Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Dil Kursu görevlisinin, devamsızlık halinde Auslaenderbehörde'e haber vermesi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
kdrplt

Almanya'da Dil Kursu görevlisinin, devamsızlık halinde Auslaenderbehörde'e haber vermesi

Mesaj gönderen kdrplt » Sal Eyl 05, 2017 9:35 pm

Merhaba arkadaşlar,
Dil kursu vizemi uzatabilmek için şu an gittiğimden farklı bir kursta, 4 ay sürecek şekilde C1+C2'ye kaydoldum. Metodları şu şekilde; sadece ilk ayın ödemesini alıyorlar ve 4 aylık kayıt yazısı veriyorlar. Ama atıyorum 2 ay gidip sonra devam etmezsem Yabancılar Şubesi'ne bildirimde bulunuyorlarmış ve vizem sonlandırılabiliyormuş. Sizce bunu göz korkutma için mi söylediler, yoksa gerçekten haber verirler mi? Bu şekilde tecrübesi olan paylaşabilirse sevinirim.

DetectiveFusco

Re: Almanya'da Dil Kursu görevlisinin, devamsızlık halinde Auslaenderbehörde'e haber vermesi

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Sal Eyl 05, 2017 11:03 pm

kdrplt yazdı: Sal Eyl 05, 2017 9:35 pm Merhaba arkadaşlar,
Dil kursu vizemi uzatabilmek için şu an gittiğimden farklı bir kursta, 4 ay sürecek şekilde C1+C2'ye kaydoldum. Metodları şu şekilde; sadece ilk ayın ödemesini alıyorlar ve 4 aylık kayıt yazısı veriyorlar. Ama atıyorum 2 ay gidip sonra devam etmezsem Yabancılar Şubesi'ne bildirimde bulunuyorlarmış ve vizem sonlandırılabiliyormuş. Sizce bunu göz korkutma için mi söylediler, yoksa gerçekten haber verirler mi? Bu şekilde tecrübesi olan paylaşabilirse sevinirim.
hocam müsadenizle sorunuz dışında bir şey sormak istiyorum..

almanya'da dil eğitimini hangi seviyeden itibaren almaya başladınız

kdrplt

Re: Almanya'da Dil Kursu görevlisinin, devamsızlık halinde Auslaenderbehörde'e haber vermesi

Mesaj gönderen kdrplt » Sal Eyl 05, 2017 11:23 pm

A2 ile başladım

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 06, 2017 1:47 am

yapabilirler. zaten yabancilar dairesinin senin durumunu sorgulama yetkisi var. tabi bu yogunlukta kac kisiyi sorguluyolar o ayri ama dil kursuna böyle bi sorumluluk vermis olabilirler.