Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizeden red gelme ihtimali var mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bilu1

Vizeden red gelme ihtimali var mı?

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Eyl 05, 2017 8:42 am

Arkadaşlar, şimdi ben bir okuldan dil kursu (DSH hazırlık) ile birlikte ön kabul aldım. Bu okul dil kursuna öğrenci kabul etmek için sınav yapıyor. Ve bu sınav da yarın düzenlenecek. Vize başvurumu yapalı 3 hafta oldu ve hala cevap gelmedi. Araya tatil falan da girdi zaten. Neyse şuan vizemi yollasalar bile benim ilk uçağa atlayıp yarınki sınava yetişme ihtimalim yok. Bu okuldan aldığım ön kabul ve sınav davetiyesi belgesi hariç konsolosluğa her hangi bir kurs kayıt/kurs ücreti ödeme belgesi sunmadım. Zaten okula da herhangi bir ücret ödemedim ama gönderdikleri ön kabul belgesinde de üstüne basa basa yazmışlar "Sınav sonucunuz açıklanmadan her hangi bir ödeme yapmayınız. Sınava girmek için şu gün şu saatte şurada olunuz. Sadece öğrenim vizesi ile Almanya'ya giriş yapanlar sınava katılabilecektir. Bu belge öğrenim vizesi başvurularında kullanılabilir" neyse soruma gelecek olursak ben sadece böyle bir belge ile vize başvurusu yaptım ve davet edildiğim sınava şuan yetişme ihtimalim neredeyse yok. Okulla yazışıp daha sonraki bir tarihe aldırmaya çalıştım sınavı ancak okul bunun sadece o gün o saatte yapıldığı her ne gerekçe ile olursa olsun telafi sınavı yapmadıklarını söyledi. Konsolosluk bunu göz önünde bulundurarak bana vizeden red verebilir mi? Ya da bana mail/telefon vs ulaşım dil kursu kayıt belgesi falan ister mi? Veya benim şuan konsolosluğa herhangi ek bir evrak teslim etmem gerekir mi? Daha önce böyle bir deneyimi olan bir arkadaş varsa deneyimini bana aktarabilirse çok sevinirim.

herr_sieben

Re: Vizeden red gelme ihtimali var mı?

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eyl 05, 2017 9:24 am

vizen gelir ama duruma görede bişeye yaramayacak alsan okul falan yok ortada da malesef artık bunn gibi seyleri konsolosluk bilerek yapıyo ve sarkıtıyo ögrencilerin bavurularını.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Eyl 05, 2017 9:54 am

herr_sieben yazdı: Sal Eyl 05, 2017 9:24 am vizen gelir ama duruma görede bişeye yaramayacak alsan okul falan yok ortada da malesef artık bunn gibi seyleri konsolosluk bilerek yapıyo ve sarkıtıyo ögrencilerin bavurularını.
Yoo yarar. Yani ben okulun dil kursuna katılmayı düşünüyordum ancak şehirdeki başka özel bir kursa da gidip kursun bitiminde DSH ya da TestDaF vs verip yine okula başlayabilirim. Ki okulun dil kursu fiyatı ile şehirdeki diğer özel kurs fiyatları çok fark etmiyor hatta daha uyguna bile bulunabiliyor. Sadece okulun kursu sana öğrenci kartı ile ücretsiz ulaşım imkanı sunuyor. Onun dışında konsolosluğun yaptığı bir sarkıtma yok. Yani ben vizeye 17 Agustosta başvurmuştum. Yasal işlem süresi 4-6 hafta deniyor ve benim pasaportumu en geç 29 Agustosta konsolosluk tatile girmeden almam lazımdı ki bu gün uçağa binebiliyim. Ve ben de konsolosluğun 12 günde vize onayı vereceğini düşünmemiştim ancak okul telafi sınavı yapar demiştim. Şuan konsolosluğa başka bir kurs kayıdı vs vermeme gerek yok demi ama? Çünkü kurs kayıdı yapacağım görüştüğüm bir kurs var ama vize tam ne zaman gelir bilmediğim için ona da kayıt yapıp yetişememe riskim olsun istemiyorum.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eyl 05, 2017 10:07 am

:ugeek: :geek: :ugeek: :geek: sonuc alınca yaz ve sonrasınıda yaz bak dediğim nasıl cıkıcak

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Eyl 05, 2017 10:17 am

Zaten vize sonucumu alınca vize anı defterine baştan sona yaşadığım süreci yazmayı düşünüyorum. Ben burada vize başvurusu yapmadan neredeyse son 4 yıl içinde yazılan her şeyi okumuştum benimle aynı veya çok yaklaşık süreç yaşayanların durumlarını görmek için. Belki benden sonra biri girer ve aynı aşamalardan geçerken benim tecrübelerimi okur ve bir yardımı dokunur diye. Ancak senin neden öyle dediğini anlamadım. Yani vizeyi alırsın da bir işine yaramaz dediğini. Çünkü o vizeyle normal Almanya'da kursa gidip DSH veremez miyim? Ya da senin bu konuda bir tecrüben gördüğün/duyduğun bir şey mi var?

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Sal Eyl 05, 2017 2:46 pm

Hocam o sınava girememiş olmanız sadece okulun dil kursuna katılamayacağınız anlamına gelir bunun haricinde başka hiçbir olumsuz yanı olmaz.Dil kursu sorununu da özel bir dil kursuna giderek çözebilirsiniz.Arkadaş hiçbir işe yaramaz yorumunu neye dayanarak yapmış anlamadım.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eyl 05, 2017 3:12 pm

overlord35 yazdı: Sal Eyl 05, 2017 2:46 pm Hocam o sınava girememiş olmanız sadece okulun dil kursuna katılamayacağınız anlamına gelir bunun haricinde başka hiçbir olumsuz yanı olmaz.Dil kursu sorununu da özel bir dil kursuna giderek çözebilirsiniz.Arkadaş hiçbir işe yaramaz yorumunu neye dayanarak yapmış anlamadım.
konsolosluk sorun yaratır cünki bürokratik seyler oradan sonra baslıyo ve tekrar bunları belirteceksiniz sonucu yaz bana neyse fazla kasma bence benm dediklerim bnm basıma geldi ben ondan emin konusuyorum kişisel görüşüm soncta burasıda tecrübelerin baylasıldıgı bir yer
iyi calısmalar

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Eyl 06, 2017 12:37 am

overlord35 yazdı: Sal Eyl 05, 2017 2:46 pm Hocam o sınava girememiş olmanız sadece okulun dil kursuna katılamayacağınız anlamına gelir bunun haricinde başka hiçbir olumsuz yanı olmaz.Dil kursu sorununu da özel bir dil kursuna giderek çözebilirsiniz.Arkadaş hiçbir işe yaramaz yorumunu neye dayanarak yapmış anlamadım.
Aynen zaten ben de tam olarak öyle yapmak istiyorum ancak dil kursu kayidimi Türkiyeden yapip dekontu konsolosluga vermem gerekir mi yoksa Almanya'ya gittigimde ordan halletsem yeter mi?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Çrş Eyl 06, 2017 9:20 am

Bilu1 yazdı: Çrş Eyl 06, 2017 12:37 am Aynen zaten ben de tam olarak öyle yapmak istiyorum ancak dil kursu kayidimi Türkiyeden yapip dekontu konsolosluga vermem gerekir mi yoksa Almanya'ya gittigimde ordan halletsem yeter mi?
vizen cıktıktan sonra artık oradaki yabancılar polisinle halledecen