b1 gibi bir sertifika almanı öneririm sana, oda goethe yada ösd kabul ediyorlar diye biliyorum.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Eyl 08, 2017 7:31 pm

melgin yazdı: Cum Eyl 08, 2017 6:17 pm Konsolosluktaki kişinin ağzından çıkana bakıyor diyolar. Almanya'ya bile gitmemiş mesela benim belgelerim hatta belgelerim değerlendirilmemiş bile. Motivasyon yazımı beğenmemişler direk onu sebep göstermişler.
Üniversiteden kabul alıyosunuz ama ülkeye girişe izin vermiyolar çok saçma. Ben okuldan bi hocanın öneri mektubu ile itiraz metnimi göndermeyi düşünüyorum umarım itirazımı kabul ederler.
Aynen mektup gelsin ona göre değerlendirin.
enteresan ya benim denk geldiğim bayan çok sıcakkanlı ve güleryüzlüydü pek sıkıştırmadı beni hani çok iyi geçmedi görüşmem ama çokda kötüde değildi, benimkide almanyaya gitmeden red yedi sanırım, ankaramı seninkide ?

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Cum Eyl 08, 2017 7:58 pm

Benim görüşmeye girdiğim kadında çok iyiydi, görüşmede hiç olumsuz bir durum olmadı. Hatta hem sözlü olarak söyledi hemde formunun üzerine eksik evrak bulunmamaktadır diye yazmasına rağmen red geldi. Eylül'ün sonuna kadar bekleyeceğim bakalım.
Kayıt yetişmezse bile en kötü ihtimal okul kaydı ertelenir.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Eyl 08, 2017 8:11 pm

wolfwomen yazdı: Cum Eyl 08, 2017 7:58 pm Benim görüşmeye girdiğim kadında çok iyiydi, görüşmede hiç olumsuz bir durum olmadı. Hatta hem sözlü olarak söyledi hemde formunun üzerine eksik evrak bulunmamaktadır diye yazmasına rağmen red geldi. Eylül'ün sonuna kadar bekleyeceğim bakalım.
en azından a2 sertifikası alma ihtimalin yokmu ? sen eğer dediğim gibi a2-b1 gibi bir sertifikayla gidersen benim okuduğum kadarıyla senin iş olur Allah'ın izniyle, ya ben napıcam bilmiyorum ama onlara eu ile non-eu karşılaştırması yapıp bana biraz haksızlık yapıldığını yazıcam eğitim geçmişimi kabul aldığım okulunda bilmesine rağmen onlar bana kabul verirken sizin işiniz benim evraklarım neticesinde ülkeye tehdit oluşturup oluşturmadığıma karar vermek olmalı, ki evraklarım tamam sicilim temiz, dürüstçe herşeyide önünüze döktüm, istesem transkriptimi göstermeyebilirdim... gibi birşey, tabi daha kibar ve resmi bir ağızla. bilmiyorum ne kadar takarlar.

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Cum Eyl 08, 2017 8:45 pm

cssy yazdı: Cum Eyl 08, 2017 8:11 pm en azından a2 sertifikası alma ihtimalin yokmu ? sen eğer dediğim gibi a2-b1 gibi bir sertifikayla gidersen benim okuduğum kadarıyla senin iş olur Allah'ın izniyle, ya ben napıcam bilmiyorum ama onlara eu ile non-eu karşılaştırması yapıp bana biraz haksızlık yapıldığını yazıcam eğitim geçmişimi kabul aldığım okulunda bilmesine rağmen onlar bana kabul verirken sizin işiniz benim evraklarım neticesinde ülkeye tehdit oluşturup oluşturmadığıma karar vermek olmalı, ki evraklarım tamam sicilim temiz, dürüstçe herşeyide önünüze döktüm, istesem transkriptimi göstermeyebilirdim... gibi birşey, tabi daha kibar ve resmi bir ağızla. bilmiyorum ne kadar takarlar.
Sana da büyük haksızlık olmuş gerçekten:/
Benim her halükarda Ocak'a kaldı gibi, o zamana kadar A2'yi de alırım sonra elimdeki belgelerle yine denerim.

melgin

Mesaj gönderen melgin » Cmt Eyl 09, 2017 10:04 am

wolfwomen yazdı: Cum Eyl 08, 2017 7:58 pm Benim görüşmeye girdiğim kadında çok iyiydi, görüşmede hiç olumsuz bir durum olmadı. Hatta hem sözlü olarak söyledi hemde formunun üzerine eksik evrak bulunmamaktadır diye yazmasına rağmen red geldi. Eylül'ün sonuna kadar bekleyeceğim bakalım.
İtiraz ettiniz mi?

melgin

Mesaj gönderen melgin » Cmt Eyl 09, 2017 10:05 am

cssy yazdı: Cum Eyl 08, 2017 7:31 pm enteresan ya benim denk geldiğim bayan çok sıcakkanlı ve güleryüzlüydü pek sıkıştırmadı beni hani çok iyi geçmedi görüşmem ama çokda kötüde değildi, benimkide almanyaya gitmeden red yedi sanırım, ankaramı seninkide ?
Yok ben İzmir'de girdim. Şİmdi acaba itiraz dilekçesi versem mi diyorum? Daha ayrıntılı bir motivasyon yazısı ve bir iki profesörden öneri mektubu ile. Sen nasıl bi yol izlemeyi düşünüyosun?

wolfwomen

Mesaj gönderen wolfwomen » Cmt Eyl 09, 2017 1:29 pm

melgin yazdı: Cmt Eyl 09, 2017 10:04 am İtiraz ettiniz mi?
Evet itiraz dilekçesi yazdım, haber bekliyorum. Red süreci başvuru sürecinden daha uzun sürüyormuş.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cmt Eyl 09, 2017 4:35 pm

melgin yazdı: Cmt Eyl 09, 2017 10:05 am Yok ben İzmir'de girdim. Şİmdi acaba itiraz dilekçesi versem mi diyorum? Daha ayrıntılı bir motivasyon yazısı ve bir iki profesörden öneri mektubu ile. Sen nasıl bi yol izlemeyi düşünüyosun?
itiraz dilekçesi vermelisin bence, senin neden neydi tam olarak master öncesi dil kursuna kayıt yaptırdın ama 0 almancayla kabul etmediler dimi ? eğer öyleyse a2-b1 sertifikası senin çözümün olabilir, benimkisi ise yukarda bahsettiğim gibi eğitim geçmişi sen yine lisans diplomanı almışsın benim ise başarısız üniversite senelerim bitmeyen bir okulum var, stratejimi yukarda belirttim ben sanada dediğimi onlara dicem benimki sertifika alıp gelmelik bir durum değil, eğitim geçmişimi değiştiremem tekrar gözden geçirilmesini rica edicem. Benim okuyacağıma inanmıyorlar kısaca öyle tahmin ediyorum.

melgin

Mesaj gönderen melgin » Cmt Eyl 09, 2017 5:32 pm

cssy yazdı: Cmt Eyl 09, 2017 4:35 pm itiraz dilekçesi vermelisin bence, senin neden neydi tam olarak master öncesi dil kursuna kayıt yaptırdın ama 0 almancayla kabul etmediler dimi ? eğer öyleyse a2-b1 sertifikası senin çözümün olabilir, benimkisi ise yukarda bahsettiğim gibi eğitim geçmişi sen yine lisans diplomanı almışsın benim ise başarısız üniversite senelerim bitmeyen bir okulum var, stratejimi yukarda belirttim ben sanada dediğimi onlara dicem benimki sertifika alıp gelmelik bir durum değil, eğitim geçmişimi değiştiremem tekrar gözden geçirilmesini rica edicem. Benim okuyacağıma inanmıyorlar kısaca öyle tahmin ediyorum.
Bu ara daha zor veriyolar diye çok duyuyorum zaten. İnandırıcı olman önemli evet. Ben yüksek lisans ile ilgili net konuşmadım o da negatif etki etmiş olabilir. Asıl niyetim almanca öğrenmek ve ülkemdeki alman firmalarında çalışmak dedim. Kurs vizesi başvurusuydu zaten öğrenci veya öğrenci adayı değil. Bölümü bitirdim ama vize vermek istemedikleri sürece geç bitirmemi de bahane edebilirler zaten ki kadın biraz sıkıştırmıştı o açıdan. Önemli olan ret metnindeki belirsizlikleri gidermek sanırım artık bi itiraz etcem sora da kursa giderim 1 2 seviye belki.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Eyl 15, 2017 9:12 pm

red mektubunun ilk sayfasını koyuyorm arkadaşlar zaten arkada 1 satır birşey yazıyor, fikir ve önerilerinizi bekliyorum
WIN_20170915_21_00_42_Pro.jpg

avarose

Mesaj gönderen avarose » Cmt Eyl 16, 2017 5:35 pm

ne yazıyor acaba ?

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cmt Eyl 16, 2017 5:56 pm

Almanyada lisans egitimini basarili bir sekilde bitirebilceginize inanmiyorlar ...8 yildir mezun olmamaniz da bir sebep..Ozet olarak bu benim anladigim..

avarose

Mesaj gönderen avarose » Cmt Eyl 16, 2017 6:14 pm

Yolcu97 yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 5:56 pm Almanyada lisans egitimini basarili bir sekilde bitirebilceginize inanmiyorlar ...8 yildir mezun olmamaniz da bir sebep..Ozet olarak bu benim anladigim..
benimde benzer bir eğitim geçmişim var.
ama ben kayıt dondurmadım. maddi imkansızlıktan dolayı çalışmaya başladım ve askerlik nedeniyle kayıt devam ettirdim.
şimdi maddi imkanımın olduğunu ıspatlasam lys den istediğim bölümü kazansam.son iki senede boş durmadığıma dair 2 veya 3 tane alanım ile ilgili sertifika göstersem ve b2 almanca belgesini göstersem yine de red olunur mu başvurum ?