Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yoğunlaştırılmış Dil Kursu Vizesi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Stradivarius

Yoğunlaştırılmış Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen Stradivarius » Pzr Eyl 03, 2017 1:11 pm

Merhaba. Almanya'ya 6 aylık yoğunlaştırılmış dil kursu için gitmek istiyorum. A1 sertifikam var, Haziran-Temmuz 2017 de 1 ay da Almanya'da B1 düzeyinde eğitim gördüm. Devlet memuruyum, 20 Kasım'dan itibaren izin aldım. 14 Eylül'de bloke hesap açmak için görüşmem var, sonrasında 29 Eylül de de vize için görüşmem var. Ancak büyük ihtimalle bloke hesap işlemleri 29 Eylül'e yetişmeyecek. Sizce vize görüşmesini 6-7 Ekim'e alsam vizem 20 Kasım' a yetişir mi? Ya da vize almakta sorun yaşar mıyım? Daha önce birisi dil kursu birisi turistik olmak üzere 2 vizem var.

Denizz

Re: Yoğunlaştırılmış Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Eyl 03, 2017 2:18 pm

Bloke hesabin islemleri o kadar uzun surmuyor. 1 haftadan kisa surede halledebilirsiniz.

DetectiveFusco

Mesaj gönderen DetectiveFusco » Pzr Eyl 03, 2017 2:41 pm

Stradivarius yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 1:11 pm Merhaba. Almanya'ya 6 aylık yoğunlaştırılmış dil kursu için gitmek istiyorum. A1 sertifikam var, Haziran-Temmuz 2017 de 1 ay da Almanya'da B1 düzeyinde eğitim gördüm. Devlet memuruyum, 20 Kasım'dan itibaren izin aldım. 14 Eylül'de bloke hesap açmak için görüşmem var, sonrasında 29 Eylül de de vize için görüşmem var. Ancak büyük ihtimalle bloke hesap işlemleri 29 Eylül'e yetişmeyecek. Sizce vize görüşmesini 6-7 Ekim'e alsam vizem 20 Kasım' a yetişir mi? Ya da vize almakta sorun yaşar mıyım? Daha önce birisi dil kursu birisi turistik olmak üzere 2 vizem var.
hocam merhaba, sıfır almancadan b2-c1 düzeyine almanyadaki kurs ile ne kadar sürede gelebiliriz. sıfır almanca ile almanyadaki bir kursa başlayabilir miyiz?

Stradivarius

Mesaj gönderen Stradivarius » Pzr Eyl 03, 2017 3:22 pm

Denizz yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 2:18 pm Bloke hesabin islemleri o kadar uzun surmuyor. 1 haftadan kisa surede halledebilirsiniz.
hesabın açılması 10 gün, paranın hesaba geçmesi de en az 10 gün olmak üzere 20 gün sürer diye okudum da her yerde :(

Stradivarius

Mesaj gönderen Stradivarius » Pzr Eyl 03, 2017 3:24 pm

DetectiveFusco yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 2:41 pm hocam merhaba, sıfır almancadan b2-c1 düzeyine almanyadaki kurs ile ne kadar sürede gelebiliriz. sıfır almanca ile almanyadaki bir kursa başlayabilir miyiz?
Almanya'da kurstayken sıfır Almanca ile gelenler vardı ancak onlar ya üniversiteye hazırlık için ya da eş durumundan gelmişlerdi. Ben Türkiye'de 8 ayda A2 seviyesini bitirmişken, Almanya'da 8 ayda B2'yi bitirmişlerdi. Gerçi ben burada çalıştığım için hafta sonu gidebildim kursa. Oradaki arkadaşlar haftada 5 gün gidiyordu.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Eyl 03, 2017 3:47 pm

Stradivarius yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 3:22 pm hesabın açılması 10 gün, paranın hesaba geçmesi de en az 10 gün olmak üzere 20 gün sürer diye okudum da her yerde :(
yok abartmışlar biraz yada eski yazıları okumuşsunuzdur siz. şimdi artık Fintiba dan bloke hesap istiyor sanırım konsolosluk. Fintiba bloke hesap diye başlık vardı orda yazılanları okursanız daha fazla bilgi bulursunuz.

Stradivarius

Mesaj gönderen Stradivarius » Pzr Eyl 03, 2017 4:37 pm

Denizz yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 3:47 pm yok abartmışlar biraz yada eski yazıları okumuşsunuzdur siz. şimdi artık Fintiba dan bloke hesap istiyor sanırım konsolosluk. Fintiba bloke hesap diye başlık vardı orda yazılanları okursanız daha fazla bilgi bulursunuz.
İşbank'tan istiyorlardı. Fintiba hiç duymadım. Şimdi bakacağım teşekkür ederim.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Eyl 03, 2017 6:06 pm

Selamlar isbank yaz doneminde egitime gelenlerin yogunlugundan hesap acmanin bile 2 hafta hatta daha fazla surebilcegini bildirdigi icin bende Fintiba kullandim kullanimi cok pratik fakat donem icinde gormek lazim.Fintiba isbank ve deutschebank bu bankalardan bloke hesap acabiliyorsunuz.

Stradivarius

Mesaj gönderen Stradivarius » Pzt Eyl 04, 2017 11:45 am

hunterqb yazdı: Pzr Eyl 03, 2017 6:06 pm Selamlar isbank yaz doneminde egitime gelenlerin yogunlugundan hesap acmanin bile 2 hafta hatta daha fazla surebilcegini bildirdigi icin bende Fintiba kullandim kullanimi cok pratik fakat donem icinde gormek lazim.Fintiba isbank ve deutschebank bu bankalardan bloke hesap acabiliyorsunuz.
İlginize teşekkür ederim.

dreas

Mesaj gönderen dreas » Pzt Eyl 04, 2017 10:37 pm

Merhaba, Fintiba sistemini kullanırsanız hesabın açılması 2 iş günü sürüyor parayı havale etmen 2 iş günü sürüyor. Bu şekilde 4-5 gün içerisinde bloke hesabı oluşturabilirsin.Ve bu fintiba sistemi konsolosluğun sitesinde ek bilgilerde var.

Stradivarius

Mesaj gönderen Stradivarius » Çrş Eki 18, 2017 10:29 am

Bilgi amaçlı yazıyorum. İşbank AG'ye bloke hesap açmak üzere evrakları İstanbul Alman Konsolosluğu'nda onaylattıktan sonra kargoyla gönderdim ve 1 günde blşoke hesabım açıldı. Daha sonra İş Bankasına giderek para gönderdim. Yani toplamda 3 günde hesabım açılarak param bloke hesaba ödendi.